16° Wtorek
16 Października

Śr

Czw

Pią

Sob


Urząd Gminy w Brwinowie

Ruszyła budowa przedszkola w Żółwinie

Rozpoczyna się kolejna duża inwestycja oświatowa w gminie Brwinów. Na placu budowy nowego przedszkola w Żółwinie wbito właśnie pierwszą łopatę.

Urząd gminy ma powody do dumy. Niemal równo z oddaniem zupełnie nowego przedszkola w Otrębusach, rozpoczyna się budowa jeszcze większej placówki w Żółwinie. – Przedszkole będzie usytuowane w centrum Żółwina, za placem zabaw znajdującym się w pobliżu skrzyżowania ul. Nadarzyńskiej oraz Kasztanowej. Zaprojektowany został przestronny budynek 6-oddziałowego przedszkola samorządowego. Parterowy z poddaszem użytkowym. Będzie mogło do niego uczęszczać 150 dzieci. Kondygnacje będą połączone klatką schodową i windą przystosowaną dla osób niepełnosprawnych. Budynek będzie mieścił sale zajęć, salę wielofunkcyjną, salę jadalną, pomieszczenia pomocnicze takie jak: szatnie, sanitariaty, pokój pielęgniarki/logopedy/psychologa, pomieszczenia administracyjne i porządkowe, a także kuchnię wraz z towarzyszącym jej zapleczem – informuje Mirosłąwa Kosiaty z biura promocji gminy Brwinów.

Wyłoniona w przetargu firma zainkasuje za to zadanie prawie 9 mln zł. Jak zapewniają przedstawiciele brwinowskiego magistratu, jest szansa, że część tej sumy będzie pochodziła z dotacji. – Gmina Brwinów rozpoczęła już starania o pozyskanie środków zewnętrznych. Wniosek złożony do Lokalnej Grupy Działania „Zielone Sąsiedztwo” na początku września został oceniony pozytywnie. Daje to szansę na uzyskanie ponad 56,5 tys. zł na projekt „Przedszkole w Żółwinie bez barier architektonicznych – zastosowanie rozwiązań mających wpływ na dostępność obiektu” – dodaje Kosiaty.

Tymczasem prace na placu budowy rozpoczęły się już 1 października. Zgodnie z umową za rok obiekt powinien zostać oddany do użytku. To oznacza, że przyjmie dzieci we wrześniu 2019 r.


Ewelina Latosek
ewelina.latosek@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 3

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

BurmistrzBrwinowa

Brwinowianin 2018.10.04 12:21, warto nadmienić, że główne drogi w Żółwinie są drogami powiatowymi (ul. Nadarzyńska, ul. Słoneczna), za których stan i utrzymanie czystości odpowiada Zarząd Powiatu Pruszkowskiego, na którego czele stoi Starosta (obecnie z PiS). Ze swojej strony ubolewam, że w ciągu ostatnich lat Powiat Pruszkowski nie przeprowadził żadnej inwestycji w Żółwinie (tylko remont ul. Granicznej). Nowe chodniki w ul. Nadarzyńskiej mieszkańcy zawdzięczają Gminie Brwinów, która sfinansowała je w 100%. Ubolewam również, że w ostatnich latach bardzo obniżył się standard utrzymania dróg powiatowych, które do tej pory były zamiatane tylko 1 raz - w połowie czerwca wykonano pozimowe zmiatanie (dla porównania drogi wojewódzkie są zamiatane 3x w sezonie (pierwszy raz w kwietniu) a drogi gminne asfaltowe - 1x w miesiącu - pierwszy raz również w kwietniu). Zważywszy ton Pana wypowiedzi z aluzjami politycznymi, pragnę zatem wyraźnie stwierdzić, że - z uwagi na ostatnie lata rządów PiS w Powiecie Pruszkowskim - mieszkańcy Żółwina nie mają powodów, żeby lubić tę partię. Pozdrawiam. Arkadiusz Kosiński. Burmistrz Gminy Brwinów.

brwinowianin

przedszkole ważna sprawa... - ale drogi w Żółwienie pamiętają czasy gierkowskie...i w ogóle nie są sprzątane przy krawężnikach . Ugrupowanie "BRWINÓW WSPÓLNE DOBRO" to tak naprawde twór antypisowski, wystarczy sobie przeanalizować profile ich członków na FB. Czy i tym razem ta manipulacja przyniesie zamierzony efekt i burmistrz Brwinowa pan Kosiński pozostanie na kolejnych 5 lat??? - Na to i na szereg innych pytań odpowiedź poznamy już niebawem

Vincent Rostovsky

Na przedszkola nke ma poenoedzy i NIE BĘDZIE!!!Przecież przedszkola są w Berlinie!