19° Czwartek
18 Października

Pią

Sob
Seweryn Dębiński

Seniorzy muszą opuścić lokal. Czy otrzymają inny?

Pruszkowscy seniorzy zrzeszeni w grupie „Wspólnota” spotykają się w jednym z lokali budynku przy al. Armii Krajowej 46. Jednak będą musieli go opuścić, ponieważ cały obiekt zostanie wyburzony, a na jego miejscu powstanie nowy.

Do naszej redakcji zwrócili się seniorzy z Pruszkowa, którzy należą do grupy „Wspólnota”. Wyjaśnili nam, że po nowym roku będą musieli opuścić swoje dotychczasowe miejsce spotkań, czyli wspomnianą salę znajdującą się w piwnicy budynku przy al. Armii Krajowej. Pojawiły się obawy o przyszłość...

– W naszym klubie spotykamy się co sobota i przychodzi przynajmniej 30 osób. Jednak teraz martwimy się, że nie będziemy mieli gdzie się podziać, bo budynek zostanie wyburzony, a na jego miejscu TBS wybuduje blok mieszkalny – przedstawił nam Stanisław Fellmann. – Jak wszyscy w tym budynku i my otrzymaliśmy wypowiedzenie. Co będzie dalej? – dopytuje.

– Boimy się, że zostaniemy na lodzie. Wysyłaliśmy pisma do urzędu miasta, ale jeszcze nie otrzymaliśmy odpowiedzi. Będziemy mieli spotkanie 16 grudnia, na które zaprosiliśmy władzę. Mamy nadzieję na dobre informacje – z kolei mówiła nam Teresa Bogucka, przewodnicząca „Wspólnoty”.

Postanowiliśmy zwrócić się do pruszkowskiego magistratu. Przedstawiliśmy całą sytuację. Ale jak zapewniono nas, seniorzy na pewno otrzymają inny lokal. – Szukamy dla tych państwa lokalu zastępczego, zrobimy wszystko żeby seniorzy mieli porównywalne warunki jak dotychczas. Na pewno nie zostawimy ich na lodzie. Nawet mamy pewne propozycję, ale nie chciałbym wcześniej ich zdradzać dopóki nie uda się wszystkiego załatwić do końca – powiedział nam Andrzej Kurzela, wiceprezydent Pruszkowa.


Seweryn Dębiński
seweryn.debinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 24

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

wnerwiony głupotą

Ludzie do kogo macie pretensje? Kto wybrał Niedasie na prezydenta? Wy ludzie mieszkańcy Pruszkowa i to już prawie 20 lat temu! Dopiero teraz widzicie, że ma was i waszą przestrzeń gdzieś! W korkach Pruszkowskich nie stoi, oddycha wiejskim powietrzem lub papierochami - na zmianę. Zniszczył prawie wszystkie zabytki, teraz zabrał się za dworzec PKP. Nic mu zrobić nie można, ewentualnie protestować.

Gość

Zgadzam się z Leo! Wpuścić ich na Drzymały!

leo

Już tu ktoś zdążył przede mną wysunąć jedynie sensowną propozycję Centrum Dialogu Społecznego na Drzymały. To wstyd, żeby lokal w tak atrakcyjnym punkcie straszył pustką i był za nasze pieniądze wynajmowany na sporadyczny użytek grupki nierobów.

Gość

Urzad miasta tam postawić.

Gość

Granda i skandal. W takim miejscu stawić blok TBS u. Do wymiany ta władze.

Gość

Nie przeszkadza Wam pomysł parkingu tuż przy przedszkolu z setkami samochodów trujących dzieci z przedszkola spalinami??? Nie możliwe!

Gość

SUPER LOKALIZACJA ! HAŁAS I SMRÓD !

Gość

kolejny deweloper?

Gość

Podobno Pruszków zmienia wkrótce nazwę na Deweloperowo.

Gośćhi

jak to jest ? Przed wyborami wielkie obietnice --co to nie będzie -zmiany na lepsze -- lud wysłuchany i zrozumiany . A po wyborach --- mamy was gdzieś -- dopadliśmy do koryta i basta i co nam teraz zrobicie !!!!!!! Daliście się omanić i nabrać . To po co chodzić na wybory które kosztują ogromną kasę ! Żeby zamienić '' dżumę na cholerę ....??????????

Gość

w tym TBSjuż niczego się nie boją nawet ,, zebry ,, ? byle tylko publiczne pieniądze wydać

Gość

MOZECIE SPOTYKAC SIE U SIEBIE PO DOMACH...

Gość

Do kościoła niech idą mają blisko. Wszędzie ich pełno i wiecznie mają o coś pretensje. Komuna się skończyła a oni wiecznie tylko roszczenia. Ja czekam na ten nowy blok TBS.

Gość

Dla kogo ten parking ma powstać? Dla seniorów? Powstanie parking i co dalej?

Gość

Parking w centrum? Wyłącznie podziemny!

Gość

Nareszcie. Miasto wydaje 100 milionów na inwestycje a w samym centrum straszy bajzel

Gość

Powonni tam parking zrobic

Gość

A Pałacyk na przeciwko niszczeje popadając w ruinę. Ale kogo to obchodzi. Grunt że szekle się zgadzają.

Gość

Przecież jest olbrzymi nowy obiekt CDK. Na prawdę szkoda słów. ..

Gość

TBS? Czyli miasto. Tam może powstać wielopoziomowy parking.

Gość

Na pewno przed wyborami miasto zadba o swój elektorat po co ten krzyk ?

Gość ja-4

niech idą do Centrum Dialogu Społecznego na Drzymały.

Gość

Zapewne zaoferują CDK bo coś trzeba zrobić z tym budynkiem....

12345

obawiam się że władza ma nas w głębokim .... panowie zapomnieli że są dla nas. czas się zbierać oby to była już ostatnia kadencja