26° Poniedziałek
23 Lipca

Wt

Śr
grodzisk.pl

Ślub w sylwestrową noc

Przypominamy, że w odrestaurowanej grodziskiej Willi Niespodzianka w samego Sylwestra odbędzie się ślub. Udzieli go burmistrz gminy.

W Grodzisku nie zabraknie niespodzianek i to dosłownie. Zgodnie z obietnicami burmistrza w Willi Niespodzianka odbędzie się prawdziwy ślub. – Zgłosiła się para, zatem będzie ślub w Willi Niespodzianka. Zaczynamy o godz. 23.00 tak, żeby po północy para mogła wyjść na scenę, żebyśmy mogli wypić ich zdrowie i zaśpiewać im sto lat – mówi Grzegorz Benedykciński, burmistrz Grodziska Mazowieckiego. – Będziemy mieli pierwszą parę w Polsce zaślubioną w 2018 r. – dodaje.

Dokładnie ślub odbędzie się 31 grudnia o godz. 23.15. Będzie to element miejskich obchodów powitania nowego, 2018 roku. Budynek mieści się przy ul. Kościuszki 12.

Krótko przypomnijmy historię Willi Niespodzianka. Swoim wyglądem przypomina mały zameczek. Jej charakterystycznym elementem jest smukła wieżyczka z iglicowym dachem. Budynek zaprojektowano i wybudowano w roku 1906. Inwestycję wykonał Józef Moszyński. W 1932 r. rodzina sprzedała budynek. Kupił go felczer Maurycy Freidlich, do końca XX w. willa należała do jego spadkobierców. Budowla przetrwała czasy II wojny światowej, mimo wszystko jej wyposażenie zostało rozgrabione. Obecnie willa wpisana jest do rejestru zabytków nieruchomych województwa mazowieckiego.

Pod koniec roku 2014 miasto Grodzisk Mazowiecki odkupiło obiekt od prywatnych właścicieli. W 2016 roku zabezpieczono cały budynek tak, by nie niszczał. Rok później rozpoczęła się rewitalizacja. Niespodzianka zmieniła się diametralnie, bez koloryzowania można powiedzieć, że to jeden z najładniejszych zabytków w Polsce.


Seweryn Dębiński
seweryn.debinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


Komentarze | 10

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

istny cyrk pana Naj Co za para się na to zdecydowała? Pewnie z odzysku. A czy Burmistrz posiada uprawnienia do udzielania ślubu? Proszę pokazać papiery.

Gość

Droga Redakcjo, to jak to będzie? Nowożeńcy będą pierwszą parą zaślubioną w 2018 roku, czy ostatnią parą zaślubioną w 2017 roku? :D

Gosciu

Jaro ciebie faktycznie wychowali panowie. Na wszystko jesteś anty. Ale dobrze, że w dzieciństwie nie brakowało ci smoka :(

Wątpliwe

Rzeczywiście elewacja slaba jak na zabytek. zastanawiam sie jaki slub, gdzie ? Przeciez ten remont sie nie skończyl. Budynek bez odbioru czyli co para mloda i goscie w kaskach budowlanych.

Gość

Do Gość 2017.12.27 13:22 : Masz rację tym sposobem, może załapią się jeszcze na wózek dla pierwszego noworodka ?

Gośćolo

Nie wiem gdzie konserwator zabytków miał oczy? Przecież elewacja tego "budynku" to wielka płyta z PGR-ów?

Gość

Ludzie jak coś wymyślą..... Czyli antycypują? Wezmą ślub 31 grudnia 2017 roku o 23,15, a będą pierwszą parą, która weźmie ślub w 2018 roku? Zaiste...... a to ci niespodzianka :))

Jaro

Grodzisk to porazka. Ochydna dziura. Daleko od Wawy!

Gość

Dla urzędników to się remontuje, a mieszkańcy kamienic od nastania Bur mistrza remontów nie mieli. Zamiast remontów stare kamieniczki zostają rozebrane, zamiast kamieniczek mamy parkingi. Historia Grodziska znika bezpowrotnie z braku remontów, tu grunty się liczą w centrum miasta - dla kogo te grunty ? Stare kamieniczki celowo nie były remontowane, nawet te pożydowskie. DLACZEGO mieszkańcy kamienic nie są informowani przez władze miasta o prawnych aspektach tych kamienic ? Dlaczego nie są informowani o swoich prawach np. do zasiedzenia tych mieszkań i gruntu ? Oto miasto przyszłości - gdzie przyszłość jest dziś.

fu

Zabytkowa willa a elewacje zrobili jak na bloku z wielkiej płyty...