27° Niedziela
15 Lipca


Seweryn Dębiński

Sieć dróg powiatowych prawie gotowa

Starostwo Powiatowe w Pruszkowie tworzy plan sieci dróg powiatowych. Ma to być dokument na podstawie którego będą planowane remonty dróg powiatowych. Prace projektowe są już na finiszu.

Pomysł stworzenia w powiecie planu sieci dróg powiatowych pojawił się na początku kadencji gdy fotel starosty pruszkowskiego objął Zdzisław Sipiera, dziś piastujący urząd wojewody mazowieckiego. Przygotowanie planu, po poprzedniku wziął na swoje barki starosta Maksym Gołoś. Na podstawie tego dokumentu zarząd starostwa ma decydować o remontach i modernizacjach poszczególnych dróg.

Plan miał być gotowy już w ubiegłym roku, ale prace znacznie się przedłużyły. – To trwa tak długo bo im dalej w las tym więcej drzew. Bierzemy pod uwagę, że to ma być dokument wspólny i ma decydować o wspólnym rozwoju powiatu. Jako powiat musimy współdziałać z naszymi gminami i mieszkańcami oraz sąsiednimi powiatami. To proces bardzo czasochłonny – zaznacza Maksym Gołoś, starosta pruszkowski. – W ślad za stworzeniem planu sieci dróg powiatowych idzie też temat dekategoryzacji dróg, czyli przekazania ich na niższy lub wyższy szczebel w zależności od obiegów komunikacyjnych, które chcemy stworzyć na terenie powiatu. W ślad za tym chcemy stworzyć plany inwestycyjne, bo wiemy które drogi są priorytetowe. Chociaż wszystkie są ważne – podkreśla.

Obecnie władze powiatu zapraszają wszystkich do zapoznania się z planem oraz o wyrażanie opinii, choć same podkreślają, że dokument jest raczej kierowany do zarządców dróg. – Większość materiału to analityka stanu istniejącego. To raczej materiał przeznaczony dla służb drogowych, które znają dobrze tą tematykę i są nią mocno zainteresowane. Natomiast dla zwykłego mieszkańca najistotniejsze jest ostatnie 20 stron opracowania gdzie są zapisy dotyczące przyszłości. Jednak głównie jest to materiał dedykowany do zarządców dróg niż do mieszkańców – wyjaśnia Mirosław Chmielewski, członek zarządu powiatu pruszkowskiego. – Natomiast każdy, nawet nie mając wiedzy technicznej, może coś przeanalizować lub porównać, bo każdy dobry pomysł może być rozważony przez analityków jako rozwiązanie przyszłościowe – zaznacza.

W planie znajduje się nie tylko ocena stanu istniejących dróg powiatowych. Są tam również informacje o planach inwestycyjnych oraz o drogach, które powiat przejmie lub chce przejąć. Wśród nich są m.in. drogi serwisowe do trasy S7, ul. Działkowa w Pruszkowie, czy al. Wojska Polskiego w Piastowie. 

Ankieta dotycząca planu sieci dróg powiatu pruszkowskiego dostępna jest na stronie powiat.pruszkow.pl Plan sieci dróg powinien być gotowy pod koniec września.


Anna Sołtysiak
anna.soltysiak@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 19

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

Piastowianie jak się nie pozbędziecie tego sprzedawczyka burmistrza z waszego miasta, to sprzeda was każdemu kto da mu parę groszy. Al. Wojska Polskiego którą wybudowało miasto odda powiatowi a w zamian powiat w ramach zarządu drogami wybuduje wam obwodnicę na Ogińskiego, którą miasto również budowało. Sprzedał już całą kanalizację i wodociągi do MPWiK za kwotę nie pokrywającą koszty jej budowy, a za chwilę sprzeda całą gminę Sasinowi aby podlizać się PiS-owi.

Zapora

Adam chyba cię Ewa cyckiem walneła bo piszesz głupoty, z zęby masz?

Gośćolo

Pruszkowskie końskie mordy niech nie jęczą i dziękują włodarzom tego miasta za inwestycje bo jak by nie oni to dalej byście oddawali kał do wiadra.

Gość

Dla mieszkańców Piastowa najważniejsza informacja znajduje się na stronie 94 w tabeli 28. Jest tam mowa o Obwodnicy. Czyli teraz Obwodnica nazywa się Powiatowa. Co ważne jest to plan wybudowania tej drogi w niezmienionym kształcie i połączeniach (głównie chodzi o połączenie Ogińskiego z Żółkiewskiego, które przesądza, że jest to Obwodnica) co jasno przedstawia problem, z którym Mieszkańcy Piastowa walczyli miesiącami. Powiat na siłę chce wybudować tą Obwodnicę, oczywiście z przyklaskiem Pana Burmistrza Szuplewskiego.

Gość

Klakiery od Pana Starzyńskiego dały tu czadu. Szkoda tylko że jak zawsze kłamią. Dobrze wiedzą że Wojska Polskiego, paszkowianka i Jerozolimskie należą do Struzika. Ul. Kosciuszki zarządza miasto Pruszków. Ścieżki rowerowe? Wystarczy popatrzeć ile ich na drogach miejskich w Pruszkowie. Jak wydało soe 75 mln. Na CDK i nie ma się teraz kasy na kluczowe inwestycje to próbuje się wygrać wybory kłamstwem i szukaniem winnych dookoła. Rządzicie 20 lat. Jakie są tego efekty każdy widzi....

Gość

Co z Paszkowianką? Prace trwają czy tylko konsultujemy?

Gość

W strone Parzniewa też trzeba koniecznie i ukrucic samowole TIRÓW -które niestety ,ale tamtędy jezdzą

Gość

Jezeli powiat przejmie dodatkowe drogi to niestety ich los bedzie taki , ze zniszczeja do konca i nigdy nie doczekaja sie remontu. Wystarczy wspomniec na istniejace drogi, np Warsztatowa - Broniewskiego (glowna droga w tej czesci Pruszkowa i Piastowa. A jej stan jest tragiczny . Ostatnoe 20 lat mogli to wyremontowac ... Ale teraz zamkniete Aleje i pkp to sie obudzili , zeby prowizorke do zimy zrobic (ktorej i tak nie robia ) , zamiast porzadnego remontu z odwodnieniem , sciezkami rowerowymi, chodnikami .

Rozwodnik

Wymiencie do jasnej ch.. te studzienki zapadnięte w Al. Wojska Polskiego!!!! Brak synchronizacji świateł ! co jeszcze mam wymieniać

Gość

Piłsudskiego w Piastowie!!!!!

Gość

Sieć dróg? Żart od dwóch lat prowiant wie o remoncie PKP i nic nie zrobił zeby przyspieszyć remont warsztatowej i brojoewskiego - starosta myślał ze przyłączenie Pruszkowa do Warszawy bedzie świetnym pomysłem i mu problem rozwiąże. Pan starosta tylko konsultuje a decyzji żadnych nie ma bo konsekwencje trzeba brać na siebie. Woli atakować prezydenta rękami swoich popleczników z rady miejskiej panem R. wybitnym specjalista od produkcji kurzu.

Gość

A Lipowa nam pięknieje ....

Piastun

Dobre jaja dobrej zmiany. Obwodnica Pruszkowa przepychana na siłę was pogrzebie! Czyżby geszefty MWS były dla was ważniejsze niż wasze stołki, że o wyborcach nie wspomnę :-)

Gość

Plan planem a remonty dróg w lesie, za te pieniądze wydane na sporządzanie planów może by kawałek drogi zreperować bo sypią się na potęgę. A tak zanim plany zrobią potem je zaczną analizować to kupa czasu upłynie :-(

Gość02

Powiat dostał od Sejmiku Mszczonowską i Al Krakowską do utrzymania, dlatego teraz szuka pieniędzy i chce "zrzucić" na gminy drogi z którymi sobie nie radzi... A że sobie nie radzi to widać nie tylko po Wojska Polskiego, ale i Broniewskiego i Warsztatowa - remont się opóźni, a drogi te są kluczowe dla komunikacji zastępczej podczas remontu linii kolejowej 447. Wszyscy gotowi do armagedonu 447 - tylko nie Powiat... :/

Adam

Pis to dno dna. Stworzą sobie trochę więcej papierków za co zgarną kasę a dziura na dziurze. Na wsi mają lepsze drogi niż w naszym powiecie Pruszkowskim. Dużo gadać, mało robić dewiza pis

Gość

Solidarnosci przy Biedronce i Działkowa to totalna żenada. Obciach żeby autem po tym jezdzic.

gość z SLD

niech starosta i starostwo się lepiej nie ośmiesza .wystarczy zobaczyć jak wyglądają ul.Wojska Polskiego ,Kościuszki,Bol. Prusa. wstyd.

Pan Samochodzik

Powiat niech nie chce przejmować innych dróg niech skupi się na tych drogach co już ma !!! Bo ich stan techniczny daleki jest od doskonalosci . Zresztą remont remontem a po roku czasu znów remont bo się kieruje najniższą ceną . Nawiasem mówić Al. Wojska Polskiego w Pruszkowie remont był bodajże rok temu a teraz sudzienki kanalizacyjne już pozapadane już nie można normalnie jechać by nie wpaść kołem !!!! Pytanie a co z gwarancją zaraz przepadnie i tyle w temacie