°


KSP

Spowodował po pijaku dwie kolizje i uciekł...

Aż dziw bierze, że do tego typu sytuacji nadal dochodzi. 47-letni Krzysztof P. mając dwa promile alkoholu w organizmie spowodował najpierw jedną kolizję i uciekł, a potem drugą. Ale na szczęście po drugim zdarzeniu ujął go pokrzywdzony kierowca i oddał w ręce policji. Do zdarzenia doszło 18 września w miejscowości Opypy (gm. Grodzisk Maz.).

Dla grodziskiej policji sprawa rozpoczęła się od tego, że otrzymali zgłoszenie od kierowcy volkswagena, który miał ująć nietrzeźwego sprawcę kolizji. – Dzielnicowi na miejscu ustalili ze zgłaszającym, że kilka kilometrów wcześniej kierujący kia uderzył w przód jego pojazdu i odjechał z miejsca zdarzenia. Pokrzywdzony odnalazł sprawcę kolizji, a podejrzewając, że jest on nietrzeźwy zabrał mu kluczyki od pojazdu i wezwał funkcjonariuszy. Badanie stanu trzeźwości 47-latka wykazało prawie 2 promile alkoholu w jego organizmie – poinformowała asp. sztab. Katarzyna Zych, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim. 

W trakcie czynności z zatrzymanym funkcjonariusze otrzymują kolejne zgłoszenie. Kierująca seatem poinformowała, że pewien kierowca spowodował kolizję uderzając w jej pojazd i uciekł z miejsca zdarzenia. Ze zgłoszenia wynikało, że do zdarzenia doprowadził kierowca samochodu marki kia. Policjanci bardzo szybko powiązali tę sprawę z zatrzymanym chwilę wcześniej 47-latkiem. – Po wytrzeźwieniu Krzysztof P. usłyszał zarzut kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna odpowie także za spowodowanie obydwu zdarzeń drogowych – zaznacza asp. sztab. Katarzyna Zych. 

Ale to nie był koniec pracy dla grodziskich policjantów. Jeszcze tego samego dnia, 18 września zatrzymali kolejnego nietrzeźwego kierującego. Na ul. Warszawskiej w Grodzisku Mazowieckim „wpadł” 49-latek podróżujący toyotą, miał ponad promil alkoholu w organizmie. 


Seweryn Dębiński
seweryn.debinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 4

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

Na edukację to już za późno. Skasować go finansowo tak, by przez kilka lat nie myślał o tym rano, czego się nachalać, tylko, że musi iść szybciutko do pracy na zasądzone kary tyrać.

Gość

Tacy powinni siedzieć prewencyjnie żeby nikogo nie zabili

Gość

Alchemiku, to oczywiste, że najpierw pijak spowodował, a po nim pijany. :))) Koszmar.......ek.

Alchemik

"Spowodował po pijaku", czy konieczne jest używanie tego typu kolokwializmów rodem z bazaru? Nie można tego napisać normalnie jak przystało na aspirujący do poważnego portal i gazetę?