27° Środa
19 Września


aeronauta.pl

Ruszają przygotowania do budowy „dużej” obwodnicy

Zapowiedzi wiceministra infrastruktury Marka Chodkiewicza dotyczące planów budowy tzw. ringu warszawskiego zaczynają się materializować. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad rozpoczyna analizy dotyczące tej inwestycji.

.– W pierwszej kolejności przeprowadzona zostanie analiza wskazująca na optymalne oddalenie wariantów przyszłej obwodnicy od granic administracyjnych miasta oraz miejsca ich możliwych powiązań z istniejącą i planowaną siecią dróg. Uwzględnione zostanie również skomunikowanie z planowanym Centralnym Portem Komunikacyjnym. Następnie dla wstępnie nakreślonego modelu sieci drogowej zostanie wykonana uproszczona prognoza ruchu, której wyniki pokażą przyszłe, szacunkowe natężenia ruchu – wyjaśnia Jan Krynicki, rzecznik prasowy Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. – Wielopłaszczyznowa analiza będzie podstawą do określenia klasy i przekroju planowanej obwodnicy. Równocześnie, wskazane elementy sieci zostaną wstępnie poddane analizie oddziaływania na środowisko przyrodnicze i mieszkańców, co pozwoli na wskazanie stref wyjątkowo wrażliwych dla mających powstać poszczególnych elementów dużej obwodnicy stolicy – dodaje.

Analizy pozwolą na stworzenie poglądowych wariantów korytarzy obwodnicy. To jednak dopiero początek prac związanych z planowaniem budowy dużą obwodnica Warszawy. Wytyczone wstępnie przebiegi obwodnicy trzeba będzie poddać dalszym pracom, które pozwolą wybrać najlepszy przebieg nowej trasy. 

– Niezależnie od powyższego, aktualnie GDDKiA opracowuje Studium Korytarzowe dla drogi ekspresowej S10 Toruń – Płock – S7 (Nowy Dwór Mazowiecki) – S8 (Wołomin). W założeniu jeden z fragmentów drogi S10 ma stanowić północną obwodnicę Stolicy, stając się elementem Dużej Obwodnicy Warszawy – podkreśla Krynicki.


Anna Zwolińska
anna.zwolinska@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 6

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gośćpitek

Widać 3/4p.o pisze złodzieje i lizusy do Berlina

Zapora

Złośliwe komentarze napisał skuns i suki syn! Kompiący się w szambie- to są złodzieje po.

Gość

A może by tak łaskawcy poszerzyli drogę na odcinku: wjazd na A2 w Pruszkowie a starą trasą Poznańską. Od kilkunastu lat jest tam istny armagedon, a w godzinach szczytu, żeby zjechać z A2 w kierunku Poznańskiej, trzeba odstać czasem nawet ponad pół godziny... albo może rondo na starej Poznańskiej w tym miejscu. Cóż, nie tylko Pruszków nie ma gospodarza, który dobijałby się u władz o udogodnienia dla mieszkańców, w Ożarowie, widać, jest podobnie... Ale po ch... gospodarze miast mają się starać, skoro i tak durnota na nich zagłosuje... jak co 4 lata...

Gość

Kaczor i duduś będą mieli krócej i szybciej do ojczulla Tadeusza bić pokłony...

PIS to dno

W roku 2027!!! Przy dobrych wiatrach! Kogo te pisiurki chcą oszukać? Chyba swoich wyborców pelikanów, którzy łykną wszystko hahahahahaha

Gość

To na 100% już ta partia nie będzie u władzy i niech już nas więcej nie nabierają, a portu lotniczego też nie zaczną.