27° Sobota
21 Lipca

Nie

Pon

Wt

Śr


piastow.pl

Rusza budowa parkingu, zamknęli ul. Hallera

Za dwa miesiące w Piastowie ma powstać parking „Parkuj i Jedź”. Na czas robót zamknięta dla ruchu została ul. J. Hallera na odcinku od ul. Lwowskiej do ul. Warszawskiej.

Parking ma powstać poza pasem drogowym, między nasypem drogowym ul. Wojska Polskiego a ul. Hallera. Na budowę „Parkuj i Jedź” Piastów otrzymał 720 tys. zł w ramach dofinansowania ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014–2020. –  Przedmiotem inwestycji jest budowa 62 miejsc postojowych, w tym 4 miejsc dla osób niepełnosprawnych. Dodatkowo, w rejonie skrzyżowania z ulicą Lwowską powstanie wiata dla rowerów z możliwością ładowania rowerów elektrycznych (zasilanie autonomiczne za pomocą paneli słonecznych). Na inwestycję składają się: remont nawierzchni ulicy, remont i budowa chodnika, budowa zatok postojowych, remont zjazdów, budowa odwodnienia w zakresie budowy wpustów, przykanalików, kolektora deszczowego – poinformował piastowski magistrat.

Od środy (20 września) ul. Hallera,  na odcinku od ul. Lwowskiej do ul. Warszawskiej, została zamknięta na blisko dwa miesiące. Piastowski magistrat uczula również kierowców na zakaz parkowania na przebudowywanym odcinku drogi.

Za realizację zadania wykonawca otrzyma ponad 1,6 mln zł. Przewidywany termin zakończenia prac to 15 listopada br.


Jakub Małkiński
jakub.malkinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


Komentarze | 24

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

kupcy z Hallera

a kto zwróci firmą z tej ulicy straty jakie ponoszą w wyniku tego remontu, już kilka firm się zamknęło bo klientów jak na lekarstwo. ten burmistrz to jakiś totalny kretyn niczego nie potrafi normalnie zorganizować, wszyscy ponoszą jakieś straty w wyniku jego pomysłów do końca nieprzemyślanych.

Paweł

Gość - jak dostaniesz nagle raka to zmienisz gadkę. Dla Twojej wiadomości - urodziłem się w Pruszkowie i całe życie mieszkam w Piastowie i nie podoba mi się to, że w innych miastach są jakieś parki (np. niedaleko w Pruszkowie), a u nas wszystko co się da zabudowane i zabetonowane. Ta tzw. cywilizacja nas wpędzi do grobu. Zamiast podwozić tyłek do stacji można się przejść albo zaparkować nieco dalej i dojść do stacji te powiedzmy 300 m. No, ale nie jaśnie państwo musi swoimi blachosmrodami wszystko pozastawiać. I żeby nie było sam jestem kierowcą, ale małe dystanse pokonuję pieszo choćby dlatego, że zdrowiej.

Gość

Nie chodzcie do Włodzia na stadion bo to krętacz i złodziej

Gość

Do Paweł, to się wyprowadź na wieś, tam skąd przyszli twoi rodzice, a Piastów niech się rozbudowuje. 1/2 godziny i jesteś poza miastem 50 km., w lesie wdychając świeże powietrze, a jeżeli wolisz spędzać czas w mieście i jeszcze dodatkowo targ obowiązkowy to życzę zdrowie. Miasto coś tam robi a Wy się czepiacie. 60 lat temu była tu wiocha.

Paweł

A to nasz burmistrz wymyślił. Zabetonują kolejny zielony skrawek jeden z nielicznych w mieście. Posadzili tam małe drzewka, a teraz wszystkie pójdą do zaorania. Wszędzie tylko parkingi albo bloki wciskają, a czym będziemy oddychać? Już w Piastowie jest powietrze tak zatrute jak w Krakowie,a będzie jeszcze gorzej.

Gość

Dziwne miejsce na parking, dużo większa powierzchnia placu jest po drugiej stronie, przy ulicy Reja.

godo@piastowicki fol

masz rację ,Włodzio to wyjątkowa szuja

Piastowcki folklor

znając bezbrzeżne możliwości "Włodzia" w tankowaniu to mamy wielce uzasadnione wątpliwości czy cokolwiek dla nas zostanie ze składkowego trunku. Na krzywy ryj to każdy by się chętnie przyłączył ale nas to zbyt dużo kosztuje zbieractwo od dobrych ludzi aby się dzielić taką szują.

Gość

Czyżby w Piastowie będzie dalszy ciąg serialu RANCZO i jest przygotowywana nowa scenografia ? Jeżeli do władzy dorwał się "Czerepach" to cynizm i kumoterstwo króluje.

Włodzio Golfi

@Piastowcki folklor zapraszam do siebie na stadion!!! Każdym kompan do flaszeczki mile widziany!!!!

jaaga

Mam pytanko a co z parkingiem pod mostem i obok starego posterunku policji, będą odświeżone czy może zlikwidowane, zostają po staremu czy co?

Piastowcki folklor

My żule piastowcy protestujemy przeciwko takiemu traktowaniu ludzi, ławki są nam potrzebne aby zmęczone nogi odpoczęły i aby posadzić gdziekolwiek cztery litery i postawić flaszkę jak zbierzemy trochę grosza. Jak będziemy mieli jeszcze daszek aby na łeb nie leciało to będziemy dozgonnie wdzięczni obecnym władzą, które nas szanują i zaliczają do folkloru miasta. Niech żyje nam nasz przyjaciel Grzegorz i zapraszamy na wspólną ławeczkę to sobie pogadamy i co nie co wychylimy.

Gośćgkuiyk

do gościa 2017.09.20 11:40, Ławki w tym miejscu trzeba całkowicie zlikwidować, bo są niemal całodobowo okupowane przez żuli.

Gośćdvfdsav

a nie dało by się jakiegoś planu, schematu, projektu, rysunku, czegokolwiek wrzucić do artykułu??? żeby wszyscy mogli zobaczyć jak to będzie wyglądać????????????????

Gość

Masakra. Jeden z ostatnich zielonych terenów w mieście. Teraz ilość ławek w tej okolicy będzie wynosić jedna sztuka.

Gość

W jaki sposób mają się odbywać dostawy do pobliskich sklepów? Ktoś chyba o tym nie pomyślał. Mam nadzieję, że dali ludziom przepustki.

Gość

Zgadnijcie kto w Pruszkowie wybuduje P+R na Sienkiewicza. No zgadnijcie. Ciepło. Bardzo ciepło. Gorąco. Parzy - tak, zgadza się, niezawodny STRABAG czyli partacze od wąskiego gardła. Strach się bać.

Gość

P+R nie oznacza luksusowego, wielopoziomowego parkingu, to może być nawet dziura w ziemi, ważna jest zasada: parkujesz z kartą miejską i przesiadasz się do środka lokomocji ZTM. Nie posiadasz karty miejskiej, nie parkujesz.

Gość

Miejscowa patologia i żuleria dostanie do dyspozycji wiatę na rowery bo na łeb nie będzie leciało a jak zapragną pieszczot to się podłączą do gniazdka ładowania elektrycznych rowerów oczywiście jak będzie słońce. Te 1,6 mln zł idą na jakieś karykaturalne zadanie inwestycyjne, czy to ma być sztuka dla sztuki.

Gość

Do Gościa z 9.00 - Dokładnie - po co sadzono tam drzewa,skoro ma powstać parking. Swoją drogą, pewnie wszyscy liczyli na jakiś większy parking co najmniej dwu poziomowy, ażeby wszystkie samochody znalazły swoje miejsce, a nie rozjeżdżały okolice,

Ob.Z.

Zatoki postojowe to chyba nie parking "P+J". Zdaje się niebawem ujrzymy jakiś kicz Szuplewskiego.

eMCe

A co z parkingiem w PRU? Zamknięty od kilku tygodni i nic się nie dzieje.

Gość

Dobra lokalizacja na parking. Miejscowa żuleria i patologia nie będzie się już tam rozkładać do picia i spania.

Pytanie na śniadanie

A drzewka zostaną?