27° Sobota
21 Lipca

Nie

Pon

Wt

Śr


AS

Sieć kanalizacyjna rozrasta się

Kwestię budowy kanalizacji w Owczarni poruszano wielokrotnie. W końcu sprawa nabrała tempa. Gmina Brwinów ogłosiła przetarg na budowę kanalizacji sanitarnej z odgałęzieniami w granicach pasów drogowych.

Mieszkańcy Owczarni czekali i przez długi czas musieli obchodzić się smakiem. Zastanawiali się, czy kanalizacja zawita do ich miejscowości. Gmina starała się, jednak nie było możliwości pozyskania dotacji unijnej z powodu na zbyt małą gęstość zaludnienia Owczarni.

W końcu nastąpił przełom. W 2015 roku metodą przeciskową kanalizacja przeszła przez Milanówek i dotarła do Owczarni. Tak wyglądał początek, a teraz konsekwentnie gmina rozbudowuje sieć. Na początku roku nastąpił finał prac na ulicach: Letniskowej, Gołębiej, Leśnej, Milanowieckiej, Piastowskiej, Jagiellońskiej, Słonecznej i Mieszka I. Do końca października kanalizacja ma pojawić m.in. na ul. Wazów i ul. Łokietka.

Tymczasem brwinowski magistrat ogłosił kolejny przetarg. Przedmiotem postępowania jest budowa kanalizacji sanitarnej z odgałęzieniami w granicach pasów drogowych. Zadanie zostało podzielone na części. W ramach pierwszej planowana jest budowa kanalizacji sanitarnej grawitacyjno – pompowej wraz z odgałęzieniami kanalizacyjnymi  w ul. Żółwińskiej (od ul. Kazimierzowskiej do granicy z Żółwinem), ul. Konwaliowej, Lawendowej oraz w ulicach bocznych od ul. Żółwińskiej. Na wspomnianych drogach planowane są również inne czynności. Chodzi o przygotowanie projektu i budowę brakujących odgałęzień w postaci części przyłączy w granicach pasów drogowych. Na tym nie koniec. W granicach pasa drogowego w ul. Żółwińskiej w Owczarni o długości ok. 80 mb zostanie wykonany odcinek sieci kanalizacji wraz z odgałęzieniami.

Oferty można składać do 21 sierpnia. Wykonawca na realizację zadania będzie miał czas do końca sierpnia 2018 roku.  
 


Jakub Małkiński
jakub.malkinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


Komentarze | 2

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

złofczarni

80 mb to jakaś kpina, porażka. A co z ul. Kazimierzowską w stronę Milanówka i ul. Nadarzyńską???

metro

A w tzw. bliskich okolicach Grodziska o kanalizacji możemy tylko pomarzyć...