°


mat. prasowe

Siedziba PAŻP z rozmachem. Kiedy powstanie?

Polska Agencja Żeglugi Powietrznej szykuje się do rozpoczęcia dużej inwestycji w Regułach. Z projektu zagospodarowania terenu wynika, że będzie to niemal wewnętrzne miasteczko, z własną przychodnią, obiektami rekreacyjnymi i gastronomicznymi.

O tym, że PAŻP przygotowuje się do inwestycji w Regułach informowaliśmy na naszych łamach wielokrotnie. Działkę o powierzchni 16 hektarów PAŻP jakiś czas temu odkupiła od Agencji Nieruchomości Rolnych. Chodzi o teren niedaleko urzędu gminy Michałowice, położony między al. Powstańców Warszawy, przedłużeniem ul. Granicznej i torami WKD.

Wiadomo, że powstanie tam w pełni wyposażony kampus Agencji oraz cztery wieże. Ich budowę PAŻP zleciła w połowie maja. Maszty radiowe będą mieć 40 metrów wysokości, dwa staną w Pęcicach, dwa w Regułach. Przetargu na wykonanie pozostałych robót budowlanych na razie nie ma. Jak ustaliliśmy, w starostwie powiatowym w Pruszkowie nie ma na razie także wniosku o pozwolenie na budowę. Nie wiadomo więc kiedy inwestycja ruszy na dobre, ale wiadomo mniej więcej jak będzie wyglądać.

Pruszkowskie starostwo otrzymało od PAŻP wstępny projekt zagospodarowania terenu. Wynika z niego, że w kampusie znajdą się budynek biurowy, budynek operacyjny, zespół obiektów rekreacyjnych z boiskami zewnętrznymi, restauracja, przychodnia, garaże nadziemne i podziemne. Na teren mają prowadzić dwa wjazdy. – Zjazd z Al. Powstańców Warszawy będzie obsługiwał wjazd samochodów osobowych na parking kubaturowy zlokalizowany w bezpośrednim sąsiedztwie budynku biurowego, a także wjazd gości nie posiadających przepustek wjazdowych na teren oraz autobusów, łącznie około 350 pojazdów – czytamy w dokumencie.

I dalej: – Zjazd z ul. Granicznej będzie obsługiwał wjazd samochodów osobowych na pozostałe parkingi kubaturowe oraz naziemny parking, zlokalizowane na terenie kampusu, łącznie około 950 pojazdów.

W projekcie zastrzeżono też możliwość rozbudowy obiektu w przyszłości.

Spodziewany duży wzrost natężenia ruchu to jedna z największych obaw, jakie z inwestycją wiążą mieszkańcy Reguł i Michałowic. Te zastrzeżenia podziela też starostwo, które zobowiązało inwestora do przedstawienia nowych rozwiązań w tym zakresie.

Społeczną stronę poświęconą monitorowaniu sprawy można śledzić tu.


REDAKCJA
kontakt@wpr24.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 9

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Michal

Jak mają się 40m maszty oraz parking na 350 samochodów do planu/studium zagospodarowania przestrzennego? Przecież to jakiś absurd.

lowi

a gdzie taki prezes od samolotów z dworem ma się pomieścić, no musi być pałac z wieżami, najlepiej daleko od Baranowa za to możliwie jak najbliżej pałacu kultury, stąd kompromisowo ta lokalizacja, a o dojeździe do Jerozolimskich też się kiedyś tam pomyśli na 100%

Gość345

obiektr niepotrzebny, ale w sumie to ciekawsze miejsca pracy niż magazyny. tylko pewnie to oznacza, że samoloty z nowego "super lotniska" będą startowały nad Pruszkowem.

Gość wojtek

siedzibę niech budują ale maszty w Baranowie lub na żoliborzu

Gość wojtek

czy komentarze są zablokowane?

Gość

A nie lepiej PAŻP pobudować w gminie Baranów ?

Karol

Kolejny pałac z ,, hojności"podatnika .

Gość

To może i dobrze. Bo nad Pruszkowem nie będą startowały samoloty. Będą się bać żeby jakiś na nich nie spadł.

Daro

Glupota! Po co to komu! Pieniadze pojda w bloto !