°


Archiwum

Smog znów atakuje

Wtorkowy poranek znów rozpoczyna się od alarmu smogowego. Czujniki jakości powietrza w naszym regionie wskazują na „złą” lub „bardzo złą” sytuację.

Niestety dla utrzymywania się smogu mamy bardzo sprzyjające warunki atmosferyczne. Jest bezwietrznie i zimno, co oznacza, że przydomowe piece pracują pełną parą. Jaki tego efekt? W Pruszkowie przy ul. Hubala czujnik jakości powietrza wskazuje na przekroczenie norm PM2,5 o 308 proc, PM o 220 proc. Jakość powietrza „zła”. W Piastowie przy ul. Łukasińskiego odnotowano przekroczenie normy PM2,5 o 296 proc. Stan „zły”.

Czujnik przy ul. Piłsudskiego w Brwinowie wskazuje na 420 proc PM2,5 i 353 proc PM10, podobny odczyt mamy w Raszynie przy ul. Szkolnej.

Przy tak dużym przekroczeniu norm jakości powietrza zalecane jest pozostanie w domu, szczególnie w przypadku najmłodszych.

Czytelnikom przypominamy, że odczyt z czujników „na żywo” dostępny jest na naszym portalu. Wystarczy kliknąć tu.


REDAKCJA
kontakt@wpr24.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 19

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

Nie wiem, od lat mieszkam w tym samym miejscu, i od lat powietrze jest dla mnie takie samo

Gość Xxx

Do cezar a. Skoro ci tak śmierdzi na Żabikowie to wypad na wiochę z której przypęłzałeś !!! Stan klęski to ja widzę w twojej pustej bani. jak każdy będzie pisał takie farmazony to niedługo będzie milion %ponad normę. A jak żle w zimę to do Afryki w ostatnich latach się wyludnia , tam się szybko rozpuścisz

Gość

Wystarczy wieczorem wyjść z domu i widać jak z kominów unosi się dym i smród palonej gumy czy plastiku. Po co jest ta straz miejska, żeby siedzieć w Urzędzie i grać w karty. Wystarczyło by żeby przeszli przez ulice i wyłapali takich co chwalą się że mają piece co wszystko w nich się spali. Jeżeli chcemy mieć zdrowe dzieci i sami być zdrowi to trzeba o to zadbać, a nie siedzieć i. czekać tylko od wypłaty do wypłaty. Pieniądze to tylko środek płatniczy, a sumienie, że nie wypełnia się swoich obowiązków albo truje sasiadów to wielkie obciązenie.

EkoGość

Dzwonic do SM zakazdym razem gdy widac dym z komina! Musza przyjechac. Interwencja za interwencja. Do roboty!!! Tym bardziej ze maja mobilne detektory zanieczyszczen! Ciekawe czy wiedza jak je zastosowac! Niedasie! Wypisuj mandaty tym co smrodza w okolicy bedzie na kolejne oczyszczacze!

Gość

Prezydent zamiast rozwiązywać realne problemy: brak miejsc w przedszkolach, smog stawia sobie "krematorium" Centrum Dziedzictwa. Cyrk nie miasto.

cezar a.

Wczoraj na Żbikowie i w Piastowie był najstraszniejszy smog w tym sezonie. Za tą sytuację odpowiadają mieszkańcy domów jednorodzinnych opalanych węglem i śmieciami. To nawet widac z okna mojego domu: nad osiedlami bloków ogrzewanych gazem lub CO jest czystsze powietrze niż nad domkami za Żbikowie, skąd nadciąga zawsze chmura dymu. Jest on bardzo toksyczny, po wyjściu na parę minut na balkon już źle się czułem. W zasadzie miasto Pruszków powinno ogłośić stan klęski żywiołowej, bo tu się nie da noramlnie żyć. Paradoksalnie w Warszawie jest zawsze czystsze powietrze, choć jest tam milion samochodów.

Gość

Co się dziwić, że straż miejska nie reaguje, jak oni sami u siebie w domu tak samo palą czym popadnie. Niedaleko mnie mieszka taki jeden. Do kogo mam to zgłosić?

Grażyna

W Piastowie przez dym wydobywający się z kominów nie da się żyć. W szkole nr 4 nie da się wyjść na dwór, bo z domu z naprzeciwka sunie gryzący dym. Dokładnie widać, kto smrodzi niemiłosiernie, ale co to obchodzi władze do stołów przyspawane?

ekoGość

a prezydent stazynski i komendant SM majchrzak maja to gdzies maja to gdzies rowniez przedszkolanki np z ul berenta i z ul chopina. dym widoczny z okien przedszkolnych nie przeszkadza nikomu! a kopec robi naszym dzieciakom, z kazdym oddechem, dziure w plucach. olewajmy dalej temat smiejmy sie z projektow lawek antysmogowych i budujmy wiecej wybiegow dla psow. stazynski kupi kolejne oczyszczacze powietrza i pozamiatane. mozna sie dalej kulkami pod stolem bawic!!!

Gość

Nie wiem po jaką cholerę te czujniki w ogóle są. Co z tego, że są odczyty, jak służby nie podejmują żadnych interwencji w tej sprawie? Nie tak dawno temu, trochę ponad tydzień może, wracając do domu widziałem samochód straży miejskiej z funkcjonariuszami przy targu, a parę kroków dalej z komina budynku wali żółty dym, nie czarny, nie szary, zwyczajnie żółty i smród wokół jakby ktoś papę gotował. Strażnicy natomiast jedynie wysiedli, wystawili mandat za złe parkowanie i odjechali. To jeszcze raz się pytam... Po jaką cholerę te czujniki w ogóle są??

Gość

W poniedziałek wieczorem nad Komorowem była taka mgła smrodu że aż drapalo w gardle. Ludzie co wy wrzucacie do tych kominków..? Trujecie siebie i innych. Ten smród nawet w domu czuć.

Gość

Dopóki będzie przyzwolenie społeczne na trucie środowiska, dopóty powietrze będzie zanieczyszczone.

Gość

No jak straż miejska totalnie ignoruje fakt że somsiad jeden z drugim pali oponami to czego wy się spodziewacie

Ktos

Smok jest ale pod Wawelem a nie w Pruszkowie!

Gość

Jeśli strażacy nie złapią kogoś na gorącym uczynku czyli w chwili jak wsypuje śmieci do pieca to gucio mogą zrobić co najwyżej popatrzeć na dym i powąchać smród bo nawet jednym jakimkolwiek czujnikiem nie dysponują a jak śmieci nie leżą obok pieca to wszystko jest ok

Gość

Jakość powietrza Pruszkowie może być tylko zła albo b. zła.

Gość

To nie smog atakuje, tylko somsiad palący plastikowe butelki.

Gość

no to plastik w dłoń i do pieca ! taniej niż wyrzucać do kosza yupi ! albo do lasu tam to przecież super śmietnik jest !

lukmekejn

niech obniżą cenę gazu o 30% to bardzo chętnie znowu zacznę ogrzewać dom gazem!