24° Wtorek
21 Sierpnia

Śr

Czw

Pią

Sob

Nie

Pon
MAP

Śmiertelny wypadek na linii WKD [AKTUALIZACJA]

Kilkanaście minut po godzinie 16.20 doszło do tragicznego wypadku. Młody mężczyzna wpadł pod pociąg WKD. Zginął na miejscu.

Do zdarzenia doszło na odcinku między stacjami WKD Michałowice i WKD Opacz. – Młody mężczyzna lat 32 wpadł pod pociąg jadący w kierunku Warszawy. Zginął na miejscu – mówi nam podkom. Karolina Kańka, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie. – Tor w kierunku Warszawy jest zablokowany – dodaje.

Rzecznik WKD Krzysztof Kulesza poinformował, że kolejki będą kursować wahadłowo. – Pociągi na odcinku Komorów – Warszawa Śródmieście będą kursować po jednym czynnym torze – poinformował Kulesza. 

Utrudnienia na linii WKD mogą potrwać przez około 2 godzin. 

AKTUALIZACJA godz. 19.00
O godz. 18.50 ruch na torze w kierunku Warszawy został wznowiony. 

– Na miejscu wypadku był prokurator. Policjanci wykonali wszystkie czynności. Prokuratur zlecił przeprowadzenie sekcji zwłok – mówi nam podkom. Karolina Kańka, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie. 


REDAKCJA
kontakt@wpr24.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 23

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

Oby wszystkim, którzy lajtowo piszą o samobójcach przytrafił się taki stan umysłu, wtedy będziecie wiedzieć co to oznacza "bohaterowie"

m.m.

Gość 22:50 - to tylko i aż kwestia pieniędzy. Miejsca na dodatkowe rozjazdy jest pod dostatkiem, sterowanie ruchem na całej linii WKD odbywa się z jednego miejsca, z Komorowa.

Gość

Nigdy mi takich nie szkoda i jak zawsze napiszę, że nic wartościowego nie zostało stracone, jedyne kogo mi szkoda to maszynisty A dlaczego mi nie szkoda? Bo albo samobójca, co jestem w stanie zrozumieć ale prawdziwi mężczyźni kończą ze sobą w inny sposób, albo idiota bo po prostu nie da się nie zauważyć pociągu Selekcja naturalna działa

Gość

do Głos 2018.05.30 20:37 - Pamiętaj że to Polska, tu z zawiści nawet do rodziny takie skoki wzrosną ponad miarę . taki pomysł trzeba rozwinąć na wszelkie środki komunikacji

Gość123

Niej ktoś w końcu potwierdzi co się wydarzyło. Ten artykuł to wielkie bagno. Wiemy co się stało, ale nie wiemy. Umyślnie wpadł pod pociąg czy nie?

Gość

Ludzie i czego narzekacie!!!!! NIKT NIE ODPOWIADA ZA TEN WYOADEK . MOŻNA TEŻ DOTRZEĆ DO DOMU W INNY SPOSÓB. A NIE TYLKO SIEDZIEĆ I BIADOLIC .

Fan EKD

Ta kolej powstała żeby w weekendy każdy mógł w stolicy liznąć trochę kultury i rozrywki, a nie po to żeby ją codziennie tabunami najeżdżać. Infrastruktura jest i tak na wyrost.

Gość

Mój poprzedni post o tzw. mijankach moderacja usunęła nie wiedzieć czemu... Napisze raz jeszcze. Możecie zapomnieć o dodatkowym rozjeździe, takowy rozjazd musiałby mieć całą infrastrukturę na którą nie ma miejsca, kasy zapewne też. Wyobraźcie sobie że przez cały rok ktoś musiałby tym rozjazdem zarządzać, nie można robić tego zdalnie. Takie możliwości są w kilku miejscowościach, no chyba zbliżający się wielkimi krokami remont dworca Warszawa Zachodnia zmusi WKD do jakiegoś działania w co wątpię. Na pewno żaden wypadek do przebudowy infrastruktury się nie przyczyni.

EU

Jak można wpaść pod WKD miedzy stacjami, w środku dnia, nawalony?

Gość

Jak zwykle piszący nic nie wiedzą, a policja nic im nie powiedziała

Pasażer ma dość.

My pasażerowie, prosimy o zbudowanie paru mijanek na trasie, aby takich wypadkach lub w czasie uciążliwych remontów można podróżować normalnie

Pasażer ma dość.

My pasażerowie prosimy o zbudowanie na trasie paru mijanek, tak aby w takich przypadkach lub w czasie uciążliwych remontów można było podróżować normalnie

Gość

jak można nie zauważyć wukadki?Pewnie pijany

MieszkankaPruszkowa

Podstawowe pytanie: Wpadł przypadkiem i co robił na tym odcinku? Czy skoczył umyślnie?

Brwinów rządzi

Kilkanaście minut po 16:20??? czyli około 16:36?

Przykro mi

Straszna tragedia. Mam nadzieję, że WPR24 będzie drążył temat i napisze coś więcej o całym zdarzeniu.

Głos

Podoba mi się japońskie rozwiązanie kwestii samobójców rzucających się pod pociągi...otóż rozdzina delikwenta MUSI ponieść wszystkie opłaty za utrudnienia powstałe przez ich członka rodziny! Setki tysięcy ludzi czekających na peronach,zorganizowanie dla nich dojazdów zastępczych etc.Przyszły samobójca przynajmniej zastanowi się czy swoim krokiem nie zatruje życia innym...

Gość

Nie wiem jak głupim trzeba być, aby nie widzieć nadjeżdżającego pociągu. Jestem też pewien, że maszynista trąbił na tego Pana. Chyba, że próba samobójcza, to przynajmniej szybko zginął

Gość

Pomiędzy Śródmieściem a Komorowem nie ma w ogóle rozjazdów. Jedzie się 30 minut. Pasowałyby rozjazdy co 10 minut. Wychodzi mniej więcej w okolicach Reguł oraz Rakowa.

Gość

Alkohol, ciepełko i taki finał. Myślenie nie boli.

Gość

Tor zablokowany na 2 godziny świadczy o nieporadności WKD, ponieważ od dawna wiadomo, że potrzebne są nowe rozjazdy. Widać to przy każdej awarii oraz przebudowie.

Iwan

Świeć Panie nad duszą Michaiła.

Gość

Sprawa przykra, ale znowu nasuwa się pytanie czy nie należało by na odcinku Warszawa - Komorów wstawić mijanki aby pociągi mogły częściej kursować niż jeden na 50 minut.