27° Niedziela
19 Sierpnia


Archiwum

Sprawa budowy marketu w Komorowie. Mamy odpowiedź Lidla

Wracamy do tematu budowy dyskontu jednej z dużych sieci w Komorowie. O plany związane z terenem na rogu ul. Sanatoryjnej i al. Starych Lip zapytaliśmy inwestora.

O kontrowersjach jakie budzi możliwość budowy Lidla na działce przy wjeździe do Komorowa od strony Pęcic informowaliśmy kilka dni temu. Część mieszkańców miasta-ogrodu zapowiada bojkot przedsięwzięcia. – Uważamy, że ta inwestycja nieodwracalnie zmieni Komorów, zaburzy ład przestrzenny miasta-ogrodu, spowoduje utrudnienia komunikacyjne przy wjeździe do Komorowa, wygeneruje dodatkowy ruch tranzytowy przez klientów Lidla, przyczyni się do upadku małych lokalnych sklepów – czytamy w ulotce kolportowanej przez mieszkańców.

Jak ustaliliśmy, formalnie właściciel dyskontów nie wykonał jeszcze żadnego ruchu w kierunku realizacji inwestycji na działce w Komorowie. Do starostwa powiatowego w Pruszkowie nie wpłynął konieczny do jej rozpoczęcia dokument, czyli wniosek o pozwolenie na budowę. Czy więc Lidl faktycznie zamierza postawić nowy sklep w miescie-ogrodzie? Spółka nie potwierdza, ale też nie zaprzecza. – Analizujemy możliwość budowy sklepu we wskazanej lokalizacji. Na tym etapie jest jednak zbyt wcześniej aby przekazać więcej informacji. Uprzejmie prosimy o kontakt w drugiej połowie roku – mówi nam Aleksandra Robaszkiewicz z Lidl Polska.

Sprawę będziemy śledzić. Więcej na tem temat pisaliśmy tu.


REDAKCJA
kontakt@wpr24.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 50

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

SuperPomysł

Lobby sklepikarzy w Komorowie, działa prężnie, oj złodziejskie marże trzeba będzie obniżyć, albo zwinąć interes? Lokalizacja super a jeden tir z dostawą na dzień smogu nie narobi, dla mieszkańców komorowa w zasięgu rowerku a i z innych miejscowości można by rower miejski z tym połączyć i dla posiadaczy paragonu zrobić dodatkowo godzinę gratis.

MBA

Nie kupuję w lidlu i nie mam zamiaru. Jak w XIII wieku śląscy książęta zaprosili Niemców, to do dzisiaj Niemcy uważają, że Prusy są ich, tylko że w tymczasowym zarządzie Polski...

Dominika z Komorowa

Na jaką cholercie wypowiadacie się mieszkańcy Pruszkowa o budowie Lidla >?Was to nie dotyczy.!! My mieszkańcy KOMOROWA MÓWIMY STANOWCZE NIE! dla LIDLA ! !Nie chcemy tirów spalin. Chcemy bezpiecznie się czuć !!

Iza z Komorowa

Nad Zalew komorowski milo sie jezdzi pruszkowiacy z blokowiska co .To nie to samo co siedzenie przed blokiem z browarem reku z kumplami !,

Gość

Niech otwieraja, moze w koncu wszystkie "Ząbki" nachlane ze stacji WKD zakotwicza na PGR-rze!

Grzegorz

Jak zwykle pan wójt nic nie może, to nie on to nie jego działka itd. Prawdziwy Gospodarz wiedziałby, co należy zrobić, a my również mamy prawo do referendum w tej sprawie. Nikt nie może nam narzucać na siłę takiego "dobrobytu". Dobrobyt to mają teraz mieszkańcy " przemysłowego" Sokołowa -biedni ludzie - oczywiście Ci, którzy musieli zostać w tej miejscowości! A co do niszczenia handlu małomiasteczkowego, że są niby drodzy -aż mi się ciśnie na język Mickiewicz "głupi, głupi" - wszyscy się cieszyli, że stacja Orlen w Pęcicach walczy cenowo ze stacją Lotos w Pęcicach, były niskie ceny, mieszkańcy zadowoleni. AŻ tu nagle stacje się dogadali i stało się jak zwykle. W taki sam sposób również wielcy monopoliści z branży spożywczej się dogadują, puki co trwa jeszcze wojna wśród nich, by zająć jak najlepsze pozycje, ale w momencie, kiedy już się okopią, dopiero się zacznie dyktat cen. Głupi, głupi.

Gość

Może mieszkańcy Komorowa powinni przyjąć do wiadomości że nie są WYŻSZĄ KLASĄ i że żyją w jakiejś wspólnocie a nie w wydzielonym lepszym świecie bez nowych inwestycji, jeśli chcą mieszkać w ciszy i spokoju to niech przemyślą przeprowadzkę w miejsca mało zamieszkane.

Edyta

Za dużo "GOŚCI" jest na forum. Mam prośbę do "Gości", podawajcie swoje imiona lub nicki. Kiedy pragnę się na kogoś powołać, to mam samych... GOŚCI. Zamiast "Gość" piszcie Zosia, Stasia, Zbych, Rych, Kola, itd., itp. :-)

Gość

Sami udowodniliście, że zmysliliście kolejną historię

Gość

Niech mieszkańcy komorowa, którzy nie chcą Lidla zrobią zrzutkę i sami kupią tę działkę. Nie zgadzam się aby pieniądze gminne były wydawane na fanaberie Komorowian. Kupcie sobie i róbcie za własne pieniądze dom kultury dla swoich działaczy, którym w głowach się przewraca. Róbcie zakupy w sklepach gdzie ceny są kosmiczne.

Gość

NIE dla Lidla w Komorowie!!! Jeśli ktoś tak kocha sklepy to może przenieść się do miasta.

Gość

Proponuję kaplicę. Albo Pomnik. Albo lepiej dwa pomniki. Nie będzie niemiec pluł nam w Polską twarz... pat Ryjota

Edyta

Kiedyś władze starostwa powiatowego stwierdziły, że najlepszym rozwiązaniem na przygotowanie koncepcji przebudowy al. Marii Dąbrowskiej będzie ogłoszenie konkursu architektonicznego. – Przeprowadzony przez Stowarzyszenie Architektów Polskich jednoetapowy konkurs wyłoni najlepsze pod względem urbanistycznym, architektonicznym, funkcjonalnym i eksploatacyjnym, rozwiązanie na zagospodarowanie Al. Marii Dąbrowskiej wraz z towarzyszącymi terenami przestrzeni publicznej w Komorowie. Konkurs ogłoszono, ktoś tam wygrał a ja się zastanawiam, jak to jest, że konkurs miał m.in. za zadanie zagospodarowanie Al. Marii Dąbrowskiej wraz z TOWARZYSZACYMI terenami przestrzeni publicznej. To projektanci nie wiedzieli, że każda przyszła inwestycja budowana w pobliżu Al. Marii Dąbrowskiej, nieodwracalnie zmieni Komorów, zaburzy ład przestrzenny miasta-ogrodu. Dziwne, że architekci, nie brali pod uwagę otoczenia alei...

Agunia

Drodzy Komorowianie. Michałowice zapraszają do Netto, jest taniej niż w Lidlu.

Igor

Połowa piszących pisze, że w końcu będzie miało "po drodze". To którędy wy wracacie, że nie mijacie Biedronki w Pęcicach lub Pruszkowie. Może wy bezrobotni jesteście i wracacie z domu do domu?

Przemo

Nie po to się do Komorowa przeprowadzałem, aby mieć markety pod nosem. Nie idźmy tą drogą!

Sość

Jakim trzeba być Irkiem, żeby chcieć takie sklepy w takich miejscach...

Leszek

NIE DLA MARKETÓW W MOIM UKOCHANYM KOMOROWIE! Nie odpowiada to do Radomia tam jest 17 biedronek.

Aśka

Mieszkańcom Komorowa gratuluję popierania Lidla. Myślałam, że u Was ludzie myślą na trochę wyższym poziomie...

Krzysztof

Ludzie zastanówcie się nad konsekwencjami długofalowymi a nie tylko, że "po drodze z pracy", "blisko będzie", czy "bo tanio". Brak Lidla nie spowoduje że zbiedniejemy- mamy obok dwie Biedry. Chcecie jeszcze bardziej pogorszyć jakość powietrza? Chcecie z Reguł, czy Pruszkowa tłuc się 20km/h. Gdzie w Was ten patriotyzm, szacunek dla przyrody, wyjątkowości?

sceptyk

A później wszyscy "protestujący", "przeciwnicy", "miłośnicy Komorowa", i jak ich jeszcze tam zwał będą z wypiekami na twarzy biegać na promocje i tygodnie tematyczne...

mak

Mnie ład przestrzenny oraz zaburzenia komunikacyjne powoduje nieremontowana i doraźnie łatana główna arteria w Komorowie - aleja Dąbrowskiej. Pobocze wygląda jak klepisko, brak przejść dla pieszych, a malowanie pojawia się i znika. A jak ktoś woli, żeby zamiast normalnego sklepu w tym miejscu było błoto i truskawki albo proszek do prania sprzedawane z leżaka, to oczywiście proszę bardzo, ja mam po drodze inne sklepy.

Gość

Wyciąć resztki drzew i zabetonować! Zrobić balszak i parking, żeby zaoszczędzić kilka minut i nie jechać do Pęcic. Co tam korki, hałas i smog. Kogo obchodzi fakt,że Komorów to ładne miejsce, którego niektórzy mieszkańcy nie doceniają i chcą go zmienić w kolejne osiedle. Skoczę w minutę po kratkę piwa i tanie dmuchane bułki- to najważniejsze!!!

Gość

Kto jest właścicielem tej działki ?

Kris

głupi pomysł- kolejny market w okolicy ? nie róbmy z Komorowa osiedla z marketami i korkami. W tej chwili ruch jest okropny. Samochód za samochodem. Jeśli ktoś z mieszkańców Komorowa szczerze pochwala ten pomysł to chyba nie ma wyobraźni lub ma w tym jakiś interes. Większość komentarzy za Lidlem poniżej pochodzi pewnie od mieszkańców Pruszkowa. W myśl zasady : my mamy korki to niech oni też mają.

Gość

do Kwass 2018.04.10 12:17 - znajomy ma działkę obok, eternitu nie wykopał, za to sporo innego gruzu. Powiedzcie mi ludzie jedno - MPZP dopuszczający usługi nieuciążliwe na tej działce obowiązuje od 14 lat. Dlaczego budzicie się teraz z ręką w nocniku, zamiast zmienić ten MPZP już dawno temu ? Nie powstanie LIDL to kupi to jakiś koncern naftowy i stację paliw zbuduje. Albo ktoś wynajmie to na skup złomu. Najciekawsze w tym wszystkim jest to, że obecny właściciel terenu na swoim facebooku wygląda na osobę o antyniemieckich poglądach, ale spółce niemieckiej grunt sprzeda ;)

Gość02

Nie chodzi o sam sklep ale o nietrafioną lokalizację. Wszyscy jeżdżą tamtędy do S8 rano i potem wracają popołudniu. A to 'wąskie gardło" więc będzie po prostu logistyczny dramat.

Gość

Marketów powinno być jak najwięcej bo bedzie wtedy mniej kolejek. Automatycznie wiecej w efekcie ludzie będą też kupowali i więcej zostanie piniędzy w Komorowie, a nie Pruszkowie. Wracając z pracy jeśli chcę kupić ćwiartkę albo kilka piw muszę to kupić w drogim sklepiku, a tak bym miał w rozsądnej cenie.

Kendzingjaba

Śmieszą mnie małostkowi Janusze dla których szczytem szczęścia jest "dla sportu"powłóczyć się po dyskoncie i oglądanie kolorowych towarów "z Zachodu"...to jeszcze pozostałości poprzedniego ustroju gdzie w kraju nie było nic a zagranicę postrzegano jak "raj obiecany"...LIDL w Komrowie pasuje jak pięść do oka, ale znając życie to i tak powstanie...i na nic prostesty...ważniejsze, że ktoś nieźle przytnie na wydaniu zgody na budowe i nie będzie się przejmował tym "koszmarkiem"...a Janusze i Grażynki i inne cebulaki szybko się przyzwyczają i codziennie będą tam zasuwać w nadzie, że może wychaczą jakieś promocje.

Goscana

A w Sandomierzu kiedy będzie Lidl

Gość

w tym komorowie to im się w D... poprzewracało szlachta ze słomą w butach

Gość

Komorów jest jedną z ostatnich miejscowości na Mazowszu, która może pochwalić się swoim wyjątkowym charakterem. Jest swojego rodzaju cichą enklawą, w pobliżu największego polskiego miasta. Jakim trzeba być samolubnym populistą, aby chcieć market w tak pięknym miejscu, mając inne 1,5 km dalej. Dziękuję z całego serca prezes stowarzyszenia Komorowianie za to, że staje w obronie ostatnich skrawków, tego co wyróżnia nas na tle pozostałych...

Gość

No proszę, pan vice starosta dal głos. Cienko to jednak zabrzmiało.

brwinowianin

i to jest właśnie chore , że w POLSCE - taki sobie niemiecki sklepik, - Lidl (MADE IN GERMANY) może wpływać na lokalną architekturę bez jakiś konsultacji społecznych i ją bezkarnie bezpowrotnie zakłocać ?! To wypobraźmy sobie odwrotną sytuacją, że jakaś POLSKA SIECIÓWKA jedzie do niemieckiego Baden-Baden (niemiecki kurort) i zacznie tam się rządzić i planować...? - to jest niemożliwe prawda? Też uważam że pewne willowe miejsowości takie jak Konstancin, Podkowa czy Komorów nie powinny mieć w swoim najbliższym otoczeniu takich plebsowatych sklepów jak Lidl!

Gość

Mam nadzieję że ta inwestycja nigdy nie powstanie, bo to masakra będzie

Joker

A będzie w niedzielę czynny .ile można spacerować z żoną i dzieciakami

Gość

A wójt Grabka ,ciekawe co z tego będzie miał? że jest za. Lata 90 w polsce się nie skończyły i wszystko da się załatwić na starych zasadach

qw

Ja jestem Polakiem i kupuie tylko w Polskich Sklepach. A ci co idą tam to zapraszam do Izraela

podkowianin

Nie jeden dyskont, market czy centrum handlowe w naszej okolicy miały doprowadzić do "paraliżu", "bankructwa" i niemalże do Apokalipsy... Ale jakoś nic takiego nie nastąpiło...

kupujący w Lidlu

do masakra: z tego co kojarzę, to w Nadarzynie jest nie tylko Lidl, ale i kilka innych sklepów w tym miejscu. Jak cos piszesz, to pisz uczciwie i rzetelnie jak jest, a nie populistyczne bicie piany. W Grodzisku przy Lidlu jakoś korków nie ma...

masakra

Oby tego nie wybudowali, bo spowoduje masakryczne problemy z komunikacją, zwłaszcza w godzinach szczytu. Jak ktoś chce zobaczyć jak wygląda przejazd przez Nadarzyn, gdzie przy Mszczonowskiej postawili to badziewie, to zapraszam w godzinach szczytu - rano i wieczorem. To po prostu masakra. Wyobraźcie sobie jedną mała stłuczkę w Komorowie przy Lidlu o 7:30 rano - wiele osób spóźni się grubo do pracy, a jak będzie musiała dojechać karetka od Pęcic, to będzie jeszcze weselej - ale nie poszkodowanym. Zablokować tą masakrę!!!

Gość

Widać, że zaczyna się kampania wyborcza. Pani prezes stowarzyszenia Komorowianie zaczyna się lansować w materiałach rozniesionych po lokalnych sklepach. Mam nadzieję, że nie przyszło jej do głowy, żeby kandydować na wójta. To dopiero była by porażka dla gminy.

Gość

Trzymam kciuki, żeby ten Lidl tam powstał, miejsce idealne, wracając z pracy S8/ S7 mozna wstąpić akurat po drodze.

Gość

Takich cen jak w miejscowych sklepach komorowskich nie ma nigdzie. Mam nadzieję, że lidl powstanie, a przeciwnicy niech utrzymują lokalne sklepy i przepłacają. Nie każdego stać na takie przepłacanie. Ja nie mam samochodu i chodzić z siatami kilka kilometrów nie jest fajne. Oby udało się i żeby ci wszyscy nowobogccy mieli więcej empatii dla mniej zamożnych mieszkańców Komorowa.

Kwass

A czy prawdą jest że teren na którym ma stanąć inwestycja skażony jest eternitem /zabest/ pozostałym z rozbiórki zabudowań gospodarczych , który zamiast być zutylizowany został rozrzucony i przysypany ziemią. Jeśli jest chętny wyłożyć środki na rekultywację tego terenu to może jest to jakiś argument który przechyli szalę na stronę inwestora?

14

trzymam kciuki żeby powstał Lidl, niech przeciwnicy nie pokazują się w Pruszkowie i okolicy bo zatruwają nam powietrze i robią tłok.

Gość

Bardzo mi się podoba lokalizacja Lidla w Komorowie

Michał, mieszkaniec

Lidl w tym miejscu jest bez sensu...biedronka w Sokołowie przy Orlenie...Lidl na drugim końcu Brzozowej, który obsługuje już mieszkańców Komorowa...nie popadajmy już w idee, gdzie duży market musi stać na każdym kroku...lokalny handel zapewnie ucierpi, a kto mieszka w Komorowie chyba wiedział gdzie mieszka i na co idzie w związku z lokalizacją swojego domostwa. Jestem za rozwojem, ale z umiarem w każdej dziedzinie.

Gość1

Mam pytanie do WPR. Czemu w Państwa artykułach nie zostały zamieszczone informacje o tym że : Lidl zawarł z właścicielem działek umowę przedwstępną zakupu działek, co jest faktem o którym społeczność Komorowa została poinformowana przez właściciela i co można łatwo zweryfikować czytając zapisy księgi oraz że Lidl już w 2017 r. Złożył do Starostwa powiatowego wniosek o opinię komunikacyjną z proponowanym rozwiązaniem komunikacyjnym oraz z wrysowanym budynkiem o pow. Ok 2000 mkw. Dlaczego WPR stara się zasugerować że mieszkańcy Komorowa uroili sobie tę i inwestycję. Czy po to żeby wprowadzić konsternacje wśród mieszkańców ?

rasul allah

mam nadzieję, że tam powstanie bo będę miał po drodze z pracy