°


Książnica Pruszkowska

Rusza Seniorada! Przyjdź na giełdę informacyjną

Po ubiegłorocznym sukcesie, w Pruszkowie po raz drugi startuje Seniorada, cykl inicjatyw, spotkań, wspólnych wyjść do kina czy teatru adresowanych do osób powyżej 60 roku życia. Zainauguruje go giełda informacyjna. Początek już dziś o godz. 12.00.

Podczas giełdy w Spółdzielczym Domu Kultury przy ul. Hubala osobiście będzie można sprawdzić szczegóły tegorocznej Seniorady. – Już 10 stycznia 2018 roku rozpoczynamy kolejną edycję Seniorady. Wyczekiwany przez seniorów projekt obywatelski zainaugurujemy Giełdą informacyjną, na której będą mogli Państwo dowiedzieć się szczegółów dotyczących imprez i wydarzeń związanych z Senioradą II. Zostaną przeprowadzone zapisy na pilates, jogę i rękodzieło oraz na kurs tańca i kurs komputerowy a także do muzeum, teatru i do Matecznika Mazowsze. Na Giełdzie wydawane będą bilety na Zabawę taneczną (18.01.2018 r.) – informują organizatorzy.

Dla seniorów przygotowano też wycieczki autokarowe, wyjazdy do kina i muzeum, zajęcia artystyczne, spacery i wiele innych. Co ważne, wszystkie atrakcje są bezpłatne! Warunkiem jest ukończenie 60 lat i stałe zamieszkanie w Pruszkowie.

Seniorada II to projekt obywatelski, realizowany w ramach Budżetu Obywatelskiego na 2018 r. Wszystkie niezbędne informacje na jego temat dostępne są na stronie internetowej miasta i Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.


REDAKCJA
kontakt@wpr24.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 4

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Ewa

Od niedawna jestem na emeryturze i chciałam zapisać się na gimnastykę. I tam właśnie zobaczyłam jak Seniorzy mają zdrowie i tupet. Stali ze dwie godziny wcześniej żeby się zapisać, przepychali się jak małolaty, wpychali przed kolejkę znajomych. Kto nie potrafił to niestety nigdzie się nie zapisał. Jak stałaś zapisać się na gimnastykę to na wycieczkę już nie zdążyłaś bo nie było miejsca, więc o czym tu pisać. Znajomości, znajomości. Dobrze, że udało mi się w ostatniej chwili zapisać, bo też zaczęłam się przepychać. Samo życie

Anna

Babcia była i jak zawsze postała i się nie załapała. Czy nie można zrobić tego np. na zasadzie losowania? Zapisują się ludzie na to co chcą i podczas jakiejś rady miasta publiczne losowanie kto się na co załapał. Każdy by miał szanse nawet gdy nie był na senioradzie bo nie mógł.

Gość

Szkoda, że nie było takiego artykułu tydzień temu, a dopiero dziś. To za późno by moich seniorów wyprawić na spotkanie. Chyba że był a przegapiłam ale nie sądzę.

Gość

Cała ta Senioriada to tylko wielka reklama! Jak się nie dopchasz, nie odstoisz w kolejce albo nie masz znajomości to sobie możesz tylko pomarzyć by dostać się na fitness, basen, wycieczki czy inne atrakcje proponowane przez radę. Pruszków jest miastem starzejącym się i o tych ludzi trzeba odpowiednio zadbać ale nie na zasadzie rzucania ochłapów i kto pierwszy złapie to lepszy. Jedna wycieczka dla ca 60 osób nie załatwia potrzeb tych ludzi. Może warto się nad tym zastanowić i nie narażać i tak już zestresowanych , starych ludzi.