27° Środa
19 Września


Seweryn Dębiński

Ruszają konsultacje w sprawie Żółkiewskiego, Ogińskiego, Barcewicza

W Piastowie rozpoczynają się konsultacje społeczne przebudowy i budowy ciągu ulic Żółkiewskiego, Ogińskiego i Barcewicza. Inwestycja nadal budzi wiele emocji wśród mieszkańców.

To kontrowersyjne przedsięwzięcie część mieszkańców nazywa „małą obwodnicą”, władze miasta odpierają jednak zarzuty o wprowadzenie tam szybkiego ruchu. Trudno tu jednak o porozumienie. Obie strony pozostają przy swoich argumentach. Protestujący mieszkańcy przekonują, że przebudowa sprowadzi pod ich okna ciężki i wzmożony ruch. Władze miasta twierdzą, że wręcz przeciwnie – poprawi się komfort i bezpieczeństwo.

Obie strony będą mieć teraz możliwość jeszcze raz podyskutować na ten temat. W Piastowie ruszają bowiem konsultacje społeczne w tej sprawie. Zakończą się dopiero po wakacjach. – Burmistrz miasta Piastowa dnia 7 czerwca 2017r zarządził przeprowadzenie w dniach 25 czerwca – 10 września konsultacji społecznych z mieszkańcami miasta Piastowa w sprawie realizacji inwestycji miejskiej „Budowa i rozbudowa dróg publicznych – ulic: Stefana Żółkiewskiego, Michała Ogińskiego, Stanisława Barcewicza wraz z infrastrukturą towarzyszącą w Piastowie” – informuje piastowski magistrat.

W ramach konsultacji odbędzie się cykl spotkań z mieszkańcami. Pierwsza zaplanowano 5 lipca w Miejskim Ośrodku Kultury. Swoje uwagi można też zgłaszać pisemnie na formularzu dostępnym na stronie internetowej urzędu.

Pełny opis inwestycji dostępny jest tu.


REDAKCJA
kontakt@wpr24.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 96

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

kiedyś miałem takie powiedzenie. "Poznasz Klienta swego po toalecie jego" a teraz mam nowe "poznasz radnego swego po komentarzach jego". Nie ważne pod jakim nickiem pisze i tak wiesz, że to ten Radny Piastowa. Opisuje go takie stwierdzenie z komunizmu gwarantujące sukces w hierarchii "MIERNY, BIERNY ALE WIERNY". Brawo! Gratuluje!

Gość

oczywiście jest to sprytny pomysł na przeforsowanie budowy "obwodnicy" polegający na skłóceniu mieszkańców mieszkających przy trasie planowanej obwodnicy a pozostałymi mieszkającymi w innych częściach miasta, którym ta inwestycja nie wadzi w ich życiu codziennym a wręcz może pomóc bo np. ruch w Al. 1000-lecia i Wojska Polskiego może się choć trochę zmniejszyć co sugerują zwolennicy obecnej władzy w wydaniu Naszego Piastowa, którzy akurat przy obwodnicy nie mieszkają. Typowe PiS-owskie działania, skłócić mieszkańców to wyjdzie na nasze i zobowiązanie wobec Pruszkowa i pisowskiego powiatu wypełnimy.

Adam

Szuplewski to dno. Tylko dla siebie i kolesi ze stowarzyszenia.... a mieszkańcom ochłapy

anatol

Ale będzie obwodnica dla Pruszkowa i Panattoni.... a frajerzy myślą, że dla dobra mieszkańców Piastowa.... hahahahahaah

Rodo

Szuplewski nie robi tego dla mieszkańców tylko dla Panattoni.... i tyle w temacie

Piastun

Zapraszam do udziału http://obwodnicapiastowa.pl/konsultacje-spoleczne/ Wietrzenie Piastowa czas zacząć ;-)

Wojtek

może tek podstawić bydlęcy wagon i wyprowadzić raz na zawsze z Piastowa tych inteligentów ,którzy piszą takie debilne komentarze

Piastun

skocz mi :-)

Gościu

Starą na chwilę do kompa dopuściłem i takie są efekty. Gościówa do garów bo żem głodny ;-)

Gościówa

Piastun o 2018.06.28 11:40 to następna fałszywka. Stare esbeckie metody, swojskie i znane w Naszym Piastowie ;-) A zbieranie opinii przez UM niezgodne z prawem czyli RODO ;-)

denis

Niemcy nie wychodza z grupy!

Piastun

Gościu z 2018.06.27 11:39 - apelować to sobie możesz do starej o wydanie obiadu ;-)

Logi

Panattoni ręce zaciera..... dla takich wielkich centrów logistycznych ... Taki Szuplewski to marzenie.....

Gość

"bezpartyjny" czyli członek sekty korupcyjnej Nasz Piastów, nic dodać, nic odjąć - to wszystko o czym piszesz to w 80% kontynuacja projektów, które przygotował właśnie burmistrz Kubicki, a to co robi Szuplewski ze swojej inicjatywy to pomysł budowy obwodnicy, który staje się zarzewiem sprzeciwu społecznego, tak więc nie chwal tak mocno, bo to sprawia, że to staje się niewiarygodne i zakrawa na lizanie doopy......

Alex

Mówię NIE !!!! dla tej OBWODNICY

RR

Oj poszły obietnice ... kasa płynie......

Też Bezpartyjny

DO BEZPARTYJNY: Poniżej wypowiedź Pana Szuplewskiego z 2014 roku w odpowiedzi na pytanie co dotychczas zrobił dla Piastowa. "Od 1994 roku jestem radnym Rady Miejskiej w Piastowie. Kierowałem jej Komisją Rewizyjną, a przez trzy kadencje, w latach 1998-2010 byłem przewodniczącym Rady. W tym czasie Rada Miejska ściśle współpracowała z Burmistrzem Zdzisławem Brzezińskim działając na rzecz wspólnego dobra mieszkańców Piastowa. To m.in. Rada decydowała o kolejnych budżetach miasta, w których zapisywane i realizowane były zadania inwestycyjne służące dynamicznemu rozwojowi miasta. To Rada przyjęła dokumenty strategicznego rozwoju Piastowa do roku 2020 i wiele miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego. Ta dynamika pracy Rady Miejskiej i jej realny wpływ na zarządzanie miastem uległy po roku 2010 radyklanemu ograniczeniu." ZATEM to między innymi Pan Szuplewski odpowiada za to, że Piastów BYŁ ZAPYZIAŁEM MIASTEM jak piszesz. A teraz zrzucanie całego ZŁA na jedną kadencję, w której nie rządził Nasz Piastów jest OBŁUDĄ. Pan Szuplewski i cała ta świta obecnie znajdująca się u władzy ZAWŁASZCZYLI PIASTÓW 28 LAT TEMU, z krótką 4 letnią przerwą. To kto odpowiada za to, że Piastów BYŁ ZAPYZIAŁY?

Bezpartyjny

Po 4 fatalnych latach za rządów Kubickiego zmieniło się wiele. Sporo inwestycji miejskich. remonty ulic, remonty szkół, odnowienie kina, ciekawe imprezy dla dzieci i całych rodzin z atrakcjami (Dni Piastowa, obchody, biegi na stadionie, dzień dziecka). To jest bardzo przykre jak ludzie szybko zapomnieli jakim zapyziałym miastem był Piastów jeszcze 4 lata temu za Kubickiego i nie doceniają tego co robi pan Szuplewski. Nie wszystko jest idealne ale i tak jest po stokroć lepiej i jest widoczna poprawa po tym co zepsuł poprzedni burmistrz.

Gość

Całe szczęście, że na jesieni będą kolejne KONSULTACJE wyborcze tym razem

Gość

Wyłącznie pozostawienie tych trzech ulic, w ich obecnym kształcie i ich gruntowny remont. Problem z wyjazdem z Barcewicza, w Bohaterów Wolności? Sygnalizacja świetlna i jest problem załatwiony. Sygnalizacja tam się przyda, by zwolnić ruch na łuku. Natomiast nie ma absolutnie żadnej zgodny na łączenie jakiekolwiek tych ulic w jedną!!! Proszę się nie dać zwieść Szuplewskiemu. Śmieje się za waszymi plecami./ Radnym powiedział, że to nie obwodnica przecież.. Na szczęście nie wszyscy radni mu uwierzyli. A to co robi teraz Szuplewski, to oklepywanie batem mieszkańców na każdą dostępną mu możliwość, jaką daje mu jego urzędowe stanowisko. My rozumiem ten pośpiech, bo kadencja się kończy, a przyjaciele magazynowi czekają na drogę. Ale plebs, jak to nazywacie nas mieszkańców, nie pozwoli wam na sprzedanie tego miasta.

Mieszkaniec Piastowa

to jest link to wizualizacji Ogińskiego-Żółkiewskiego http://www.piastow.pl/assets/piastow/media/files/8f400b5a-4359-4413-a6b8-ed0acbb811c9/mapa-ul-zolkiewskiego.jpg TO JA SIĘ PYTAM GDZIE JEST QWA CHODNIK!!! PRZECIEŻ CHODNIKA NIE MA OD SKRZYŻOWANIA OGIŃSKIEGO/SOWIŃSKIEGO DO KOŃCA ZÓŁKIEWSKIEGO. Jak moje dziecko ma wrócić ze SZKOŁY!!! SAMOLOTEM!!! CZY TO MA POPRAWIĆ BEZPIECZEŃSTWO NA TEJ DRODZE!! Przecież to są jakieś KPINY!!

Gość

Burmistrz może sobie nazywać tą drogę jak chce! ciągiem ulic, aleją, ścieżką czy co tam mu do głowy przyjdzie! Każdy wie, że gdy buduje się drogę w oparciu o projekt budowlany OBWODNICY to BUDUJE SIĘ.......OBWODNICĘ!!!! A jeśli UM Piastów robi sobie drwiny z Mieszkańców, to Mieszkańcy zadrwią z Was.

Martinez

jestem tu mordeczki

Wilku

Poszerzenie drogi do 3 i 3,5 metra i tłumaczenie to przewidywaną strukturą rodzajową ruchu otwarcie sugeruje, że przewidują tam ruch ciężarówek, co do tego nie dajcie się nikomu zwieść. Uważam, że ten ciąg komunikacyjny jest potrzebny, ale tylko dla samochodów osobowych. Pchanie przez środek osiedla ruchu ciężkiego jest głupotą. Czy nie lepiej doprowadzić ruch ciężarówek do obszaru inwestycyjnego przy autostradzie ulicą Żbikowską i jej przedłużeniem - drogą serwisową wzdłuż autostrady? Problemem jest tam przejście dla zwierząt, na wysokości którego nie może być na tej drodze wylany asfalt, ale może w takim razie zainwestować w wybudowanie kolejnego przepustu, takiego samego jaki jest na autostradzie w tym miejscu i poprowadzenie drogi górą? Wyjdzie taniej, niż robienie na tak długim odcinku w Piastowie drogi o nośności dla ciężarówek, która przez zastosowanie mocniejszej podbudowy siłą rzeczy będzie droższa?

Gość

Nie dla obwodnicy.

Apel do wszystkich mieszkańców Piastowa, obalmy ten projekt, droga tak ale lokalna 2,75 metra z chodnikiem i ścieżką rowerową dla mieszkańców a nie 3,5 , bez chodników iścieżek, dla busów z magazynów ożarowskich. Jak za rak Szuplewski w drugiej części miasta będzie ugadany z PGE i będą stawiac wam słupy energetyczne tez pomożemy. Mieszkańcy Ogińskiego, Barcewicza i Żółkiewskiego.

Teraz K.... Nasz Pia

Spółce Panattoni objazd został obiecany, więc musi powstać. Już taki inwersor wie, jak podziękować za przychylność władz. A ludność tubylcza sama sobie wybrała tych różnych Szuplewskich, Sarnackich, Kwatki czy Wójcikowskie. Może więc podziękować swoim radnym.

Gość

"struktura rodzajowa" to stan umysłu Szuplewskiego

OBŁUDA_PRECZ

JA CHODZI O PIENIĄŻKI TO NIE PRZESZKADZA ŻE SA NIE ZAMELDOWANI A JAK CHODZI O KONSULTACJE TO JUŻ MELDUNEK JEST OBOWIĄZKOWY poniżej apel tej obłudnej Władzy zamieszczony na stronie Miasta http://www.piastow.pl/aktualnosci/spolecznosc/mieszkam-w-piastowie-tu-place-podatki-zmieniam-miasto-na-lepsze Dlatego apelujemy: jeśli mieszkają Państwo w Piastowie (a nie są tu zameldowani) i zależy Państwu na rozwoju naszego miasta, wzroście jego dochodów oraz podniesieniu komfortu życia jego mieszkańców i jakości usług publicznych, prosimy o wskazanie w rozliczeniu podatku dochodowego (PIT) faktycznego miejsca Państwa zamieszkania w Piastowie. Dzięki temu udziały z Państwa podatku dochodowego zostaną przekazane do Piastowa, a nie do gminy, w której są Państwo zameldowani, a nie mieszkają tam.

Artur82

Jak urząd będzie liczył ankiety to wyjdzie, że wszyscy są za obwodnicą. W myśl starej maksymy "Nieważne, kto głosuje, ważne, kto liczy głosy". Mieszkańcy kilkukrotnie zgłaszali sprzeciw, były przegłosowane ustawy, ale to i tak nic nie da, bo Pan Szuplewski, chce na siłę nas uszczęśliwić. Mieszkańcy są za remontami ulic, ale nie za ich przebudową pod ruch tranzytowy. To nie leży w naszym interesie. Ile jeszcze razy mieszkańcy mają się wypowiadać? Do skutku, aż wynik będzie po myśli burmistrza? Czy tak powinna działać demokracja? Jaki interes ma Burmistrz, aby za wszelką cenę forsować tę inwestycję, na którą notabene miasto nie ma środków w budżecie? Gdzieś wyczytałem, że miasto jest obecnie zadłużone na ponad 34 miliony złotych. Może nie znam się na polityce i finansach, ale coś tu ewidentnie nie gra.

Gość

Poprawnie wykonane konsultacje powinny dotyczyć mieszkańców żywotnie zainteresowanych tematem a nie wszystkich mieszkańców miasta, bo co ten temat interesuje mieszkańców wschodniej czy południowej części Piastowa, konsultacje ogólnomiejskie są niczym innym jak manipulacją władz miasta dla osiągnięcia z góry zaplanowanego wyniku stanowiącego podkładkę pod dalsze działania uprawniające do ignorowania opinii mieszkańców mieszkających wzdłuż szlaku obwodnicy.

Gość

Szuplewski już myślami jest na intratnej posadce w Pruszkowie,Piastów mu kalafiorem zwisa

Gość

Radni Naszego Piastowa to jedna klika funkcjonująca na zasadach mafii więc nie mogą mieć swojego zdania na poczynania burmistrza, bo dzięki temu mają posadki w oświacie lub zlecenia finansowane z kasy miasta, tak skorumpowanej gminy wśród samorządów w Polsce nie było, Piastów to wzorzec nepotyzmu i kumoterstwa w wydaniu lokalnej sitwy.

Gość

Budowa tej drogi jest czymś gorszym jeszcze, niż zakładał projekt do tej pory. Pas ruchu zostaje poszerzony z 2.75 do 3.5m.!!! Panie Szuplewski, droga lokalna?? Jak można patrzeć ludziom w oczy i mówić takie bzdury? Ta Panattoni to jednak potrafi was przekonać... Standard. Ale mieszkańcy Piastowa już wiedzą, że zostali sprzedani i przez kogo..

Ewa

Szuplewski do domu!

Ola

Piastów to jedno z najbardziej zanieczyszczonych miast w UE. Nowotwory płuc i górnych dróg oddechowych to bedzie konsekwencja syfu jaki wisi w powietrzu. To że ktoś mieszka przy drodze i "żyje" - współczuję zdrowia. Ja nie chce takiego życia. To co jest planowane pogrąży to miasto do końca. Do tego dojdzie hałas. Remont dróg - owszem, ale nie kosztem zabierania ludziom działek aby poszerzyć drogę która będzie jeździła dostawa do okolicznych magazynów. A Te dzieci co się teraz bawią na ulicy która zaraz się stanie autostradą do magazynów, gdzie pójdą się bawić? Panie Burmistrzu zrób pan coś dobrego dla ludzi i miasta...chociaż na pożegnanie...nie zostawiaj pan po sobie smrodu! Brakuje placów zabaw dla dzieciaków i młodzieży, miejsc przyjaznych dla osób starszych...A nie autostrady! Stanowcze NIE!

Gość

Obwodnica potrzebna jest spółce Panattoni, która chce rozbudowywać magazyny na Konotopie, do czego potrzebny jest im lepszy dojazd. Władze obiecały im, że dojazd będzie, ot i cała filozofia.

Wilku

Ja sie zastanawiam, gdzie jest Martinez? Wypowiadal sie sporo i krytycznie wobec wladzy, a teraz umilkl. Zastraszyli go?

Gość

Ile trzeba jeszcze PROTESTÓW Suwerena, aby obalić ten chory plan budowy drogi po środku miasta?

Gość

Witam Jestem tu Nowa ale mam dziecko które Kocham i się o nie boję , a będę je posyłać do szkoły na Jarzynowej. Tu moje pytanie jak Burmistrz zamierza zapewnić bezpieczeństwo w okolicy wprowadzając OBCY -NIEZIDENTYFIKOWANY ruch w Nasze Wspólne Podwórka ??????

Piastun

NP! NP! NP! NP! NP!

Gargamel

Klakier do drapaka bo kolacji nie będzie

Gość

Jestem za. Gdzie są wyłożone ankiety?

Gość

Do Gość 2018.06.26 13:10 - to nie kampania wyborcza TYLKO GŁOS LUDZI. WPR z pewnością jest bardziej obiektywne niż ta wasza TUBA PROPAGANDOWA o nazwie CZASPIASTOWA, w której tylko urzędnicy piszą, a reklamy dają firmy należące do radnych miasta, albo podmioty zależne od Urzędy Miasta. Finansujecie sobie PROPAGANDĘ sukcesu ze składek NASZEGO PIASTOWA a nie za pośrednictwem publicznych podmiotów

Gość

Jakim trzeba być manipulatorem, by pod osłoną okresu wakacyjnego, próbować przepychać tak istotną dla Piastowa sprawę jak budowa obwodnicy w tym mieście.

Klakier

Klakier utracjusza Burmistrza podszywa się (2018.06.26 14:43) pod Piastuna i myśli, że nikt się nie połapie ;-)

Rex

Żeby z taką zaciętością budować OBWODNICĘ!!! O cóż to może chodzić!!!??? Burmistrzu!!!!

sens i logika

Zgodnie z informacją dołączoną do konsultacji, szerokość pasów jezdni zostaje zwiększona z 2,75 m do 3,5 m ze względu na "Strukturę rodzajową" TO UPRZEJMIE OBJAŚNIAM: "Struktura rodzajowa ruchu to procentowy udział w potoku ruchu, wyróżnionych kategorii pojazdów (z punktu widzenia inżynierii ruchu drogowego są̨ to: motocykle i rowery, samochody osobowe, samochody dostawcze, samochody ciężarowe bez przyczep, samochody ciężarowe z przyczepami, autobusy itp.)". PANIE BURMISTRZU jaki ruch chce Pan wpuścić do Piastowa? Bo jak Pan zakłada, że jezdnia ma być szeroka jak pas na autostradzie to chyba nie dla motocykli i osobówek. To TIRY potrzebują szerokiej drogi, aby dojechać do terenów inwestycyjnych na terenie Pruszkowa i Ożarowa Mazowieckiego leżących wzdłuż autostrady A2! Przypominam MIASTO PIASTÓW nie posiada tam ŻADNYCH terenów inwestycyjnych. PODATKI zbiorą gminy ościenne, a my zostaniemy w tym smrodzie!!!! Przypomniał mi się taki dowcip o Grzesiu, który puścił bąka w klasie, a Wychowawca z tego powodu wyrzucił Grzesia na korytarz. A Grześ na korytarzu chodzi i się zastanawia. Gdzie sens i logika. Grześ oddycha świeżym powietrzem a reszta klasy siedzi w smrodzie jego bąka! A PAN po którym korytarzu będzie chodził? Może w Starostwie w podziękowaniu za „zasługi”? A MY zostaniemy w oparach i smrodzie Pana bąka decyzyjnego.

info

Do Gość 2018.06.26 13:10 - jest ktoś taki jak moderator, który publikuje posty.... ale niewiedza boli ....

Piastun

WPR powinniście pomyśleć nad wprowadzeniem limitu wypowiedzi i kliknięć z jednego IP. To co tu się wyrabia to jest jakaś choroba. Jedna osoba zamiesza 30 wpisów pod rząd i myśli że nikt się nie połapie.

Tlen

A czujki smogowe na szkołach postawili !!! Że o jakość powietrza sie martwią a chca taki ruch przez osiedla puścić!!! Obłudnicy !!!!!!

gość

Leśne dziadki to dobre stworki, a leśne potwory to myślą tylko od wielu wielu lat o własnej kieszeni. Ich nie obchodzą mieszkańcy Barcewicza :(

X

Szuplewski krętacz!!!! Nawet konsultacje to w wakacje zrobił!!! Ciekawe dlaczego ....?!

Fred

I burmistrz uważa, ze cimny lud to kupi!!! Mało mamy aut??? Czyste powietrze??? Po co nam taki ruch!!!! Ludzie !!!

Gość

W zeszłym roku też konsultacje zostały ogłoszone w samym środku wakacji. Jaka to jest podła manipulacja ludźmi. Nie ma żadnej z mieszkańcami współpracy tej władzy. Ta władza jest oderwana od rzeczywistości. Kierują się dobrem korporacji zachodniej stawiającej magazyny i z drugiej strony dobrem innego miasta, a mieszkańców Piastowa mają za plebs! Jakie to obrzydliwe! Panie Szuplewski kończ waść, wstydu oszczędź!! Nie chcemy już ani waszych remontów, ani rządów w tym mieście!! Sprzedawczyki!! Im dalej brniecie w tą obwodnicę manipulować mieszkańców, tym bardziej się pogrążacie w swojej obrzydliwości zakłamania.

Reka

Ha!!! PIASTÓW znowu służalczy w stosunku do Powiatu!!!

Gość12

A Burmistrz chce znowu komus zrobić dobrze!!!! A ma dbac o interes swoich mieszkańców!!!!!

Gość

Jestem za budową. Gdzie się można podpisać.

Gość1

Tyle aut ?!!!! A powietrze w Piastowie jedne z gorszych w calej UE!!! Ludzie zacznijcie myśleć nad swoim losem... Waszych dzieci i wnuków!!!

Młoda

Na Barcewicza to mają nawet ogródki przydomowe zabierać !!!! Na tę "małą uliczkę !!!!"

Gość

Zwróćcie Państwo uwagę na wyjątkową obłudę i manipulacje mieszkańcami Piastowa przez pana Szuplewskiego. Mieszkańcy protestują przeciwko tej drodze już 1,5 roku, a pan Szuplewski, głuchy i ślepy i nadal próbuje na siłę wybudować ludziom pod oknami obwodnicę. Szuplewski przekonuje, że to droga lokalna. Jeszcze nie słyszałem, by o zwykłą drogę lokalną tak władza zabiegała, jak to robi Szuplewski. Gdyby była to droga lokalna, to już po pierwszym sprzeciwie, spadła by gdzieś daleko w latach inwestycyjnych. Tutaj mamy do czynienia z poważnym ruchem tranzytowym od al. jerozolimskich, aż po wiadukt nad A2. Ta droga stanie dęba od rana do wieczora. Pojazdy niemieszczące się na tej drodze pojadą w Piastów, szukać alternatywy wyjazdu z miasta. Panie Szuplewski, jak dla mnie sprzedaje pan Mieszkańców tego miasta! Organizuje pan konsultacje społeczne, w czasie, gdy zaczyna się okres wakacyjny i ludzie jadą na urlopy. Liczy pan na małą frekwencję ludzi. To obłudne bardzo manipulowanie ludźmi. Będzie pan miał zapłacone za to na Wyborach. A tą obwodnicę niech pan sobie w ogródku u siebie zrobi.

Gość

Co za paranoja budować drogę tranzytową przez osiedla.

Gość

Ja też jestem przeciw tej drodze.

Gość

Jestem przeciw budowie tak szerokiej drogi.

Mieszkaniec

A co to ta"struktura rodzajowa"? Struktura magazynów przy A2? Czy jeszcze coś innego? Dla Kogo Burmistrz buduje tę drogę - mieszkańcom wystarczy w zupełności lokalna, z szerokim chodnikiem, ścieżką rowerową i zatoczką parkingową. Po co taka szerokość? Przecież to niegospodarność i nadmierne wydawanie pieniędzy. Chyba że Piastów ma ich pod dostatkiem, ale czytam tu o jakimś potężnym zadłużeniu. No to już wiemy, skąd się bierze. Panie Burmistrzu, jak szaleć, to po całości - niech Pan wykupi trochę terenu, a zmieszczą się i po dwa pasy w każdą stronę. Do tego ekrany i będzie miał Pan w mieście autostradę. Postawimy bramki i pieniądze same popłyną.

Gość

Ostatnie kilka wpisów należy do tej samej osoby. Widać to po godzinie zamieszczenia i sposobu pisania. Kampania wyborcza opozycji trwa w najlepsze :-)

Gość

Czy w Polsce nie ma żadnego prawa, burmistrz chce wybudować drogę do magazynu i mieszkańcy nie maja na to wpływu.

PIA

Ciekawe z tą poprawą bezpieczeństwa. Myślę, że na Barcewicza od stu lat nie było wypadku drogowego -tam się jeździ wolno. A przy trasie, jaką planuje Pan Burmistrz ma się jeszcze polepszyć - TIRy i inne dostawczaki na pewno polepszą nam bezpieczeństwo. Bankowo, Panie Burmistrzu.

Gość

Kolejna droga w Piastowie bez sensu zaprojektowana.

Gość

Jak kupowałem mieszkanie na Barcewicza miała być droga lokalna 2,75 m, po kilku latach zrobili zbiorczą 3,5 metra. Gdzie tu jest prawo Panie Ziobro.

PS

Znowu Burmistrz miesza. Mieszkańcy chcą drogi, ale normalnej, lokalnej, a nie jako obwodnicę i dojazd TIRów do Pannattoni. Przez Barcewicza i Ogińskiego dzieci będą szły do szkoły, a ten buduje tam trasę wyścigową. W końcu wszsycy wiemy, jak się u nas przestrzega ograniczeń prędkości. Tam jest tak wąsko między budynkami, że nawet miejsca na pas zieleni nie ma. Ciekawe, ile wyniosła wziątka.

Gość

Konsultacje, konsultacjami, a G. musi zrobić drogę dla busów z magazynów.

Gość

Ostatnio byłem na sesji RM Piastowa i argumentacja radnych z Piastowa ( kilku dziadków leśnych z tyłu) była taka, " budować drogę a co oni tam przy Ogińskiego i Barcewicza maja enklawę czystości niech im tez trochę po smrodzą samochody. Po prostu żenada. Ale już wiem dlaczego w Piastowie jest taka infrastruktura.

Czy powiat pruszkowski nie może zatrudnić jakiegoś człowieka od infrastruktury który poukładałby te wszystkie drogi w jeden sens. A nie budować tam gdzie się burmistrzowi podoba bo ma z tego jakąś korzyść.

Ewa

Ostatnio byłam na spacerze w okolicy nowo projektowanej obwodnicy, współczuję tym z ul. Barcewicza. Tym ludziom samochody będą przejeżdżać dwa metry pod oknem. Czy ta Polska to dziki zachód.

Janek

Niedawno Piastów walczył z PKP o 3 drzewa w okolicy dworca PKP, a wzdłuz Barcewicza będą wycinać ok. 30 drzew, dębów, świerków i brzóz, następna paranoja burmistrza i radnych. Panie burmistrzu powiedz Pan ludziom, że lobby magazynowe jest hojne i nie interesuje Cię ludzie z Piastowa. A ci co myślą że ruch na WOjska Polskiego się zmniejszy to są w dużym błędzie.

Gość

Proszę o dokończenie remontu nawierzchni na ul Sułkowskiego

SUŁKOWSKIEGO

Ale po co te konsultacje?? Urzędnicy i tak zrobią co im się wymyśli. Jakoś nie wzięli do siebie faktu, że mieszkańcy Sułkowskiego od 40 lat błagają o budowę nawierzchni...

NIE dla obwodnicy

Nowa inwestycja nie uwzglednia potrzeb mieszkańców: -szerokie chodniki i ścieżki rowerowe by bezpiecznie dotrzeć do szkoły czy kościoła, -pasy zieleni oddzielajace ulice od chodnika -i przede wszystkim waskie pasy ruchu zapewniające mniejszą prędkość pojazdów i ruch lokalny. To kwestie, o które mieszkancy zabiegają. Rozwoj miasta jest bardzo ważny jednak musi on uwzgledniać bezpieczeństwo mieszkańców, a nie jedynie "przewidywaną strukturę rodzajową"...

Gość

BUDOWAĆ!!!!!!!!

Gość

Brak merytorycznych wypowiedzi, argumentów, a jedynie opluwanie - tym się tutaj zajmujecie. Jak ktoś się z wami nie zgadza to nazywacie go złodziejem z NP albo człowiekiem z burmistrza. W końcu można się chować i pisać anonimowo. Wtedy każdy jest dobry. To wami powinien się zająć lekarz specjalista i to natychmiast.

Pedał

A ścieżki rowerowej to w tym ciągu nie będzie? Toż to czysta dyskryminacja rowerzystów. Zwęzić jezdnie, dodać ścieżki. Burmistrzu wykonać!

TOM_w_PASKI

do Gość 2018.06.26 09:31 Jak dobrze napisałeś moje zachowanie nikomu nie robi krzywdy nie wykracza przeciwko prawu brak meldunku nie jest przejawem dyskryminacji za to zachowanie Burmistrza to czysty jej przejaw odsyłam do definicji pojęć zamieszkały i zameldowany

Obwodnica

Burmistrz Szuplewski, jak zwykle tworzy własną rzeczywistość i wykorzystuje swoje stanowisko do manipulacji Piastowian. Po pierwsze Zarządzenie nr 140 o ogłoszeniu konsultacji jest NIEZGODNE z UCHWAŁA Nr XXIV/133/2012 RADA MIEJSKIEJ W PIASTOWIE z dnia 28 sierpnia 2012 r. w sprawie określenia zasad i trybu przeprowadzania konsultacji społecznych z mieszkańcami Miasta Piastowa, do której odwołuje się to zarządzenie. Uchwała wyraźnie wskazuje, że uprawnionymi do udziału w konsultacjach są MIESZKAŃCY PIASTOWA. Burmistrz natomiast w zarządzeniu SAMOWOLNIE I BEZPRAWNIE ogranicza krąg osób uprawnionych do wyrażenia swojej opinii wyłącznie do osób ZAMELDOWANYCH. Dokumenty projektowe na podstawie, których prowadzona jest procedura uzyskania zgody na budowę w tym „Karta Informacyjna Przedsięwzięcia” wskazują, że ta inwestycja jest NIEZGODNA z Miejscowymi Planami Zagospodarowania Przestrzennego. Oczywiście ta informacja została USUNIĘTA przez Burmistrza z materiałów udostępnionych w ramach konsultacji. Po trzecie MIESZKAŃCY chcą drogi dopasowanej to miejsca, w którym będzie ona przebiegać. Chcemy aby wybudowana droga miała charakter lokalny a nie tranzytowy. W końcu przebiega ona przez tereny zabudowy mieszkaniowej, Kościoła, szkoły podstawowej! Miasto planuje wybudować drogę o poszerzonych pasach jezdni kosztem ograniczenia miejsca na chodniki. Miasto rezygnuje z budowy pasów zieleni, ścieżek rowerowych, zatok postojowych. Przypominam na znacznej części tej drogi chodnik NIE JEST przewidziany po żadnej stronie drogi! Szerokość pasa jest zwiększona z 2,75 m do 3.5 m, w związku z tym nie ma miejsca na pas zieleni oddzielający chodnik od jezdni. Miasto chwali się, że buduje ścieżki rowerowe, ale w tym miejscu NIE CHCE ICH ZROBIĆ. Przecież nowa inwestycja powinna takie ścieżki zakładać skoro ma być to droga lokalna przebiegająca przez pół miasta. Wzdłuż tej drogi nie przewidziano żadnych nowych zatok parkingowych dla Mieszkańców. Gdzie będą oni parkować ? Projekt tej drogi w tej wersji zmniejsza bezpieczeństwo naszych dzieci idących do szkoły! I na to naszej zgody nie będzie.

Mieszkanka

A w sprawie piastowskich długów i obligacji komunalnych to konsultacji oczywiście nie będzie. Czy pajacowanie burmistrza z obwodnicą skutecznie przykryje jego niegospodarność?

Piastun

Z Załącznika nr 1 do Zarządzenia Nr 140/2018 Burmistrza Miasta Piastowa „Szerokość pasa ruchu została zwiększona z normatywnej szerokości przewidzianej dla dróg klasy L (tj. 2,75m) do 3.00m i 3. 50 m ze względu na przewidywaną strukturę rodzajową.” No to już wiemy przy jakim interesie kręci się krętacz Szuplewski. Ten interes to "struktura rodzajowa" ;-)

Gość

Wyciąć drzewa!

Gość

Ludzie wymyślają a powinni się cieszyć będzie pięknie, nowe drogi to chyba powód do radości? Mieszkam przy ruchliwej ulicy i żyje.

Gość

Do TOM_w_PASKI - pomimo iż artykuł 147 kodeksu wykroczeń przewidujący karanie za niedopełnienie obowiązku meldunkowego został uchylony już kilka lat temu to sam obowiązek zniesiony nie został. Więc nie masz prawa się nie meldować, Twoim obowiązkiem jest każdorazowo zgłaszać stałe lub czasowe miejsce pobytu. Więc nie opowiadaj głupot.

TOM_w_PASKI

do Gość 2018.06.26 08:49 nie każdy niezameldowany jest słojem mieszkam od urodzenia w Piastowie życie zawdzięczam dwóm słojom które po 20 kilometrowej tułaczce osiedliły się w tym jakże pięknym Mieście Ale zapewne ty i twoja familia może poszczycić się ponad 100 letnią tradycja o przepraszam 92 letnia tradycją bo tyle lat liczy Piastów chyba że twoi przodkowie mieszkali jeszcze w osadzie nazwanej Utrata

Czas_na_CBA

Może tak konsultacje w sprawie zasiedlania nowo budowanych bloków komunalnych które miały być dla najuboższych jak zarzekał się Burmistrz na antenie tvp3 https://warszawa.tvp.pl/29901923/rozpoczeto-budowe-mieszkan-dla-najbiedniejszych teraz okazuje się że maja być to lokale na zamianę dla tych co dobrze zarabiają Rejestr osób na zamianę lokali to fikcja część osób zgłoszonych we wniosku w ogóle nie zamieszkuje pod wskazanym adresem przykład na pozycji 20 figuruje niedawno wpisany wnioskodawca Pan X który podał we wniosku na zamianę lokalu trzy osoby gdzie w rzeczywistości zamieszkują dwie .Jak powszechnie wiadomo liczy się liczba osób zamieszkałych a nie zameldowanych Zgłoszony fakt fałszerstwa nie wzruszył Urzędników Pani Y z wydziału Utrzymana Miasta mimo obowiązku wezwania takiej osoby w celu zweryfikowania pod odpowiedzialnością karną danych złożonych we wniosku o zamianę lokalu odmówiła interwencji w tej sprawie czyżby wiedziała o tym i to tolerowała a może ma jakiś interes w tym Dla szarego kowalskiego takie zachowanie ma tylko jedno nazewnictwo a Burmistrz milczy może inne służby pozwolą rozwiązać mu ten problem.„Wieloletni program gospodarowania mieszkaniowym zasobem Miasta Piastowa w latach 2018 – 2022” w rozdziale IV punkcie punkcie 10 ustala normy zaludnienia lokali w zasobach Gminnych i tak powierzchnia użytkowa dla 1 osoby do 35 m2,2 osób do 40 m2, 3 osób do 45 m2 itd W nowo wybudowanych blokach najmniejsze lokale będą miały ponad 40 metrów co dyskwalifikuje dwie osoby do zamiany na taki lokal dlatego Pan X z pozycji 20 zgłosił do zamiany lokalu oprócz żony syna który od ponad roku z nim nie mieszka mało tego posiada własne mieszkanie (finansowane z tego samego źródła co nowo budowane bloki komunalneMDM) Nawet jeśli nie był by właścicielem własnego M to stać go na wynajęcie czyli nie jest w trudnej sytuacji materialnej i mieszkaniowe Oto jak działa machina jaką jest NASZ PIASTÓW

Gość

A kiedy remont Sułkowskiego?

Gość

Bardzo dobrze że osoby niezameldowane nie głosują. Słoje nie mają prawa głosu!!!

TOM_w_PASKI

Szkoda tylko że w konsultacjach a w zasadzie w wypełnieniu ankiety mogą brać tylko udział osoby zameldowane a nie zamieszkujące na terenie Miasta Piastowa ,Mieszam w tym mieście od urodzenia i nie jestem w nim zameldowany bo mam do tego prawo.Natomiast prawo to łamie Burmistrz dyskryminując osoby mieszkające w Piastowie płacące w nim podatki a nie będące w ni zameldowane.Każda osoba dająca chociażby złamany grosz na to Miasto zaczynające przypominać betonowa pustynię ma prawo wypowiedzieć się czy ten złamany grosz ma iść na na ta czy inna inwestycję czy nie .Coraz bardziej żałuję że głosowałem na tego Burmistrza który dużo obiecywał dla ludzi ale jak się okazuje zapomniał dodać dla swoich .

Gość

oczywiście jest to sprytny pomysł na przeforsowanie budowy "obwodnicy" polegający na skłóceniu mieszkańców mieszkających przy trasie planowanej obwodnicy a pozostałymi mieszkającymi w innych częściach miasta, którym ta inwestycja nie wadzi w ich życiu codziennym a wręcz może pomóc bo np. ruch w Al. 1000-lecia i Wojska Polskiego może się choć trochę zmniejszyć co sugerują zwolennicy obecnej władzy w wydaniu Naszego Piastowa, którzy akurat przy obwodnicy nie mieszkają. Typowe PiS-owskie działania, skłócić mieszkańców to wyjdzie na nasze i zobowiązanie wobec Pruszkowa i pisowskiego powiatu wypełnimy.

ewa

Burmistrz miasta Piastowa zacznie inwestycję od wycięcia drzew. Zawsze wycina.