27° Środa
19 Września


Archiwum

Ruszył przetarg na remont Willi Millera

Zgodnie z zapowiedziami piastowski urząd szykuje się do remontu i przebudowy jednego z ważniejszych zabytków na terenie Piastowa. Ogłoszono właśnie przetarg na wykonanie prac w Willi Millera.

To kolejny ważny krok, aby to miejsce odzyskało należny mu blask. Przypomnijmy, że w marcu tego roku władzom Piastowa udało się pozyskać kilkumilionowe dofinansowanie na wykonanie remontu Willi. Teraz poszukiwany jest wykonawca prac.

Zakres przedsięwzięcia jest bardzo duży. Nic dziwnego, bowiem stan budynku pozostawia bardzo wiele do życzenia. Co dokładnie zapisano w przetargu? M.in. rozbiórkę ogrodzenia od strony ulicy Bohaterów Wolności wraz z bramą wjazdową i furtką, skucie tynków, odgrzybienie i osuszenie ścian, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, rozbiórkę ścianek działowych, stropów drewnianych.

W budynku pojawią się nowe instalacje elektryczne, nowoczesna kotłownia, pełne wyposażenie konieczne w przypadku obiektów użyteczności publicznej. Do tego oczywiście wymiana okien i innych elementów, które nie nadają się do dalszego użytku. Przed Willą pojawi się parking, a cały teren zostanie zagospodarowany zielenią.

Remont ma zakończyć się w listopadzie przyszłego roku. O ile oczywiście uda się pomyślnie rozstrzygnąć przetarg na wykonanie prac.

A jakie plany wobec wyremontowanej Willi Millera mają władze miasta? – Rewitalizacja tego obiektu i terenów otaczających pozwoli udostępnić nowoczesna siedzibę dla hufca ZHP. W Willi Millera znajdzie się też miejsce na filię biblioteki publicznej, a także na miejsce spotkań dla seniorów – mówił nam kilka tygodni temu Grzegorz Szuplewski, burmistrz Piastowa. 


REDAKCJA
kontakt@wpr24.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 22

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

Brak merytorycznych wypowiedzi, argumentów, a jedynie opluwanie - tym się tutaj zajmujecie. Jak ktoś się z wami nie zgadza to nazywacie go złodziejem z NP albo człowiekiem z burmistrza. W końcu można się chować i pisać anonimowo. Wtedy każdy jest dobry. To wami powinien się zająć lekarz specjalista i to natychmiast.

Gość

ten "gość" z 13:20 najpierw jako "gość z 22:08" chciałby "Piastunowi" powybijać zęby gdy dostaje trochę prawdy o sobie a następnie wymyśla współmieszkańcowi od "buraka" choć zdaje sobie sprawę, że jest reprezentantem obecnie miłościwie rządzącej władzy w wydaniu Naszego Piastowa, czyli daje odczuć wszystkim innym co nie podzielają jego toku myślenia, że wszyscy inni to buraki niegodne zamieszkiwać w Piastowie bo zakłócają ich działania uszczęśliwiania poddanych. A skąd my znamy hasła tzw podludzi i nadludzi !!!! Człowieku opanuj się bo inaczej zajmie się tobą prokuratura......., a poza tym dajesz świadectwo kim wy z Naszego Piastowa jesteście........

@Gość 21:03

a czym są w takim razie twoje wypowiedzi jak nie opluwaniem poprzedniej władzy, myślisz, że ludzie nie wiedzą jak poprzedniej władzy podsrywaliście pełzając jak gady przy wsparciu zapraszanych przez was znajomków z mediów dla robienia hecy publicznej, bo niby kto miał takie dobre układy z mediami jak niedoszły absolwent dziennikarstwa obecny burmistrz, a może obecny radny Maciej Chudkiewicz gwiazda czasopisma Solidarność, ile kreciej roboty robiliście kreując fakty, które miały tylko zaznaczać waszą obecność w ogłupianiu mieszkańców. Posuwając się do donoszenia do prokuratury na niby nieprawidłowości przy przetargu na budowę przedszkola, wszystkie umorzone z braku podstaw naruszenia prawa, które aż do dzisiaj stoi wam ością w gardle, że można było w 6,5 m-ca zbudować od podstaw nowy, większy obiekt nagrodzony z pośród 900 podobnych nominacji w Polsce. Nie jesteście w stanie nic podobnego zrobić a jak coś robicie to z naruszeniem prawa co najdobitniej wskazuje kontrola doraźna przetargu na odwodnienie części północnej Piastowa wskazując aż sześć naruszeń ustawy Prawo Zamówień Publicznych co jest również naruszeniem dyscypliny finansów publicznych. I gdzie ten wasz profesjonalizm, chyba że jest nim wyłudzanie nie małych środków finansowych z budżetu miasta do PPUK Sp. z o.o. .

Gość

Po treści niektórych komentarzy widać, że ze swoich ciemnych nor już wypełza poprzednia, przegrana ekipa. Zawsze gotowi, by coś opluć albo zmarginalizować. Za to oni odnosili same sukcesy: wojna podjazdowa z Ożarowem o fragment ich gminy, piękne występy w telewizji z chowaniem się po krzakach, usiłowanie likwidacji piastowskich szkół oraz oczywiście zawierzenie Piastowa Niepokalanemu Sercu Maryi. Cała Polska z nas się śmiała. A, no i jeszcze wygrany konkurs na "modernizację" przedszkola, którego regulamin mówił, że wystarczy zapłacić, żeby dostać statuetkę, kategorię się wymyśli. Ano właśnie, jeszcze przedszkole z klocków do tego. A więc sezon na opluwanie uważamy za otwarty. Ale wiadomo - niedługo wybory więc trzeba się pokazać :-)

Monika

Burmistrz ma interes w tym remoncie tak jak w remoncie ulic przy których mieszka, remoncie swojego osiedla, remoncie LO gdzie pracuje jego żona, remoncie ulicy przy której mieszka jego mama, remoncie urzędu gdzie on pracuje, wybudowanie bloków komunalnych dla znajomych i przyjaciół. Co robi burmistrz? To co jemu podowuje ułatwienie życia. A co myśli o sąsiadach? Ulica Norwida do SP nr 1 Dziurawa, dzieci łamią na niej nogi a burmistrz blokuje remont ulicy. Burmistrz zamyka bramę ułatwiającą wejście do przedszkola nr 3 aby dokuczyć rodzicom. Rozwałka Pl. Zgody, PL. Słonecznego, chodnika przy Orzeszkowej i nic się tam nie dzieje, podobno jest to rewitalizacja. Wycięcie 350 wielkich drzew w Piastowie. Zablokowanie starań mieszkańców o przesunięcie korytarza lotniczego znad Piastowa.

obserwator

Za tyle baniek, co wydają na remont tej nieruchomości to można byłoby postawić z dwie piękne nieruchomości, ale po co? Przecież nie od dzisiaj wiadomo, że na takich remontach można nieźle sobie zarobić.

Disco_Polo

To Marcin Miller z Boys mieszkał w Piastowie ? Nie do wiary to fantastyczna wiadomość w końcu Piastów ma się czym pochwalić

Gość

Gość 10:03 z burakami nie rozmawiam. Anonimowo każdy udaje cwaniaka. Cwaniak w necie - frajer w świecie. Bez odbioru.

@Gość 22:08

a co gościu 22:08 , chcesz przysporzyć roboty twojej koleżance wspólnotowej aby maiła czym odwdzięczyć się za zrobienie ulicy pod domem, mówię oczywiście o ul. Brzozowej, jakbyś tego nie zauważył namiętnie klikając in (-), a tak poza tym czy wpisy o mamuśce bierzesz do siebie, czy występujesz w imieniu wszystkich mamusiek .....

Gość

Piastun chciałbym ciebie spotkać na żywo i popatrzeć jak zbierasz zęby. Ta wpisy o matkach nie zasługujesz na szacunek

Gość

Czy nie lepiej przenieść tam cały UM Piastów?

Gość

XXI wiek wody , kanalizacji i utwardzonej nawiezchni na ulicy Lisa Kuli brak! Ale przecież nie ma pieniędzy. Są widać inne potrzeby

Gość

Pieniądze można było przezanaczyc na basen, przyniósł by większość korzyść mieszkańcom , a tak znowu pare baniek poszło na rzecz zbyteczną

Piastun

Za takie pieniądze to halę sportową dla ukochanego, dziadowskiego Adasia można było od fundamentów postawić . Ale lepiej LO spieniężyć razem z działką. Takie geszefty to burmistrz z mlekiem matki zapewne wyssał ;-)

Gość

Siedem baniek było dotacji na zieleń to tylko drzewa poszły dowycinki i na handel. Zobaczcie jak wygląda terez zacwillą, który miał być zrewitalizowany do końca czerwca. Aktualnie zasypują pod ziemią gruz i cegły.

Monika

Burmistrz ma interes w tym remoncie tak jak w remoncie ulic przy których mieszka, remoncie swojego osiedla, remoncie LO gdzie pracuje jego żona, remoncie ulicy przy której mieszka jego mama, remoncie urzędu gdzie on pracuje, wybudowanie bloków komunalnych dla znajomych i przyjaciół. Co robi burmistrz? To co jemu podowuje ułatwienie życia. A co myśli o sąsiadach? Ulica Norwida do SP nr 1 Dziurawa, dzieci łamią na niej nogi a burmistrz blokuje remont ulicy. Burmistrz zamyka bramę ułatwiającą wejście do przedszkola nr 3 aby dokuczyć rodzicom. Rozwałka Pl. Zgody, PL. Słonecznego, chodnika przy Orzeszkowej i nic się tam nie dzieje, podobno jest to rewitalizacja. Wycięcie 350 wielkich drzew w Piastowie. Zablokowanie starań mieszkańców o przesunięcie korytarza lotniczego znad Piastowa.

Gość

Wyciąć drzewa!!!!

Gość

Leszka Millera? , uuuuu,

SUŁKOWSKIEGO

A kiedy ruszy budowa utwardzonej nawierzchni na Sułkowskiego?

Gość

Jeżeli remont będzie wykonany wg projektu, który wykonała w poprzedniej kadencji ekipa burmistrza Kubickiego to coś z tego może być. Przeznaczenie tego obiektu jest zgodne z planami bo miały być lokale dla ZHP i seniorów ale nic się nie mówi o windzie na I piętro, pomieszczenia dla biblioteki to już wymysł obecnej ekipy bo pierwotnie miały być pracownie artystyczne dla MOK-u.

Jaro

Chyba willi ale Hitlera !

TOM_w_PASKI

Zamydlanie oczu rozpadającą się chałupą PIASTÓW TO JEDNO WIELKIE DZIADOSTWO nowo budowane bloki miały być dla najuboższych jak zarzekał się Burmistrz na antenie tvp3 ( https://warszawa.tvp.pl/29901923/rozpoczeto-budowe-mieszkan-dla-najbiedniejszych) a teraz okazuje się że maja być dla tych co dobrze zarabiają .Wnioski o przydział są tak skonstruowane że nie liczy się liczba osób zamieszkujących tylko zameldowanych a osoby zameldowane z wnioskodawcą mogą być posiadaczami mieszkania czy domu i wszystko zgodnie z prawem . Oto NASZ PIASTÓW