27° Środa
19 Września


Anna Zwolińska

Sezon na kąpielisku zakończony, kajaki jeszcze tylko w weekend

Kąpielisko w pruszkowskim Parku Mazowsze oficjalnie zakończyło sezon. Druga z atrakcji przygotowanych przez pływalnię Kapry, czyli darmowe kajaki w Parku Potulickich, dostępna będzie jeszcze tylko w najbliższy weekend.

Wyjątkowo gorące lato sprzyjało spędzaniu czasu na świeżym powietrzu i nad wodą. Frekwencja na kąpielisku również była rekordowa. – Upalna pogoda sprawiła, że przez cały sezon mieliśmy wiele osób kąpiących się. Były tylko drobne incydenty, nic bardzo poważnego. W jednym przypadku topiły się dwie osoby, ale szybka interwencja ratowników zakończyła się szczęśliwie. Dwukrotnie na prośbę ratowników interweniowała policja. Chodziło o spożywanie alkoholu i chuligaństwo. Tu tez szybka interwencja zakończyła się wlepieniem mandatów. Na ogół kąpiący się zachowywali się kulturalnie – mówi nam Jacek Elżanowski, dyrektor pruszkowskiej pływalni Kapry.

Jak dodaje, przez cały sezon dobrze wypadały też badania wody, choć pod koniec okazało się, że ktoś mógł do zbiornika wylać nieczystości. – Woda była czysta. Badania na kąpielisku wypadały bez zarzutu. Nie najlepiej wypadły badania jednej próbki pobranej z innej części zbiornika już pod koniec. Powiązaliśmy to z informacją od jednej z mieszkanek, która mówiła, że ktoś w Parku płukał beczkowóz. Natomiast nie miało to wpływu na bezpieczeństwo kąpiących się – zaznacza Elżanowski.

Z kąpieli w Parku Mazowsze w tym roku już nie skorzystamy, ale kto nie próbował jeszcze popływać kajakiem po Parku Potulickich, ten w nadchodzący weekend ma jeszcze szansę. – Kończymy sezon kajakowy, także bardzo udany. Było duże zainteresowanie i frekwencja. Zapraszamy jeszcze w sobotę i niedzielę – zachęca Elżanowski.


Ewelina Latosek
ewelina.latosek@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 8

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

edzio

na żbikowie siekiery się już ostrzoo

Gość345

w Żbikowie to powinny być kamery na każdym rogu i spacerować straż miejska powinna co kawałek. Większość 3-maja (sławetne automaty przy 3-maja 21 z koksami przed nimi, alkoholowy na przeciwko "misia", z miejscowym żulem, cała okolica to masakra. Jedynie Żbik jakoś tu wygląda - chodź kucharz strasznie powolny. I dalej 3-maja 43 z żulami, i na przeciwko popijający staruszkowie na oknach nowej kamienicy), miejsce do ćwiczeń na skrzyżowniu głowackiego z mickiewicza (na ławkach miejscowa młoda żulernia i bijatyki), no i po nocy na glinkach. Może niech za karę (albo w ramach szkoleń - "jak postępować z sebiksami i żulami") zsyłają z Warszawy strażników lub policjantów. Bo na razie nasi włodarze wymyślili tylko nowe mieszkania komunalne. Przy wyborach powinno być dwa pytania do kandydatów -"1. jaki macie pomysł na Żbików?", "2. Jak chcecie sobie poradzić ze Żbikowskim munelstwem i koksami".

Pruszkowianin

Kapielisko na Zbikowie skonczylo sezon, co jest absolutnie zrozumiale - dluzsza noc to idealne warunki dla szemranych typow, jakich nie brakuje w tej okolicy, do upajania sie tam alkoholem i zostawiania po sobie smietnika. Wplywaloby to tez na bezpieczenstwo Bogu ducha winnych nieszczesnikow, ktorzy z przymusu musieli sie tam znalezc, bo nikt roztropny nie chodzi po Zbikowie w dlugie wrzesniowe wieczory!

wilku starszy

co z tym nieszczęsnym barem w parku potulickich. rok temu tak namiętnie pisaliście na ten temat, taki był zachwyt jakie to miejsce cudowne powstanie, nawet jakiś reportaż z placu budowy wrzuciliście, chlop chodzil z kamerą po chaszczach i kręcił jak z taczkami chodzą. minęło tyle czasu i nic!!! jajca jakieś se robita, w tyle czasu to duże budynki wielorodzinne postawią a tam mają raptem do roboty wykleić tapete, plytki nowe w kiblu położyć i nowy bar stolarz ma zrobić. co to za hucpa???!!!

niedasie

NIEDASIE!

Gość

Kiedy otwarcie inwestycji w parku Potulickich ?

Gość

Urzędnicy ogłosili koniec sezonu, tylko pogoda jakoś ich nie słucha.

Gość

A Grodzisku Maz sezon pewnie potrwa do zakończenia wyborów. Pruszków może zazdrościć Grodziskowi Maz zielonej wody - kolor PSL.