28° Czwartek
20 Września

Pią

Sob
AZ

Skrzyżowanie Chełmońskiego i Żyrardowskiej do przebudowy

Jedno z ważniejszych grodziskich skrzyżowań zostanie przebudowane. Chodzi o krzyżówkę ulic Chełmońskiego i Żyrardowskiej.

Wiele osób uważa, że wspomniane skrzyżowanie powinno zamienić się w rondo. Niestety jest tu zbyt mało miejsca, by zastosować takie rozwiązanie. Ten „brak miejsca” mocno odczuwają kierowcy. Pas do skrętu w lewo z ul. Żyrardowskiej w Chełmońskiego jest zbyt krótki i w godzinach szczytu kierowcy stojący w kolejce do skrętu blokują pas do jazdy na wprost. Natomiast na ul. Chełmońskiego w ogóle nie ma wydzielonych pasów skrętu w jedną ze stron, a łuk po którym poruszają się pojazdy skręcające w prawo jest zbyt ostry dla ciężarówek. A tych jeździ tędy sporo.

Choć wspomniane drogi są wojewódzkie, to grodziscy włodarze sami postanowili znaleźć rozwiązanie dla tej patowej sytuacji. W 2015 r. ruszyły prace związane z przygotowaniem projektu przebudowy skrzyżowania Chełmońskiego i Żyrardowskiej. Pierwotnie zakładano, że grodziski magistrat wykona dokumentację projektową, a Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich będzie odpowiadał za wykonanie robót. Ostatecznie to miasto wzięło na swoje barki realizację całego zadania – od projektu po przebudowę.

Właśnie ruszyły poszukiwania wykonawcy robót budowlanych. Na jakie zmiany mogą liczyć kierowcy? W projekcie przewidziano wykonanie poszerzenia wlotu z ul. Chełmońskiego, co pozwoli na stworzenie pasa do skrętu w lewo. Poszerzona zostanie również ul. Żyrardowska, co umożliwi wykonanie bezkolizyjnego skrętu w prawo z ul. Chełmońskiego.

Jeśli uda się szybko wyłonić wykonawcę to jest szansa, by przebudowa zakończyła się po wakacjach. Na wykonanie prac zwycięska firma będzie miała 160 dni.


Anna Zwoinska
anna.zwolinsa@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 3

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gośćpitek

Żyrardów to Żyrardów Sochaczew to wioska do zabrania...

Daniel

Zyrardowska jest? A gdzie jest Sochaczewska ulica?

Gość

Brak miejsca? Teren stacji Orlen jest wystarczająco duży, by uszczuplić go na duże i wygodne rondo!