19° Czwartek
18 Października

Pią

Sob
wiemczymoddycham.pl

Sprawdź jakość powietrza

Jeśli chcecie wiedzieć jaka jest jakość powietrza w okolicy to możecie to sprawdzić również na WPR24. Odczyty z okolicznych stacji zamieszczamy poniżej. Dane są aktualizowane na bieżąco.

Do tego, że smog wisi w powietrzu już się przyzwyczailiśmy. Jednak nim wybierzemy się na spacer lub wyjdziemy pobiegać warto sprawdzić jakość powietrza, bo z tą, zwłaszcza zimą nie jest najlepiej. W chłodne i słoneczne dni zawartość pyłu PM2,5 i PM10 potrafi przekraczać normy nawet o kilkaset procent. Teraz odczyty z okolic możecie sprawdzić jednym kliknięciem. Poniżej znajdziecie informacje o smogu z aż pięciu lokalizacji z naszego regionu: ul. Hubala w Pruszkowie, ul. Piłsudskiego w Brwinowie, ul. Szkolnej w Raszynie, ul. Wierzbowej w Słominie oraz ul. Górna Droga w Warszawie (odczyty z rejonu ul. Bodycha i Regulskiej w gminie Michałowice).

Odczyty prezentują informacje o jakości powietrza, zawartości pyłów PM2,5 i PM10, temperaturę, ciśnienie i wilgotność powietrza.


Anna Zwolińska
anna.zwolinska@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 10

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

Tak będzie ze smogiem jak śmieci będą ludzie segregować na takie do spalenia w dzień i takie do spalenia w nocy.

Piastów jak Śląsk

W Piastowie nie da się wyjść z domu, taki smród i władze miejskie nic z tym nie robią. Z kominów wydobywa taki dym, że aż czarno wokół. Wystarczy stanąć przed wejściem do Szkoły Podstawowej Nr 4 od ul. Paderewskiego, aby zobaczyć jak z komina z domu na przeciwko wydobywa się gryzący dym. Dzieci kaszlą, chorują, a lokalne władze tylko patrzą, jak sobie dobrze zrobić.

ilona

Nie co winić fabryk czy samochodów, wiadomo, że ponad połowa generowanych zanieczyszczeń wynika z niskiej emisji czyli tego czym palimy. Stać państwo na drogi, stać na 500+ to byłoby i stać na dofinansowania do piecy na pellet czy obniżenie cen gazu... Takie moje zdanie. Ja mam piec gazowy i jakoś bankrutem nie jestem, a sumienie czyste, nie truje siebie i innych tylko dlatego, żeby mi było ciepło. A żeby inni nie truli mocno mnie to w domu mam oczyszczacz, wszystkie zanieczyszczenia z zewnątrz szybko usuwa i pozostawia czyste i świeże powietrze. Na http://ranking-oczyszczaczy.pl znalazłam tani model z dobrymi parametrami, wcale nie trzeba tysięcy wydawać na ten cel jak się niektórym wydaje.

Beztlenowiec

I co mi ta informacja da? Mam nie oddychać??? Śmieszą mnie te ciągłe komunikaty o stężeniu zanieczyszczeń.

Gość

Rozumiem, że gdyby to urządzenie pomiarowe ulokowano bliżej źródeł niskiej emisji w Pruszkowie (domki jednorodzinne, stare kamienice), to istnieje obawa, że nie starczyłoby skali. A może okazałoby się, że w Pruszkowie stan powietrza jest o wiele gorszy, co oczywiście nie przysporzyłoby poparcia obecnym władzom, które liczą na reelekcję w zbliżających się wyborach. 200% normy na ul. Hubala, gdzie w pobliżu jest park, bloki i budynki użyteczności publicznej! To ile jest na Żbikowie, Gąsinie, Ostoi?!

Gość

A dlaczego pominięto w tym wszystkim Komorów? Tu wieczorami jest szaro od dymu i smrodu. Jaśnie państwo jeżdżą wypasionymi brykami a w piecach palą śmieciami. Po pieskach też ciężko posprzątać a najlepiej sąsiadowi pod furtka zostawić niespodziankę. Tfu, szpagatowa inteligencja.

Gość 13

Na ul Hubala w Pruszkowie to mogą kopcić samoloty,samochody oraz największy kopciuch elektrociepłownia w Pruszkowie. Dajcie sobie spokój z piecami.

Gość

W domu mogę zostać ale czy burmistrz za siedzenie w domu zapłaci ;-)

Gość

A na Żbikowie śmierdzi od węgla z piecyków domowych i pewnie strach tam powiesić takie urządzenie.

Gość

Zawsze jest b.zła albo zła.