27° Środa
19 Września


mat. prasowe

Setki palm czekają na transport do Wręczy

Malezja, Floryda, Miami, Kostaryka – to głównie z tych miejsc pochodzą palmy, które będą rosły w parku wodnym Suntago Wodny Świat we Wręczy pod Mszczonowem. Obecnie 90 procent z 700 drzew przechodzi aklimatyzację w Rotterdamie.

Park wodny, który powstaje w ramach kompleksu Park of Poland, będzie zachwycał nie tylko szeroką ofertą basenów, saun i atrakcji, ale też tropikalnym klimatem niczym z dżungli. Żeby jednak na Mazowszu mógł powstać ogród pełen egzotycznych roślin, przygotowania trzeba zacząć wiele miesięcy wcześniej. 

Wszystko zaczyna się od wyboru drzew na plantacjach w krajach, w których palmy są typową roślinnością. Najpiękniejsze okazy są wykopywane z gruntu i sadzone w donicach, a następnie na kilka miesięcy trafiają do szklarni. Drzewa, które przetrwają, zostają zabezpieczone i przewiezione klimatyzowanym kontenerem na statek. Palmy, które stworzą ogród w Suntago, drogą morską trafiły już do Rotterdamu i tam w wielkiej szklarni powoli przyzwyczajają się do europejskiego klimatu.

Drzewa przejdą w Holandii okres kwarantanny i zostaną przebadane przez tamtejszy sanepid, który sprawdzi, czy palmy są zdrowe. Jeśli otrzymają one specjalny certyfikat, będą mogły zostać przewiezione do Polski. Stanie się to jednak dopiero, gdy park wodny we Wręczy będzie miał już ściany i sufity. Palmy nie mogą bowiem zmarznąć.

Otwarcie parku Suntago Wodny Świat planowane jest na 2019 rok. 


Inf. prasowa
kontakt@wpr24.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 7

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gośćspółdzielca

W Grodzisku Maz będzie "feta" bezprawia - 60 lat spółdzielni mieszkaniowej. Na "fetę" zapraszają ci którzy dobrze żyją dzięki temu bezprawiu, jak zwykle za wszystko płacą okradani spółdzielcy.

brwinowianin

PAMLY W KRAJACH POŁUDNIOWYCH TO SĄ CHWASTY !!! A tu mowa o jakiś badaniach itd...a dlaczego nie sprowadzą palemek z Chorwacji, albo Francji czy Hiszpanii? Przecież tam też rosną i byłoby TANIEJ .

Gośćpitek

A durny G.M ma tylko chlopka z pgr i nic więcej

Gość

Palmy do Mszczonowa zamiast do Grodziska Maz - miasta przyszłości Burmistrza z PGR. To w mieście przyszłości miał być las palm, a nie w Mszczonowie. To komu w końcu odbiła palma ? Naj większy budowniczy miasta przyszłości od 24 lat buduje obwodnicę, a "ciemniaki" w to wierzą.

Gość

Cieszę się, że Suntago naprawdę powstaje i ciągle mamy na to niezbite dowody. A nie jak pod grodziskiem gdzie został idealny kompleks terenu pod park magazynowy. Z bramą.

Głos

Przeczekają w Rotterdamie do zimy i wtedy je przewiozą do Polski...później zrobi się protokół zniszczenia i...będzie Pan zadowolniony :)

Gość

Konkurencja ten materiał prasowy opublikowała wcześniej. Niestety w Pruszkowie dziennikarstwo jest dalej na poziomie gazetki szkolnej i to tej na tablicy korkowej - choć tam to przynajmniej piszą prawdę a nie zmyślają głupoty dla wierszówki na zlecenie.