15° Środa
25 Kwietnia

Czw

Pią

Sob

Nie

Pon

Wt
Urząd Gminy Michałowice

Spotkanie na temat rewitalizacji gminy Michałowice

15 lutego w Urzędzie Gminy Michałowice odbędzie się spotkanie, podczas którego przedstawiona zostanie prezentacja projektu „Lokalny Programu Rewitalizacji dla Gminy Michałowice na lata 2016-2023”.

Programu rewitalizacji to nic innego jak program odnowy, mający na celu prowadzenie wszelkich przedsięwzięć, które spowodują ożywienie najbardziej zdegradowanych części gminy. Prace nad jego utworzeniem rozpoczęły się już w ubiegłym roku i dotychczas koncentrowały się na dwóch elementach: opracowaniu aktualnej sytuacji, a co za tym idzie wskazanie obszarów zdegradowanych oraz utworzenie zakresu realizacji programu (projekty działań i inwestycji planowanych do realizacji przez urząd gminy, organizacje pozarządowe, sektor prywatny).

W tym celu odbyło się już kilka spotkań. Przed mieszkańcami gminy Michałowice szykuje się kolejne. 15 lutego o godz. 19.00 w sali multimedialnej Urzędu Gminy Michałowice w Regułach (Aleja Powstańców Warszawy 1) będzie miało miejsce spotkanie, podczas którego zaprezentowany zostanie projekt rewitalizacji, a także odbędzie się szeroka konsultacja jego założeń. 

– Pomysły na ożywienie przestrzeni na obszarze Gminy Michałowice będą zbierane od wszystkich interesariuszy, a mianowicie: mieszkańców, przedsiębiorców, organizacji pozarządowych – zapewnia michałowicki magistrat. W ramach tego programu mieszkańcy będą mogli pomóc osobom, które wymagają wsparcia. Prowadzone będą również projekty wspierające lokalnych przedsiębiorców.


Seweryn Dębiński
seweryn.debinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 2

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gośćgonzo

W ramach programu wsparcia lokalnych przedsiebiorców gmina michałowice pozwoli zapewne na wybudowanie jeszcze kilku lidli, biedronek i netto oraz wielkiego centrum handlowego. Taka jest wizja wspierania lokalnej przedsiebiorczości tej gminy;-)

Zapora

Narazie to gmnina robi rewitalizacje pozwalając na zasypywanie doliny rzeki UTRTY. Robi to wybiurczo pozwalając wielkim i bogatym, a właścicielom małych działek - NiE!