°


Arkadiusz Kosiński Facebook

Ściśle opracowany plan na park

Park Miejski w Brwinowie ma stać się miejscem, w którym mieszkańcy chętnie będą spędzali czas. Gmina konsekwentnie realizuje swój plan.

Wysiłki związane z odnową Parku Miejskiego podjęto kilka lat temu. W 2012 roku odrestaurowano furty i wejście do zieleńca. Następnie w brwinowskim parku pojawiły się alejki, oświetlenie, ławki i monitoring. W kolejnym etapie przewidziano wiele udogodnień dla mieszkańców, w tym m.in. siłownię plenerową i mały park linowy. We wrześniu rozstrzygnięto przetarg na kolejny etap rewitalizacji parku. Koszt zadania to ponad 1,4 mln zł.

Prace idą do przodu. Mieszkańcy pytają o miejsca parkingowe i drogę dojazdową do posesji. Takie rozwiązania zostaną zastosowane. – W 2017 r. wykonaliśmy roboty dotyczące konstrukcji linariów i pluskowiska wraz z przyłączami. Z kolei, w projekcie budżetu na 2018 r. zaplanowaliśmy budowę drogi dojazdowej do posesji ul. Rynek 4-14 wraz z miejscami parkingowymi, co jest zaznaczone kolorem szarym na załączonej mapce – informuje Arkadiusz Kosiński, burmistrz gminy Brwinów.

Ważne, że zieleń parkowa nie będzie niszczona przez samochody. – Chcąc uniemożliwić wjazd samochodom na zieleń parkową i w pobliże zabawek, zaprojektowaliśmy wykonanie gabionowego murku, który będzie o wiele ładniejszy i praktyczniejszy od postulowanych słupków – wszak brwinowski park jest zabytkowy. Zatem, wszystko dzieje się według ściśle opracowanego planu – wyjaśnia Arkadiusz Kosiński.


Jakub Małkiński
jakub.malkinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 4

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Mieszkaniec

W sprawie interwencji Straży Miejskiej, to nie dotyczy tylko parku! !! Oni są zawsze zajęci, trzy samochody i wszyscy na interwencji. To woła o pomstę do nieba. A może kupić jeszcze ze dwa auta i wtedy każdy miejski strażnik jeździł by swoim.

Gość

Sam jesteś menel i bisex

Jarek

Brwinow jest wstretny. To ochydna wioska!

Gość

A czy plan zakłada też wypędzenie z parku menelstwa i sebixów? Bo w tej chwili park służy tylko im, a jak sie zadzwoni na SM to nagle wszyscy są wielce zajęci