°


Dron Pruszków

Spotkanie w sprawie Studium na Żbikowie

To już kolejne z cyklu spotkań związanych z konsultacjami nowego projektu Studium Uwarunkowań i Zagospodarowania Przestrzennego dla Pruszkowa. Tym razem pruszkowscy włodarze zapraszają na spotkanie mieszkańców Żbikowa.

Studium Uwarunkowań i Zagospodarowania Przestrzennego to jeden z najważniejszych dokumentów planistycznych miasta. To właśnie w studium wpisuje się tereny pod szkoły, parkingi czy parki. Później na podstawie tego dokumentu tworzy się Miejscowe Plany Zagospodarowania Przestrzennego, które precyzują zapisy zawarte w studium.

Pruszków taki dokument już ma. Studium zostało uchwalone w 2000 roku. Jednak przyszła pora na jego uaktualnienie. Zazwyczaj robi się to co 15-20 lat. Jednak nim radni uchwalą projekt nowego studium, konieczne jest przeprowadzenie konsultacji z mieszańcami W tym celu organizowane są spotkania. Najbliższe odbędzie się 7 lutego w Szkole Podstawowej nr 9 przy ul. Mostowej o godz. 18.00. W trakcie spotkania będzie można składać wnioski do projektu studium. Wnioski można składać również w urzędzie do 12 lutego.

W wydaniu Gazety WPR 439 (2 lutego) pojawiła się omyłkowa informacja, że 7 lutego spotkanie na temat Studium Uwarunkowań i Zagospodarowania Przestrzennego  odbędzie w Szkole Podstawowej nr 2w Pruszkowie. Spotkanie w SP nr 2 odbędzie się 7 marca. Za pomyłkę przepraszamy.

Nowy projekt studium jest dostępny tutaj


Anna Zwolińska
anna.zwolinska@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 11

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

Odczepcie się od starosty, mieszka w Pruszkowie .jedyny spadochroniarz od lat to Jan z Nowej Wsi

Gość

Redakcja nie zamieści relacji z tego spotkania? Macie gdzieś Żbików!

Gość

Ja uczestniczyłem w takim spotkaniu. Polecam jeśli ktoś ma coś do powiedzenia. Zobaczymy ile warte są słowa Pana Prezydenta Pruszkowa.

Gość

Kolejne spotkanie przedwyborcze za pieniądze podatników.

P.

Czy jest przewidziany teren pod zabudowę biurową i usługi?? Wiem, że na pierwszy rzut oka można pomyśleć- co on? ale - wolne tereny przy wjeździe do autostrady, ewentualnie przy Jerozlolimskich od strony Warszawy, miasto powyżej 60 tys. mieszkańców, powiat powyżej 170 tys. z dużą grupą wykształconych ludzi którzy teraz muszą jeździć do Warszawy. Koniec z halami z niskimi płcami, trzeba tylko myśleć i podjąć działania w tym kieunku.

Gość

p.golosku kobylka czeka pakuj sie pan spadochron czeka na drzymalej

Gość

Jak dla mnie SUPER. Jana i SPP mam dosyć a PiS-u nie chce.

Gość

Zaraz po spotkaniu pożegnalnym Maksa i ekpiy PIS.

Gość

A kiedy spotkanie w sprawie rozpoczęcia przygotowan do pożegnania Jana i ekipy SPP ?

Gość

Więcej działek na zabudowę wielorodzinną trzeba zrobić na Żbikowie, bo w centrum nie ma już miejsca na bloki ...

silver

A na koniec machnie się świetlicę za kilka milionów, bo dopłaty się udało tylko na nią wyrwać.