°


wiemczymoddycham.pl

Sprawdź jakość powietrza

Jeśli chcecie wiedzieć jaka jest jakość powietrza w okolicy to możecie to sprawdzić również na WPR24. Odczyty z okolicznych stacji zamieszczamy poniżej. Dane są aktualizowane na bieżąco.

Do tego, że smog wisi w powietrzu już się przyzwyczailiśmy. Jednak nim wybierzemy się na spacer lub wyjdziemy pobiegać warto sprawdzić jakość powietrza, bo z tą, zwłaszcza zimą nie jest najlepiej. W chłodne i słoneczne dni zawartość pyłu PM2,5 i PM10 potrafi przekraczać normy nawet o kilkaset procent. Teraz odczyty z okolic możecie sprawdzić jednym kliknięciem.

Poniżej znajdziecie informacje o smogu z aż dziewięciu lokalizacji z naszego regionu: ul. Hubala w Pruszkowie, ul. Piłsudskiego i ul. Żwirowej w Brwinowie, ul. Piaseckiego w Otrębusach, ul. Szkolnej w Żółwinie, ul. Szkolnej w Raszynie,ul. Długiej w Dawidach Bankowych, ul. Wierzbowej w Słominie oraz ul. Górna Droga w Warszawie (odczyty z rejonu ul. Bodycha i Regulskiej w gminie Michałowice). W ostatnim czasie czujniki pojawiły się w trzech nowych lokalizacjach ul. Żwirowej w Brwinowie, ul. Piaseckiego w Otrębusach, ul. Szkolnej w Żółwinie i ul. Długiej w Dawidach Bankowych. Niebawem kolejne czujniki powinny pojawić się w Pruszkowie i Komorowie.

Odczyty prezentują informacje o jakości powietrza, zawartości pyłów PM2,5 i PM10, temperaturę, ciśnienie i wilgotność powietrza.

Anna Zwolińska
anna.zwolinska@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 8

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

Te mierniki jakości powietrza to ewidentne szyderstwo z nas mieszkańców. Jako mieszkańcy chcemy wiedzieć co w poszczególnych gminach jest robione, aby temu zapobiec, a zrobić można, tylko niechcejstwo wzięło górę nad zdrowym rozsądkiem. Najprościej zakupić mierniki i zainstalować. Mieszkańcy poszczególnych gmin powinny wystąpić z pozwem zbiorowym za powolne trucie ich, a podstawy mają odczyty z mierników.

Gość

Brwinów jakość powietrza 152, bardzo zła godz.20,31 zaczynają palić w domach śmieci segregowne do palenia nocą, a straż miejska pracuje w pomieszczeniach szczelnie zamkniętych, bo mają jedno zdrowie, jedno życie i raz w miesiącu wypłatę pensji.

Gość

W Parzniewie też trzeba monitorować czystość lub stan zasmrodzenia powietrza, szczególnie na ul. Głównej od Rzecznej w stronę torów kolejowych. Syf, smród to nadzwyczaj delikatne słowa którymi można określić jakość powietrza w tym rejonie. Szczególnie , chyba jak wszędzie w godzinach wieczornych.

Gość

Ludzie nie tylko innych truja ale i siebie. W takim domu w którym kopca się śmieci stężenie niebezpiecznych substancji jest przekroczone ponad normę.

Piastów cały zakopcony nawet pomiary wariują

Gość

A Piastów?

Gość

A jak tam dron Straży Miejskiej do badania zanieczyszczeń? Czy są już jakieś efekty pracy?

brwinów24

mam nadzieję że latem też będą monitorować jakość powietrza, kiedy to w rejonach dróg szutrowych smog jest o stokroć wyższy niż teraz robi się szum z tego powodu - NO BO UE TAK POWIEDZIAŁA ŻE W POLSCE JEST SMOG ?! - Latem kiedy nie pada i nie ma wiatru jest jeszcze gorzej, na samochodach można pisać i my ten pył wdychamy! - no bo 22km od stolicy kraju w 21 wieku nadal nie ma utwardzonych ulic :)!