18° Piątek
19 Października

Sob

Wizualizacja

Rozwiązano umowę z wykonawcą dworku Chełmońskiego

8 czerwca poruszyliśmy temat trudnej rewitalizacji dworku Chełmońskiego, który znajduje się w Adamowiźnie, w gminie Grodzisk Mazowiecki. Problem tkwił w tym, że wykonawca nie wywiązywał się ze swoich obowiązków. Teraz gmina poinformowała o rozwiązaniu umowy.

– Gmina podjęła decyzję o rozwiązaniu umowy z wykonawcą rewaloryzacji Dworku Rodziny Chełmońskich w Adamowiźnie – czytamy na oficjalnej stronie gminy Grodzisk Maz.

Burmistrz Grzegorz Benedykciński mówił nam w ubiegły piątek, że firma jest bardzo słaba i nie realizuje zapisów umowy. Usłyszeliśmy, że jeżeli wykonawca nie poprawi się w ciągu dwóch tygodni to trzeba będzie podjąć decyzję o zrezygnowaniu z usług. Jak widać nastąpiło to nieco wcześniej.

Co będzie dalej? O tym już pisaliśmy tutaj. Ale przypomnijmy. Teraz gmina będzie musiała na nowo ogłosić przetarg. Jednak zanim to zrobi, wcześniej przeprowadzi inwentaryzacje wykonanych robót. Niestety trzeba mieć na uwadze, że takie wyjście będzie wiązać się z przedłużeniem terminu zakończenia rewitalizacji zabytkowego dworku.


Seweryn Dębiński
seweryn.debinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 3

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

Czapki z głów? Chyba czapki uszanki... Gmina kupiła ten dworek 10 lat temu, po czym skutecznie go zdewastowała. Nie pierwszy to dwór zdewastowany przez upaństwowienie i zarządzanie chłopską ręką. Ale pierwszy po 1989r, to raczej na pewno. A w ramach certolenia - to gmina (czyli wieśmistrz) napisała warunki przetargu i to gmina (czyli wieśmistrz) wybrała te firmę.

Gość

Czapki z głów przed burmistrzem że nie certoli się z utrzymaniem inwestycji w realnym "niebycie".

Ciekawe

Wykonawca zrezygnował czy gmina mu „ podziękowała”? Pewnikiem nie wiedział co go czeka. Zakładając wiek dworku i to, że jeszcze niedawno byl w użytkowaniu „ wykonawca” wlazł na mine Skąd miał wiedzieć, że gmina nie przejmowala sie losem( stanem)zabytkowego dworku który kupiła.