18° Piątek
19 Października

Sob

WPR24.pl

Sadowa i Toeplitza na finiszu

Trwa przebudowa ulic Sadowej i Toeplitza w Otrębusach. Na jej zakończenie wykonawca ma czas do końca czerwca, ale wiele wskazuje na to, że prace zakończą się wcześniej.

Remont dwóch ulic w osiedlowej części Otrębus rozpoczął się w lutym. I widać już jak duże zmiany zostały wprowadzone. A odczują je nie tylko mieszkańcy bezpośredniej okolicy, ale też wierni uczęszczający do jedynego w miejscowości kościoła, czy kierowcy, którzy osiedlowymi uliczkami omijają tłok i światła na trasie 719.

 

Obie ulice przechodzą sporą metamorfozę. Pojawiają się na nich nawierchnia asfaltowa i chodniki, czego wcześniej nie było. To sprawia, że przynajmniej „na oko” zrobiło się tam dość ciasno. – Chodnik jest po jednej stronie. Po drugiej, równo z jezdnią jest pas postojowy na odcinku między ul. Sygietyńskiego a kościołem. Nie jest to chodnik. Tam parkowały samochody i będą dalej parkować, ale już nie na trawie. Szerokość jezdni nie zmieniła się, jest taka jak była. Nie mogliśmy zrobić szerzej ze względu na korzenie pomników przyrody, lip, które tam rosną. Przy drzewach jezdnia jest więc zwężona, ale nic tu nie powinno się dziać. Skrzyżowanie ulic Sadowej i Toeplitza będzie „wyniesione”, co uspokoi ruch na tyle, że prędkości będą na poziomie kilkunastu kilometrów na godzinę – wyjaśnia Arkadiusz Kosiński, burmistrz Brwinowa.

 

Na jakim etapie jest cały remont? – Na Sadowej pojawiła się pierwsza warstwa asfaltu. Wykonawca układa kostkę na ul. Toeplitza i robi zjazd na ulicę Warszawską (trasę nr 719). Umówiliśmy się tak, że wkrótce wykonane zostaną pierwsze dwie warstwy asfaltu i tego samego dnia pojawi się wierzchnia warstwa ścieralna na ul. przy kościele. Pod względem drogowym w przyszłym tygodniu prace powinny zakończyć się. Pozostanie oznakowanie i prace ogrodnicze – zaznacza brwinowski włodarz.

 

 

 

 

 

 

 


REDAKCJA
kontakt@wpr24.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 6

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

W Otrebusach to tylko syf i brud. Szkoda gadać. Jaki Włodarz taki i jego teren. Sorry, widocznie lubi taki klimat :) Współczuję mieszkańcom Otrębus i całej gminie :/

Gość

Zapomnieliście o najważniejszym? Urzędnicze " odbiory" spowodują, że terminy oddania są realne.

BurmistrzBrwinowa

Jeszcze niedawno te 200mb ul. Sadowej na odc. od ul. Wspólnej do ul. Warszawskiej nie było własnością Gminy Brwinów i na etapie prac projektowych ul. sadowej nie mogliśmy ich ująć w dokumentacji. Po niedawnym nabyciu prawa własności tej drogi, planujemy w tym roku utwardzenie tego odcinka destruktem bitumicznym z utrwaleniem emulsją asfaltową.

Gość

A co ul. Różaną w Otrębusach ? Błoto, dziury, rozsypujący się destrukt, który położony kilka lat temu nawet nie jest łatany. Zastanawia mnie fakt dawania negatywów, na podobne wpisy. Czyżby to robili pracownicy urzędu, odpowiedzialni za ten stan ulic ?

brwinowianin

ciekawe czy zrobili odwodnienie? Jeśli tak to pytam się po co skoro w tej gminie nie sprząta się ulic, a studzienki są pozapychane ???

Gość

A brakujące 200 m od Wspólnej do trasy 719? Gdy pada deszcz, takie jest błoto, że przejść nie można!