27° Sobota
21 Lipca

Nie

Pon

Wt

Śr


brwinow.pl

Skontrolowali place zabaw

Brwinowskie place zabaw są bezpieczne dla dzieci. Taki wniosek płynie z kontroli Sanepidu, który sprawdził wszystkie miejsca tego typu miejsca na terenie gminy.

Pod lupę trafiły place zabaw: w Brwinowie (przy ul. Grodziskiej, w parku miejskim oraz przy ul. Sochaczewskiej), w Koszajcu, Mosznie, Domaniewie, Parzniewie, Żółwinie oraz Owczarni (przy ul. Małej oraz Żółwińskiej), Kaniach (przy ul. Wiosennej oraz Wrzosowej) i Otrębusach (przy ul. Wiejskiej). – Zwrócono uwagę na kompletność i bezpieczeństwo zarówno urządzeń znajdujących się na placach zabaw jak też ogrodzenia placów, opróżnianie koszy, czystość nawierzchni i wymianę piasku zgodnie z obowiązującymi przepisami. Kontrola objęła też prawidłowość oznakowania placów, zużycie części ruchomych zabawek, stan łańcuchów, krawędzi itp. Na żadnym z trzynastu placów nie stwierdzono nieprawidłowości – wyjaśnia Mirosława Kosiaty z urzędu gminy Brwinów.

O place zabaw dbają na co dzień pracownicy Referatu Ochrony Środowiska i Rolnictwa. – Place są sprzątane dwa razy w tygodniu, a raz do roku przechodzą gruntowny przegląd zlecany firmie zewnętrznej. Drobne naprawy są wykonywane na bieżąco przez pracowników Urzędu Gminy Brwinów. W maju, przed rozpoczęciem sezonu, został wymieniony piasek. Czerwcowa kontrola potwierdziła dobre przygotowanie placów zabaw przed wakacjami – zaznacza przedstawicielka urzędu gminy.


REDAKCJA
kontakt@wpr24.pl

Podobne artykuły


Komentarze | 5

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

niunio gomez

raczej piasku to nie wymieniali od nowości jak te place powstały, piasek jest ten sam...z petami, sikami itp... Zobaczyłbym róznicę !

Gość

To idz i weź kij i kupe i pobaw sie....ludzie bez pojęcia

Rodzice maluchów

Wnioskujemy o naprawienie placu zabaw przy ul. Orzeszkowej w Piastowie. Teraz zagraża on dzieciom. Jest on niebezpieczny dla zdrowia i życia dzieci!!! Po skontrolowaniu przez jakiś urząd ds. bezpieczeństwa z pewnością byłby natychmiast zamknięty. Jednocześnie na wielu zabawkach są wulgarne i obraźliwe napisy.

Gość

Za moich czasów dzieci bawiły się kijami i kupą z piaskownicy i nikt nie umierał

Basia

W Piastowie na placu zabaw przy ul. Orzeszkowej niektóre zabawki są uszkodzone, wystają luźne śruby, wystają ostre blachy. Można się tym skaleczyć albo i gorzej uszkodzić. Dobrze by było nasmarować huśtawkę, bujawkę i karuzelę. Piszczą i czasem się blokują. Guma na podłożu jest powyrywana, furtka zacina się i czasem nie otwiera.