18° Piątek
19 Października

Sob

OSP Milanówek | OSP Piastów | OSP Falenty

Sezon motocyklowy rozpoczęty od... wypadków

Jak co roku gdy tylko zrobi się ciepło na ulice wyjeżdżają różnej maści jednoślady. Niestety pierwsze dni związane są najczęściej z kolizjami i wypadkami. W tym roku nie jest inaczej. Przypominamy wszystkim użytkownikom dróg o bezpieczeństwie, które powinni zachować. Warto jeździć uważnie, patrzeć w lusterka i z umiarem dodawać gazu.

O popularności szczególnie rowerów, motorowerów czy motocykli decyduje wiele elementów. Do głównych należą m.in. możliwość sprawnego przemieszczania się po zatłoczonych ulicach miast, łatwe parkowanie, styl życia czy pasja. Wypadki z udziałem użytkowników jednośladów stanowią duży problem, gdyż pociągają za sobą poważne skutki. Stąd też od wielu lat policja podejmuje są różnorodne działania mające na celu ograniczenie liczby wypadków z ich udziałem, a co za tym idzie zmniejszenie liczby osób poszkodowanych. W tym roku prowadzona jest akcja informacyjno-edukacyjna pn. „Jednośladem bezpiecznie do celu”.

Niedostosowanie prędkości, nieprawidłowe wyprzedzanie, niezachowanie bezpiecznej odległości czy też nieprzestrzeganie pierwszeństwa przejazdu to najczęstsze przyczyny wypadków, których sprawcami są użytkownicy jednośladów. Ale i kierowcy samochodów nie są bez winy. Często nie zauważają motocykla lub nie oceniają właściwie prędkości z jaką się porusza.

W ostatnich dniach na terenie powiatu pruszkowskiego i grodziskiego doszło do zdarzeń drogowych z udziałem motocykli. 21 kwietnia przed godz. 13 w Milanówku zderzył się osobowy ford z motocyklem. Skrzyżowanie ul. Wojska Polskiego i ul. Ludnej było wyłączone z ruchu na dwie godziny... Ale na szczęście, tym razem nikomu nic się nie stało. Dzień później w Wypędach na ul. Sokołowskiej również zderzył się motocykl z autem osobowym. Poszkodowany kierowca jednośladu trafił do szpitala. W motocyklu urwało się przednie koło, a samochód miał skasowany przód. Z kolei 24 kwietnia na skrzyżowaniu ul. Partyzantów i  ul. Bohaterów Warszawy w Pruszkowie kierowca auta wjechał w motocykl, po czym uciekł. Zatrzymali go inni kierowcy kilka ulic dalej. Motocyklista wylądował w szpitalu.

Motocykliści, motorowerzyści, rowerzyści i kierowcy samochodów Wasze życie i zdrowie oraz innych uczestników ruchu drogowego jest w Waszych rękach.


Seweryn Dębiński
seweryn.debinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 3

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

Powiem szczerze! Po dzisiejszym dniu wiem że motocykliści to debile! 29.04 kilku dawców jechało powyżej 60 k/h na wojska polskiego! Nie żałuję ich! Sam jeździłem motorem 18 lat i nigdy takiej głupoty nie robiłem! I gdzie ta nasza Milicja

Gościu

---ŁYŻWIARZE--- ...ich mać !!!

brwinowianin

W tym pożal się Panie Boże artykule sa dwa poważne błędy: Błąd nr.1: cyt. "Niedostosowanie prędkości, nieprawidłowe wyprzedzanie, niezachowanie bezpiecznej odległości czy też nieprzestrzeganie pierwszeństwa przejazdu to najczęstsze przyczyny wypadków, których sprawcami są użytkownicy jednośladów" A SKĄD takie zaszufladkowanie motocyklistów jako że to oni są sprawcami i winowajcami wypadków, a nie odwrotnie??? Błąd nr.2: cyt. "Motocykliści, motorowerzyści, rowerzyści i kierowcy samochodów Wasze życie i zdrowie oraz innych uczestników ruchu drogowego jest w Waszych rękach" - no z tym to już w ogóle nie idzie się zgodzić :)! No jakie ma szanse rowerzysta czy nawet motocyklista w konfrontacji z kierowcami samochodów? - ZEROWE ! Podsuma: Nasze życie rowerzystów jak i motocyklistów zależy w głównej mierze od kierowców samochodów, A NIE OD NAS :)@! Niestety ale często KIEROWCY SAMOCHODÓW są sfrustrowani że motorem sobie jedzie, a oni muszą stać w korkach. JUŻ NIE RAZ SPOTKAŁEM SIĘ Z SYTUACJĄ KIEDY TO KIEROWCY ŚWIADOMIE SPYCHAJĄ MOTOCYKLISTĘ , ALBO NIE ROBIĄ IM MIEJSCA A MOGLIBY...