°


Bolo Skoczylas

Ruszyła sprawa pałacu

Sprawa pałacu w Młochowie może niebawem ruszyć z miejsca. Gmina Nadarzyn ogłosiła przetarg na dzierżawę obiektu.

Zespół pałacowo-parkowy w Młochowie jest bardzo chętnie odwiedzanym miejscem przez mieszkańców. Odbywają się tam liczne imprezy i festyny. Niezwykły urok otoczeniu nadaje pałac, który wybudowano ponad 200 lat temu w stylu klasycystycznym. Jeden z najpiękniejszych budynków w regionie był w przeszłości remontowany, a nawet odbudowywany po spaleniu w 1939 roku. 

Niestety, kompleks wymaga rewitalizacji, która łącznie wyniosłaby około 1 mln zł. To zbyt duże koszty dla gminy. Od kilku miesięcy urzędnicy głowili się w jaki sposób odciążyć budżet nie doprowadzając równocześnie do upadku wizytówki architektonicznej Młochowa. W maju tego roku podjęto pierwsze kroki w celu ratowania obiektu. Na sesji rady gminy wyrażono zgodę na oddanie w dzierżawę pałacu oraz oficyny. Park zostanie jednak w posiadaniu gminy i pozostanie otwarty dla mieszkańców.

Nadarzyński urząd ogłosił przetarg na dzierżawę pałacu. W komunikacie gminy wyraźnie zaznaczono, że jedynym kryterium w wyborze potencjalnego nabywcy terenu jest cena czynszu. Jeśli gmina uzna jednak, że żadna z propozycji nie jest dla niej lukratywna, może unieważnić przetarg. Oferty będzie można składać do 9 października do godziny 15:00.


Patryk Kober
kontakt@wpr24.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 0

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy - dodaj swój komentarz