19° Sobota
22 Września


Czytelnik Rafał

Silny wiatr łamał drzewa

Silne wiatry, intensywne opady deszczu – tak wyglądały ostatnie dni w naszym regionie. Strażacy kilkanaście razy musieli podejmować interwencje związane z usuwaniem drzew zalegających na drogach.

Orkan Grzegorz przeszedł nad Polską i siał spustoszenie w kolejnych województwach. W wielu miejscowościach ludzie pozostawali bez prądu, występowały również utrudnienia w komunikacji. Strażacy interweniowali blisko 8 tys. razy. Powalone drzewa, zalane piwnice, uszkodzone dachy – to główne skutki wichur. W Polsce zginęły dwie osoby, kilkanaście zostało rannych.

W naszym regionie obyło się bez poszkodowanych. – Zdarzenia były rozproszone na terenie całego powiatu pruszkowskiego. Łącznie otrzymaliśmy 18 zgłoszeń w sprawie uszkodzeń po wichurach. Na szczęście nie było osób poszkodowanych. Usuwaliśmy połamane drzewa, gałęzie z dróg i chodników. Żaden ze strażaków nie odniósł obrażeń, również sprzęt nie został zniszczony. Największe szkody wyrządziło drzewo, które spadło na dwa samochody w pobliżu Szpitala Powiatowego w Pruszkowie – podaje st. kpt. Karol Kroć, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie.

Również na terenie powiatu grodziskiego nie odnotowano poważnych zdarzeń. – Otrzymaliśmy łącznie 10 zgłoszeń. Głównie dotyczyły terenu gmin: Grodzisk Mazowiecki, Milanówek i Żabia Wola. Przede wszystkim nasze działania sprowadzały się do usuwania drzew oraz gałęzi, które spadły na ciągi komunikacyjne i utrudniały ruch – tłumaczy bryg. Krzysztof Tryniszewski, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grodzisku Mazowieckim.


Jakub Małkiński
jakub.malkinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 3

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gośka

I gdzie są teraz ekooszołomy ? Większość z tych drzew była ,,chora" i dawno powinny zostać wycięte !

Kinga

Mijałam dzisiaj te drzewo przy szpitalu i teraz można cieszyć się, że nikt nie zginął...jaja, że takie martwe drzewo stało przy tak ruchliwej ulicy

MIEJSCOWY

Te drzewo co złamało się na samochody przy szpitalu to juz dawno powinno zostać usunięte przez urząd miasta/staroste...ale chyba ktoś wychodzi z założenia że wiatr + straż pożarna to najtańsza opcja do usunięcia tego suchego drzewa..