°


brwinow.pl

„Ściana śmierci” musi poczekać?

Pomnik historyczny znajdujący się w brwinowskim Parku Miejskim miał przejść remont. Jednak już na etapie przetargu pojawiły się problemy natury finansowej.

Odsłonięty w 1969 roku pomnik wymaga modernizacji. Gmina Brwinów na remont „Ściany śmierci” pozyskała dofinansowanie w ramach programu „Wspierania opieki nad miejscami pamięci i trwałymi upamiętnieniami w kraju” w kwocie ponad 11 tys. zł. –  Dzisiaj pomnik „Ściana śmierci” jest w złym stanie technicznym i wymaga przebudowy. W ramach zaplanowanych prac, istniejący mur zostanie rozebrany do poziomu fundamentu i wymurowany od nowa w nieco zmienionej formie – wyjaśniała nam kilka tygodni temu Monika Miziołek z biura promocji gminy Brwinów.

Czas na składanie ofert minął, jednak w brwinowskim magistracie półki z nadmiaru dokumentów nie uginały się. Gmina otrzymała zaledwie jedną propozycję. Problem w tym, że przekraczała założenia finansowe urzędu. Gmina na remont „Ściany śmierci” zarezerwowała 20 tys. zł. Firma zainteresowana realizacją zadania złożyła ofertę w wysokości blisko 80 tys. zł.

Pierwotnie gmina Brwinów planowała zakończenie remontu na 15 września, jednak w związku z unieważnieniem postępowania przetargowego, zapewne termin ulegnie zmianie.


Jakub Małkiński
jakub.malkinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 4

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

nasz region

nie tykajcie tej ścianki bo cegły na nią poszły z budowy domu mojego ojca, któremu w latach 1970-78 zostały na budowie i miasto "odkupiło" je od taty za symboliczną flaszkę....SERIO. Dziś coś takiego nie byłoby możliwe. Ale czy tamte czasy nie były lepsze? Przynajmniej nie było miejsca na korupcje i zawyżanie kosztów publicznych inwestycji.

Murarz

Za 80 tysięcy to komuś chyba odbiło zdrowo. Za 20 tysięcy to można spokojnie postawić taką ścianę.

Gość

Forma, wygląd, wykonanie, materiały z jakich został wykonany, stan obecny tego "pomnika" uwłacza pamięci tych, których miał niby upamiętnić. Dlatego cieszę się, że "remont" ma być do fundamentów, ale wyrażam wątpliwości czy ich też nie należałoby wymienić.

Gość

Brwinów zawsze znajdzie pieniądze na rzeczy najważniejsze (zdaniem burmistrza), sprawy mieszkańców poczekają. 20 minut w korku, w tą czy w tamtą, nie robi różnicy.