16° Wtorek
16 Października

Śr

Czw

Pią

Sob


Seweryn Dębiński

Są wyniki ankiet w sprawie milanowskiego basenu

Urząd miasta w Milanówku opublikował wyniki ankiet konsultacyjnych w sprawie basenu miejskiego. Co zaproponowali mieszkańcy i jaki będzie los tych propozycji?

Odkryta pływalnia w Milanówku to jeden z symboli miasta, od lat popadający w ruinę, ale nie w zapomnienie. Obiekt od dłuższego czasu stoi zamknięty ze względu na zły stan techniczny, ale wiele osób z sentymentem wspomina możliwość odpoczynku i ochłody w tym miejscu. Czy ten czasy jeszcze wrócą? Tego na razie nie wiemy. Wiadomo póki co, że urząd miasta przygotował kilka koncepcji przebudowy obiektu, a pod koniec sierpnia poddał je konsultacjom społecznym.

 

Mieszkańcy mieli możliwość wypełnienia ankiet na temat przebudowy basenu. Zebrano ich prawie 200. Jakie są wyniki? Zdecydowana większość uznała, że obiekt powinien dodatkowe funkcjonalności (81 proc.), a wśród nich basen odkryty (77 proc.), lodowisko (59 proc.), dodatkowe atrakcje w postaci zjeżdżalni i wodnego placu zabaw ), a także przebieralnie, szafki depozytowe, ławki, kosze na śmieci, stojaki rowerowe.

 

Z pełnymi wynikami ankiet można zapoznać się tu.

 

Co z tą wiedzą zamierzają zrobić władze miasta? – W tej chwili oczywiście, że nic. Nie taki był cel, żeby cokolwiek robić natychmiast. Chodzi raczej o perspektywę wielomiesięczną lub wieloletnią. W kontekście hejtu internautów chciałam porozmawiać twarzą w twarz z mieszkańcami i dowiedzieć się co sądzą na temat tego basenu. Nie chciałam iść z gołą ręką, a ponieważ mnie samej ten teren jako przyjazna przestrzeń publiczna leży na sercu, przygotowałam wiele koncepcji. Mieliśmy niestety pecha, że nie było możliwości pozyskania na ten cel żadnych środków zewnętrznych – mówi Wiesława Kwiatkowska, burmistrz Milanówka.

 

Na konkretne decyzje w sprawie obiektu trzeba jeszcze poczekać. – W tej kadencji nie mieliśmy możliwości tego wykonać. W piramidzie potrzeb basen jest mniej ważny niż droga. Teraz wszystko zależy od głosu wyborców. W moim programie wyborczym basen jest. Nie na pierwszym miejscu, ale jest ujęty i będę zabiegać o to, żeby pojawił się na mapie Milanówka jako całoroczny obiekt rekreacyjny – zapewnia burmistrz.


Ewelina Latosek
ewelina.latosek@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 2

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

szydera

"Wieloletnia", spoko spoko za chwile będzie można korzystać z największego w Polsce wodnego parku rozrywki pod Mszczonowem, to co, że benzyna na dojazd kosztuje i pobyt na pół dnia jakieś 100zł, ale będzie można :D

maciek

"W tej chwili oczywiście, że nic. Nie taki był cel, żeby cokolwiek robić natychmiast" - powiedziała dumnie pani samorządowiec. w cywilizowanym kraju poleciałaby ze stołka na zbity pysk chwilę później. za to milanowska "yntelygiencja" pewnie wybierze ją sobie na kolejną kadencję.