16° Czwartek
26 Kwietnia

Pią

Sob

Nie

Pon

Wt

Śr
Pixabay

Rozstrzygnięto przetarg na budowę boisk!

Tym razem sprawdziło się powiedzenie „do trzech razy sztuka”. Pruszkowski magistrat wybrał wykonawców dla budowy boisk przy ul. Lisieckiego, Malwy i Jasnej, które mają powstać w ramach budżetu obywatelskiego.

W sprawie znalezienia firm, które zajęłyby się budową boisk w Pruszkowie trzeba było ogłaszać ten sam przetarg aż trzy razy. – Kolejny raz powtarzamy procedurę przetargową. Jest nadzieja, że teraz uda się to pomyślnie rozstrzygnąć. Niestety w tej chwili rynek jest po stronie wykonawców, a nie zamawiających. Ale jesteśmy dobrych myśli – mówił jeszcze w maju Andrzej Kurzela, wiceprezydent Pruszkowa. 

Wreszcie poznaliśmy wykonawców i dokładne kwoty. Kto i za ile wybuduje wspomniane obiekty sportowe? Wielofunkcyjne boisko w dzielnicy Żbików to koszt blisko 155 tys. zł, tyle zaproponowała spółka RS Inwestycje z Piaseczna, która zajmie się tą częścią przedsięwzięcia. Ale nie tylko, bo to samo przedsiębiorstwo wybuduje boisko przy Szkole Podstawowej nr 2 (ul. Jasna). Koszt to niemal 170 tys. zł. Z kolei budową obiektu na Gąsinie zajmie się firma AK Sport z Okuniewa, pruszkowski magistrat wyda na ten cel 131 tys. zł. 

Przypomnijmy. Pomysł stworzenia trzech boisk pojawił się w czasie pierwszej edycji pruszkowskiego budżetu obywatelskiego. Te wizje spotkały się z akceptacją głosujących, bowiem spośród rozmaitych pomysłów to właśnie boiska uzyskały najwięcej punktów. Projekty trafiły więc do miejskiego budżetu i teraz będą realizowane. Przy ul. Lisieckiego ma pojawi się boisko wymiarach 28 x 20 m z murawą z trawy syntetycznej. Obok pojawi się stół do ping-ponga oraz elementy małej architektury. Mieszkańcy Gąsina będą mogli korzystać z boiska o wymiarach 12 x 24 m. Obiekt będzie przeznaczony do gry w piłkę nożną. Natomiast przy ul. Jasnej pojawi się boisko wielofunkcyjne o nawierzchni z trawy syntetycznej o wymiarach 18 x 36 m. Stworzone zostaną warunki do gry w tenisa ziemnego, piłkę nożną i siatkówkę.


Seweryn Dębiński
seweryn.debinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 4

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

jacy oni są nieudolni. Czas na emerytury Starzyńskiego i Kurzeli. Gdyby nie ludzie i budżet partycypacyjny, to dalej by nic nie było.

Gość

No wreszcie. Głosowanie mieszkańców bylo ponad rok temu. W tym roku miało miejsce już kolejne głosowanie dot budżetu 2017, a tu zeszłoroczny w powijakach... rok czasu trwało zorganizowanie 3 przetargów ?? Teraz realizacja pewnie tez kolejny rok potrwa... żenada

och

napisze tak...brawo, za to ze powstana boiska. brawo, ze "mieszkancy" wybrali te projekty. Duzy minus dla wladzy, za to ze tak pozno bo te boiska powinny juz stac od poczatku istnienia orlikow.

Gość

Kampania wyborcza ruszyła na całego. Nasz przyszły choć jeszcze niedoszły Poseł Kurzela dwoi się i troi żeby błyszczeć przy każdej okazji. Trzy razy przetarg? Tu się trzeba nie cieszyć a zastanawiać dlaczego tak to wyglądało.