17° Poniedziałek
15 Października

Wt

Śr

Czw

Pią

Sob

Seweryn Dębiński

Śmiertelne potrącenie pieszego

Tragiczny wypadek w miejscowości Kaleń (gmina Żabia Wola). Renault potrąciło pieszego, który w wyniku odniesiony obrażeń zmarł.

Informację na zdarzeniu przekazał nam jeden z naszych czytelników. – W miejscowości Kaleń na ul. Długiej doszło do potrącenia pieszego. Pomimo reanimacji mężczyzna zmarł – napisał na kontakt@wpr24.pl.

W okresie jesiennym warunki na drogach nie należą do najłatwieszych. Częste opady deszczu, a do tego wcześnie robi się ciemno. W poniedziałek (13 listopada) w Kaleni doszło do tragicznego zdarzenia. Na miejscu pojawiła się policja i pogotowie ratunkowe. – Zgłoszenie otrzymaliśmy o 17.30. Samochód marki renault najechał na pieszego, który szedł w przeciwnym kierunku niż poruszał się pojazd. 66-letni mężczyzna zmarł mimo reanimacji – podaje asp. Sztab. Katarzyna Zych, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.


Jakub Małkiński
jakub.malkinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 14

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

Pieszy miał kamizelkę odblaskowa na sobie w dodatku szedł drogą, która była oświetlona.

Gość

To nie chodzi o szukanie winnego, bo od tego są kulsony. Chodzi tylko o większość świadomość wśród pieszych, ze oni widza samochód - bo ma światła, natomiast kierowca może nie widzieć pieszego ubranego na czarno bez świateł i odblasków.

ocenzurowany

Ten portal to - szam.o

Gość

Najsztub potrącił kobietę i tłumaczył się , że była ubrana na ciemno.

Sochaczew

Socha wypad stad. Kompromitacja!

Gość

Policja podała, że pieszy miał odblaski.

Gość

Policja podaje ze pieszy miał kamizelkę. Oczywiście mimo to nie przeszkadza to większości winić pieszego.

Gość

szkoda chłopaka znałem jego matke z wolnosci

Gość

Apel do pieszych , zaklajcie odblaski dla bezpieczeństwa swojego i kierowcy. Kierowca wieczorem przy słabym oświetleniu nie widzi pieszych ubranych na czarno ! Nikt niechce nikogo zabić , a wzajemne zrozumienie i poszanowanie na drodze jest warunkiem koniecznym do bezpiecznego dotarcia do celu.

Gość

Zawsze przy takich smutnych wydarzeniach nachodzą mnie 2 myśli: 1. czy tam był chodnik, a jeżeli nie to, czemu nie ma chodników i piesi muszą chodzć po jezdni. To powinien być dla gminy jeden z priorytetów. Niestety brak chodników to zmora powiatów grodziskiego i pruszkowskiego. Poprawia to się... ale za wolno. 2. czy pieszy miał odblaski. Niestety, ale kiedy jest ciemno idący skrajem pasa pieszy jest dla kierowcy widoczny w ostatniej chwili. Jeśli kierowca nie ma dobrego refleksu (może być np. zmęczony po całym dniu pracy, zaabsorbowany rozmową z pasażerem, po prostu starszy), to jest duże ryzyko wypadku. Warto nosić odblaski - ten detal znacząco zmniejsza nasze ryzyko potrącenia. Nie chodzi to u kwestię winy -chodzi o to byśmy wszyscy szczęśliwie i bez nieprzyjemności dotarli do swoich domów.

Gość

Pieszy tez człowiek , ale kierowca tez. Kierowca nie jest prorokiem i w deszczu po zmierzchu możliwości dostrzeżenia pieszego ubranego na czarno są małe. Są dwie opcje 1. Zakazać poruszać się samochodom w takich warunkach lub 2. Nakazać pieszym aby modli odblaski. Mądralom , ktrorym wydaje się ze kierowcy maja wbudowane radary proponuje poszukać rozumu

pieszy też człowiek

A w Polsce bez zmian. Teren zabudowany więc nie ma obowiązku posiadania odblasków, lokalna droga z ograniczeniem do 40 km/h, pieszy poruszał się prawidłowo w kierunku przeciwnym do jadących pojazdów, ale dla polskich mistrzów szybkiej i bezpiecznej jazdy i tak winny jest pieszy. Właśnie przez takie mentalne zdziczenie ginie u nas najwięcej ludzi na drogach w UE. Na naszych drogach jest jak w Rosji, a nie jak w UE. P.S. Niektórzy piszą na fb, że pieszy miał kamizelkę.

Gość

Niestety, ale pieszy bez oświetlenia i odblasków, po zmroku oraz w czasie deszczu jest naprawdę bardzo słabo widoczny. Sytuację mogą poprawić chodniki lub twarde i suche pobocze.

Socha

Szkoda człowieka, ale w większości przypadków to piesi są winni, podczas gdy jeszcze jest ciemno a na dokładkę pada deszcz to pieszy czy rowerzysta bez odblasku staje się kompletnie niewidoczny! Odblask lub światła rowerowe mogą uratować wam życie !!!