25° Wtorek
18 Września

Śr

Wikipedia / Seweryn Dębiński

Ruszył proces Mateusza Kijowskiego przed pruszkowskim sądem

Sąd Rejonowy w Pruszkowie zajął się dziś sprawą Mateusza Kijowskiego i byłego skarbnika Komitetu Obrony Demokracji, Piotra C. Chodzi o podejrzenie przywłaszczenia pieniędzy ze zbiórek i słynne już faktury na ponad 120 tys zł.

Przed pruszkowskim Sądem Rejonowym rozpoczął się proces w sprawie, która kilka miesięcy temu wywołała gigantyczną burzę. Pojawiło się bowiem podejrzenie, że lider Komitetu Obrony Demokracji mógł przywłaszczyć pieniądze ze zbiórek publicznych przeznaczonych na działanie organizacji oraz że na podstawie faktur wystawianych przez firmę żony pobierał wynagrodzenie, choć sam wielokrotnie zapierał się, że z KOD nie otrzymuje złotówki.

Afera kosztowała Mateusza Kijowskiego przewodnictwo w KOD, praktycznie zakończyła też jego publiczną działalność. Teraz o tym jak dokładnie było wypowie się sąd. Z byłym już przewodniczącym na ławie oskarżonych zasiadł Piotr C., skarbnik organizacji.

W sądzie przy ul. Kraszewskiego pojawili się dziś nie tylko oskarżeni, ale też spora grupa zwolenników Kijowskiego. – Serdecznie zapraszamy wszystkich naszych przyjaciół i znajomych, którzy chcieliby poświęcić swój cenny czas, by wesprzeć naszego Mateusza Kijowskiego. Podczas rozprawy wtorkowej będą przesłuchiwani tzw. „sygnaliści”, a więc osobnicy, którzy ten cały skandaliczny proces sprokurowali. Będziemy mieli zatem okazję, by wyrazić im naszą wobec nich opinię – tak przekonywali w dyskusji na facebookowej stronie wydarzenia „Jedziemy na proces wspierać Mateusza”.

O dalszym przebiegu procesu będziemy informować.


REDAKCJA
kontakt@wpr24.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 17

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

kijowski(specjalnie z małej) to taka typowa lewacka menda, morda pełna frazesów a zwykła menda bazarowa i złodziej, taki paździoch tylko że z pażdziochem to bym się mógł napić a temu bym na łbie butelkę rozbił

Gość

obleśny typ

Straszny rząd totali

Widziałem tego szKODnika w WuKaDce. Zastanawiałem się czy to na pewno on. Tyle pieniędzy wziął z faktur i dostał ze zbiórek i jeździ WKD ? Chyba trzeba zrobić następną zbiórkę, bo jeszcze umrze z głodu biedaczek.

Bolek

kaczynski z ziobra w sondzie karzom i zamykajom niewinnych ludzi.wszyscy bendom niewinnie siedziec przez kaczynskich (specjalnie z malej litery) wolnosc ruwnosc demokracja!!!!!!!!!!!!

Gość

Bo mieszka w Owczarni.

huba

Przepraszam, kim jest jakiś mateusz kijowski, że o nim jest tak głośno, zupełnie niepotrzebnie?

Gość

do Gość 2018.06.26 20:39 niestety ma tu mieszkanie w okolicy

Antoni

Co to za menel?

Głos

Wstrętny PiS zawziął się na człowieka,a on tylko na 120tyś oszukał i na dzieci nie płacił...Neomarksistowski tok 'myślenia'

ktoślepszy

za PO byś sie dalej bawił szmaciarzu,gnij ty wszo

Thomas Fuchs

To oczywisty zamach na praworządność w Polsce! Nje po to robiliśmy wam POlskje przy okrągłym stole żeby teraz goje nas sądziły. Bruksela nam pomoże! Kochani żeby było tak jak było!

Gość

A czemu w Pruszkowie?

Gość

Kondzio a co ty na to. Dawaj jakaś złota myśl na dzisiaj. Tata napewno coś już podpowiedział.

Gość

Nareszcie, może się w końcu wezmą za tego alimenciarza/ nieroba

op

Gość1234. Czemu nie wspomniałeś nic o Pis? Kolesiostwo, nepotyzm, milionowe dotacje dla Torunia. Pis kontynuuje politykę Po. Troszkę inaczej ale burdel jak był tak jest. Ten kloszard ze zdjęcia to mały pikuś.

Gość1234

KOD działa tak samo jak PO zakłada pseudo działalności harytatywne aby wystawiać sobie lewe faktury i kraść publiczne pieniądze tyle w temaci

KOT

Kijowski nie znam tego Pana ale wygląda mi na zmęczonego życiem .