-6° Niedziela
25 Lutego

Pon

Wt

Śr

Czw

Pią

Sob
arturtusinski-podkowa.pl

Rusza budowa parkingu Park&Ride

To już pewne. Właśnie rozstrzygnięto przetarg na budowę Park&Ride. Za około trzy miesiące mieszkańcy Podkowy Leśnej będą mogli korzystać z nowego parkingu w centrum miasta.

Obecnie osoby dojeżdżające kolejką do pracy w Warszawie parkują samochody zastawiając okoliczne ulice, chodniki, trawniki. W ten sposób blokują miejsca parkingowe pod sklepami, urzędem czy pocztą. Już niedługo problem zostanie rozwiązany. Budowa Park&Ride w Podkowie Leśnej powstanie głównie z myślą o kierowcach przesiadających się do komunikacji miejskiej. 

Inwestycja, której koszt wynosi 760 tys. zł obejmuje wykonanie drogi dojazdowej od strony ul. Słowiczej do placu ładunkowego i magazynowego WKD. Powstanie także dojazd do parkingu przez plac ładunkowy WKD w postaci wydzielonego pasa komunikacyjnego oraz wyznaczenia przy tej drodze miejsc postojowych. Pojawią się także stanowiska postojowe dla samochodów osobowych, w tym również dla osób niepełnosprawnych.

Projekt zakłada również wykonanie chodników, placów przeznaczonych na stojaki rowerowe i montaż 37 sztuk stojaków. Ogrodzony od strony torów WKD parking będzie zbudowany z kostki betonowej, chodniki z szarej płytki, takiej jak w nowo budowanych chodnikach w mieście. Ciekawym rozwiązaniem będą pętle indukcyjne (detekcyjne) zliczające samochody. Ławki, zagospodarowanie zielenią, oświetlenie oraz monitoring uczynią miejsce przyjemnym i bezpiecznym dla mieszkańców. 

Obecnie trwa przygotowanie placu przez WKD. Wywożony jest tłuczeń wykorzystywany do remontu torów i przejazdów. Mieszkańcy muszą uzbroić się w cierpliwość i oczekiwać nowoczesnego parkingu, który pojawi się w ich mieście.


Aleksandra Szczepańska
kontakt@wpr24.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 0

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy - dodaj swój komentarz