18° Piątek
19 Października

Sob

BS

Rusza akcja „Bezpieczny weekend”

Majówka to czas kiedy wiele osób decyduje się na wyjazd za miasto. Pamiętajmy o zachowaniu bezpieczeństwa na drodze. Policjanci z Pruszkowa i Grodziska zapowiadają wzmożone kontrole na drogach wyjazdowych.

Tegoroczna majówka układa się wyjątkowo korzystnie. Wystarczyło wziąć trzy dni wolnego, by cieszyć się dziewięciodniowym urlopem. Jednak nie każdy skorzystał z takiej opcji. Część osób wydłużyła sobie urlop biorąc wolne tylko w pojedyncze dni majówki (poza świętami i zwykłym weekendem). To oznacza, że ruch na drogach może być duży praktycznie przez cała majówkę. Gdy jedni będą już wracać z wyjazdów, inni będą dopiero wyjeżdżać.  – Startujemy z kontrolami drogowymi już dziś. Akcja bezpieczny weekend będzie trwać aż do 6 maja. Do kierowców apelujemy o rozwagę, spokój i stosowanie się do ograniczeń – zaznacza podkom. Karolina Kańka,rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie. 

Policja w trakcie majówki będzie kontrolować nie tylko prędkość z jaką poruszać się będą kierowcy. Funkcjonariusze będą sprawdzać stan trzeźwości kierowców, stan techniczny samochodów oraz to czy dzieci przewożone są w fotelikach. 

Mundurowi apelują również o odpowiednie zabezpieczenie domu przed wyjazdem. Dokładnie pozamykajmy okna i drzwi. Poprośmy sąsiadów, by zwrócili uwagę co się dzieje z naszym mieszkaniem. Możemy powierzyć im także klucze aby co jakiś czas otworzyli okno lub wieczorem włączyli światło. Taką opieką będziemy mogli się im odwdzięczyć w trakcie ich wyjazdu. 


Anna Zwolińska
anna.zwolinska@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 1

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

Proponuje stanąć na wojska polskiego i ścigać dawców! A nie spać przy stawach! Panie i Panowie Milicjanci do pracy! Żyjecie z naszych podatków!