27° Niedziela
19 Sierpnia


Urząd Miasta w Pruszkowie

Skarbówka przypomina o pliku kontrolnym

Zgodnie z nowymi przepisami od 1 stycznia podatnicy VAT mają obowiązek wysyłania tzw. jednolitego pliku kontrolnego. O tej powinności przypomina też pruszkowska skarbówka.

O co dokładnie chodzi? – Ministerstwo Finansów prowadzi akcję informacyjną na temat obowiązku przesyłania w formie elektronicznej JPK_VAT (Jednolity Plik Kontrolny_VAT). JPK to nic innego jak rejestr zakupów i i sprzedaży VAT. Od 1 stycznia 2018 r. JPK_VAT wysyłają wszyscy podatnicy VAT. W tutejszym urzędzie jest ich ponad 11 tys. – wyjaśnia Dorota Duch, zastępca naczelnika Urzędu Skarbowego w Pruszkowie.

– W praktyce termin ten przypada na 25 lutego. W tym dniu upływa termin do złożenia deklaracji za styczeń 2018 a zatem i termin wysłania drogą elektroniczną JPK_VAT – dodaje.

Ulotka informacyjna o tym, jak spełnić nowy obowiązek, dostępna jest tu.


REDAKCJA
kontakt@wpr24.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 5

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

PIS nie martwcie się, zbudowałem nadajnik i nadaje z Tworek, no to siema

Danka

Jeżeli ktoś narzeka na skarbówkę w Pruszkowie to chyba dawno nie był w Warszawie. tutaj spotkałam się raz z brakiem wiedzy osoby na okienku i raz z chamstwem. Jak na kilkanaście lat to mało w porównaniu z Warszawą gdzie spotykało mnie to przy każdej wizycie.

Gość

Do pis To pacjenci w tworkach mają już dostęp w niedziele do internetu?

Arni

Ta śmieszna skarbówka żyje tylko dzięki Warszawie. Może Pani Naczelnik poda zestawienie dochodu ? Jakie pieniądze przywiezione przez podatników pracujących w stolicy a jakie przez pracujących w pruszkowie ? No i oczywiście jaka część podatków została zwrócona Warszawie za korzystanie z chodników, śmiecenie i wku...ce zajmowanie miejsc parkingowych.

PiS

Jeszcze tyle do zrobienie ma Nasz Naczelnik Państwa Pan Prezes Jarosław Kaczyński dlatego wszyscy którzy prowadzą działalność muszą oddawać jak najwięcej pieniędzy dla nasz dla Naszego Wodza.