°


Archiwum

Są wyniki referendum w Baranowie

Gmina Baranów opublikowała wyniki referendum dotyczącego Centralnego Portu Komunikacyjnego. 84 procent mieszkańców opowiedziało się na „nie”.

W referendum pojawiły się dwa pytania: „Czy jesteś za lokalizacją Centralnego Portu Komunikacyjnego na obszarze gminy Baranów?” oraz „Czy zgadzasz się na warunki rozliczeń zaproponowane przez Rząd RP mieszkańcom gminy Baranów w zawiązku z budową Centralnego Portu Komunikacyjnego?”.

Na pierwsze z pytań na „tak” odpowiedziało 322 osoby, natomiast na „nie” 1555. Oznacza to, że 84 proc. głosujących nie chce lotniska na terenie swojej gminy. Natomiast aż 94,2 proc. osób uznało, że warunki rozliczeń nie są korzystne.

W referendum wzięło udział 1932 mieszkańców, a uprawnionych do głosowania było 4120. Oznacza to, że frekwencja wynosiła 47 proc.


Seweryn Dębiński
seweryn.debinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 20

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

do Gość 2018.06.19 09:04 jak ci kogut we wsi pieje to okej ?

GośćIU

Do,, brwinowianina'',-nie powinno się brać pod uwagę opinii ludu.? gdzieś ty człowieku się wychował bo na pewno nie w BRWINOWIE .Proponuję przez BRWINÓW zrobić obwodnicę Pruszkowa albo wysypisko śmieci ,też będzie się podobało. Dlaczego tyle goryczy ,bo nie dotyczy? Dotyczy ten hałas będzie większy niż przy OKĘCIU.

Gość

Wywłaszczenie Baranowa to jedno a gigantyczna strefa hałasu nad Grodziskiem, Milanówkiem, Żyrardowem itp to drugie

tubylec

W tym konkretnym przypadku vox populi to za mało głosów w wyborach więc dla prezesa to nie jest vox dei. Ma już swoje lotnisko Chopin i o zgroza Wałęsa. To teraz trzeba wybudować największe dla Lecha Oj popier...ny ten kraj i jego władza !

Gość

Gromada Baranów woli lotnisko w Berlinie i zyski dla Niemców. Mądry Polak po szkodzie mówi stare przysłowie i dlaczegoś głupi - bom biedny, Dlaczegoś biedny - bom głupi, taka jest rzeczywistość postkomunistyczna w narodzie. Zamiast zysków i nowoczesności- skansen dla Niemców i zacofanie. Czy naród może byś silny i bogaty przy takiej ciemnocie ?

Many

Many,many,many... " W specustawie o CPK znalazło się również dodatkowe rozwiązanie ochronne dla rolników. Chodzi o skrócenie obowiązkowego ubezpieczenia emerytalno-rentowego z 30 lat do 12,5 roku oraz przyznanie na wniosek pełnomocnika ds. CPK emerytury wyjątkowej, oprócz odszkodowania lub zapłaty za ziemię. Spółka celowa przejmie na siebie również ewentualne kary za zaprzestanie upraw dofinansowywanych z unijnego budżetu. – Wiem, że cena gruntów jest dla państwa bardzo ważna. Wiele mówicie, że grunty będą wyceniane jako grunty rolne. Tak nie będzie. Ceną minimum, punktem wyjścia w rozmowach, będą odszkodowania płacone przy budowie autostrad. Oznacza to, że możecie państwo liczyć na więcej. Przypomnę, że w ostatnim czasie odszkodowania z tytułu budowy autostrad sięgały 35–40 zł za m2 – poinformował pełnomocnik rządu ds. CPK. Zaznaczył jednak, że z pewnością ceny będą odnoszone do bieżących wartości transakcyjnych. "

Gość

Może wspólnymi siłami uda nam się ocalić nasze piękne i urodzajne ziemie przed zapaskudzeniem! Pozdrawiam gminę Baranów.

Gość9

Zabrać bezszczelnie zagrabioną ziemię podczas reformy rolnej i nie potrzebne referendum.

Gość

tak generalnie, to należy zapytać mieszkańców Baranowa, co sądzą o budowie Северный поток2 /Nord Stream 2/. Dzięki #tvn24 mieli okazję sprzeciwić się budowie #CPL. Tyle, że to na nic. Natomiast ich wpływ na losy Europy może być ogromy. Wypas bocianów jest zagrożony!

brwinowianin

w tego typu strategicznych dla Państwa przedsięwziąciach nie powinno brać się pod uwagę opini ludu...to tak jakby zapytać mieszkańców jakiejś tam wioski, czy zgadzają się na przebieg autostrady przez ich miejscowość... Wiadomym jest, że 99% będzie przeciwnych...W przypadku CPK jest podobnie.

Gość

PiS to dno

dziedzic

Generalnie wszystko to kwestia pieniędzy. Każdy chce zrobić biznes, takze ci którzy ziemi tam nie mają. To bardzo ciekawie wygląda: spotkania, zebrania, referendum a wokół tego „ biznesmeni” różnego rodzaju i mącenie ludziom w głowach

turirek

To co teraz z tym lotniskiem ? Może go umiejscowić gdzieś w okolicach Mszczonowa koło tego wielkiego Parku Rozrywki ?

Adam

Bielice teraz! Tam juz jest lotnisko. To pod Sochaczewem przy torach Berlin-Wawa !

Gość

I co zrobia Pisiory teraz? Lotnisko na Ukrainie? :)

Gość

Gdzie by nie zrobili tego lotniska to ludziom będzie przeszkadzać i będą na nie w referendum.

Gość

Gromada Baranów nadal obowiązuje. Komunizm dokonał spustoszeń w narodzie który nadal chce chłoporobotników. Takie zachowania opisał Mickiewicz w Dziadach - głucho wszędzie, ciemno wszędzie - co to będzie ? Oto mentalność zaściankowa Konopiejków.

Gość

już nawet tereny wiejskie się zorientowały z kim mają do czynienia w ramach "dobrej zmiany"

Gość

Kicha najpierw nie chcą lotniska a potem nie idą na referendum. Żenada. Teraz PIS powie że więcej niż połowa chce lotniska:(

Gość

Zmarnowana Kasa, przecież i tak to referendum nikogo nie obchodzi