19° Czwartek
18 Października

Pią

Sob
Łączy Nas Piłka/FB

Rusza mundial. Gdzie strefy kibica w regionie?

Rozpoczyna się wielkie piłkarskie święto, czyli Mistrzostwa Świata w Rosji. Już we wtorek pierwszy mecz rozegra reprezentacja Polski. Ten i pozostałe mecze będzie można obejrzeć w grodziskiej strefie kibica oraz na stadionie MOSiR w Piastowie.

Z występem polskiej drużyny w Rosji wiele osób wiąże bardzo duże nadzieje. Po dobrym występie na Mistrzostwach Europy dwa lata temu i udanych kwalifikacjach mundialowych, apetyt rośnie. Szczególnie, że sami piłkarze udowadniają swoją formą, że nie są to oczekiwania na wyrost. Pierwszy pojedynek Polaków już w najbliższy wtorek. Nasi piłkarze zmierzą się z reprezentacją Senegalu. W kolejnych meczach ich przeciwnikami będzie Kolumbia i Japonia.

Gdzie kibicować naszym? Wszystkie mecze mundialu i oczywiście drużyny Adama Nawałki będzie można oglądać w strefie kibica w Grodzisku Mazowieckim. – Jest piękna strefa kibica przy stadonie Pogoni, zorganizowana przez Ośrodek Sportu i Rekreacji. Będzie można tam oglądać wszystkie mecze, nie tylko naszej reprezentacji – zapewnia Grzegorz Benedykciński, burmistrz Grodziska. I zapowiada, że sam w najbliższy wtorek wybiera się tam, aby obejrzeć pierwszy występ Polaków.
 

Również Piastów zorganizaował specjalne miejsce do wspólnego kibicowania. – W Piastowie fani futbolu i nie tylko wszystkie mecze tych mistrzostw będą mogli obejrzeć w strefie kibica, którą zorganizowano na terenie MOSiR-u. Strefa już nabiera kształtów. Będzie wygodnie, kolorowo, wesoło i sportowo. Zapraszamy serdecznie piastowian do wspólnego kibicowania! Oczywiście, wszyscy najmocniej trzymamy kciuki za polską reprezentację! – zaznaczają organizatorzy.


Strefy kibica niestety nie będzie w Pruszkowie. Było podejście do jej organizacji, ale nie udało się. Dlaczego? – Przekroczyło to nasze możliwości finansowe. Chodzi głównie o kwestie związane z reklamodawcami, którzy mają duże obostrzenia wobec stref. Nie ma możliwości sprzedaży jakichkolwiek innych produktów niż te od sponsorów głównych. Drugi aspekt to odpowiednie przygotowanie i zabezpieczenie terenu – tłumaczy Michał Landowski, wiceprezydent Pruszkowa. Jak dodaje, trwają jeszcze starania, aby małą strefę kibica uruchomić przynajmniej na mecze reprezentacji Polski.


REDAKCJA
kontakt@wpr24.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 16

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

jeżeli chcesz popaść w alkoholizm to zapraszamy z otwartymi ramionami do strefy kibica w Piastowie do MOSiR-u tam z "wybrańcami narodu" spędzisz upojny czas bo wyniku meczu i tak nie będziesz kojarzyć zamroczony oparami %, boisko okoliczne ma przyciętą trawkę jak dywan tak więc nie nabawisz się odcisków ciała odsypiając kaca moralnego na łonie sportu i rekreacji .........

Piastun

Czy w Piastowie na mosirze w towarzystwie Włodzia G będzie można obalić flaszeczke?

Benek

Grodzisku to największa wieś nie ma co dam wypić i zjeść.

Maks

Precz z pisem i starostwem w Pruszkowie.na nowogrodzkieh będzie strefa U kaczora.

Patrycja

Dziadostwo pijaństwo będzie w tym grodzisku maz. Nie strefa kibica.Bardzo dobra decyzja Władz Miasta Pruszkowa.Spadochroniorz wraca do kobylki tam słoiki nie płacące podatków w Pruszkowie Jedzce za nim strefa będzie w WC.

Mieszkaniec

Za Jasia w Pruszkowie nic się nie da, niczego nie będzie..

Gość

Mieszkańców Pruszkowa juz to nie dziwi, u nas nie ma nic. Grodzisk jak zwykle 5 krokow przed nami

Alfons

Piłka nożna, ktoś to jeszcze ogląda?

olo

Z obecną ekipą rządzącą w Pruszkowie jak zwykle niedasie. Jesienią czas na zmiany.

Gość

Nie da się w Pruszkowie...

Niedasie

W Pruszkowie??? Przecież niedasie!

Gość

Pan prezydent Landowski niedługo będzie miał nos jak Pinokio. Jest wielki problem zorganizować strefę kibica, ale nie ma żadnego problemu organizować co roku kina letniego, co przecież polega na dokładnie tym samym, czyli transmitowaniu obrazu na dużym ekranie dla większej liczby osób. To tak jak z przejazdem rolkarzy, gdzie w artykule pan prezydent Landowski zapewnia, ze "po zeszłorocznych doświadczeniach trasa będzie zmieniona aby przejazd nie odbywał się np. wiaduktem i żeby uwzględnić trwające na terenie miasta prace drogowe" a okazuje się, ze trasa tak uwzględnia prace drogowe, ze wiedzie jedynym objazdem zamkniętej ul. Sienkiewicza, którą jeżdżą m.in. autobusy komunikacji zastępczej.

Szlachet

Wypieprzyli dziesiątki milionów na czarnego Titanica, sport, rekreacja, te klimaty a telewizora czy projektora dla ludzi nie ma.

Gość

Picu, picu nie masz strefy kibicu ;-)

loku

w Pruszkowie akurat nie dało się ale za to wybory wkrótce

Gość

Jaranie się sportem to rozrywka dla podludzi