16° Czwartek
26 Kwietnia

Pią

Sob

Nie

Pon

Wt

Śr
Maciej Bochnowski

Stacja benzynowa rośnie koło przedszkola

Kto wydał na to zgodę? Czy można to jeszcze zatrzymać? Rodzice dzieci uczęszczających do Przedszkola Miejskiego nr 8 są oburzeni faktem, że w sąsiedztwie placówki powstaje stacja benzynowa.

Od kilku tygodni przy ul. Poznańskiej w Pruszkowie trwa budowa. Przy ruchliwej drodze wylotowej z miasta powstaje stacja benzynowa. Kierowców ta inwestycja nie dziwi. Jednak spora grupa mieszkańców nie jest zadowolona. Powód? Stacja powstaje w pobliżu miejskiego przedszkola i ich domów. – Witam a może jest ktoś kto mógłby opisać albo zaalarmować o budowie stacji benzynowej Lotos w Pruszkowie? Ma ona graniczyć z Przedszkolem nr 8 przecież to skandal. Jestem mamą 5-letniej córki, która jeszcze przez 2 lata będzie uczęszczać do tego przedszkola. Nie wiem dlaczego zostało wydane pozwolenie na jej budowę. Na pewno innym rodzicom też się to nie podoba – napisała do nas na Facebooku czytelniczka Dominika. Do naszej redakcji napłynęło kilkanaście podobnych zgłoszeń i zapytań.

Jak to się stało, że wydano pozwolenie na budowę stacji paliw w tym miejscu? Wszystko wynika z zapisów Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego dla tej części miasta. Działka, na której budowana jest stacja jest przeznaczona po usługi. Zatem pozyskanie pozwolenia na budowę dla inwestora nie było problemem.

Rodzice dzieci interweniowali w tej sprawie również u władz miasta. Budowy zatrzymać się nie da, ale pruszkowscy włodarze podkreślają że zrobią wszystko, by maluchy nie odczuwały sąsiedztwa stacji. – Zgodnie z Planem Zagospodarowania pomiędzy stacja benzynową a przedszkolem pojawi się ulica, to będzie ul. Mostowa w nowym przebiegu. Inwestor zaproponował budowę betonowego ogrodzenia, które my obsadzimy roślinami pnącymi. W ten sposób stworzymy zieloną barierę – mówi nam Michał Landowski, wiceprezydent Pruszkowa. – Jesteśmy już po rozmowach z dyrekcją placówki oraz radą rodziców. Będziemy z nimi konsultować te rozwiązania – dodaje.

Rodzice nie tylko boją się samej stacji, ale i ruchu samochodów, który ich zdaniem znacznie się zwiększy. – Pojawienie się stacji benzynowej nie wpłynie na nagły wzrost ruchu samochodów. Obok jest droga wylotowa z miasta prowadząca do autostrady. Już dziś ruch jest duży i raczej się nie zwiększy – zaznacza Landowski. – Będziemy mieli nowy przebieg ul. Mostowej. Pojawi się zatem nowe skrzyżowanie na z ul. Poznańską. Oczywiście z sygnalizacją świetlną. Docelowo do tej nowej krzyżówki będzie dochodzić jeszcze jedna droga – ul. Nowoinżynierska, która wyprowadzi ruch z Gąsina w kierunku autostrady – dodaje.

Jest szansa, że i na nowym przebiegu ul. Mostowej pojawi się dodatkowe przejście dla pieszych. – Będziemy musieli pomyśleć nad pewnymi rozwiązaniami. Wątpię jednak by korzystali z nich rodzice przedszkolaków. Zwłaszcza, że wejście jest od ul. 3 Maja – podkreśla wiceprezydent Pruszkowa.

To jednak nie wszystko. Przedszkole znajduje się na dużej zielonej działce, która również zostanie zagospodarowana. Co ciekawe władze miasta rozważają możliwość rozbudowy placówki. – To jedno z rozwiązań branych pod uwagę w celu zwiększenia liczby miejsc w przedszkolach – dodaje.


Anna Sołtysiak
anna.soltysiak@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 31

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

żbików

na otwarcie stacji zawiązać porozumienie mieszkańców okolicznych i rodziców dzieci tam uczęszczających i zrobić ciągłe marsze przy wjeżdzie na stacje odechce im się żartów gdy nie będą mogli tam dotrzeć ich klienci!

Gość

proszę podać przykład budowy stacji benzynowej graniczącej z placem zabaw w przedszkolu lub szkole????

Gość

Ale gdyby kościół budowali albo inną galerię handlową, to byłoby ok...

Gość

Samochodami się jeździ na potęgę i tymi samochodami dzieciątka do przedszkola też się wozi, ale stacji benzynowej koło przedszkola to już się nie chce? Ale beka.

Gość

Dobrze, mam nadzieje ze szybko wybuduja. Bede mial blizej po lpg Cebulaki kłóćcie się dalej

Gość

ile kosztuje budowa stacji w okolicy przedszkola? pytam o kopertówkę???

Gość

I wtedy od razu trzeba bylo wezwac policje, na goracym uczynku!

mieszkanka

Nie wiem czy to wciąż ta sama dyrektorka, ale kilka lat temu również podczas rozmowy z tą panią byłam "świadkiem" "nieświeżego oddechu". Myślałam, że to jednorazowy przypadek i zapomniałam o sprawie. Ciekawe czy jest więcej osób, które też to zaobserwowały ??

Gość

Skierowanie pisma / informacji do UM mija się z celem. Rozejdzie się po kościach, zamiotą pod dywan. A kuratorium odpowie, że to sprawa UM, bo oni tylko merytoryką się zajmują, a nie kadrami. Przerabiałem to. Sprawa beznadziejna

Gość

Żadnej policji, ja bym to do kuratorium skierował, na pewno nie do Urzędu Miasta Głupiego Jasia gdzie jest największe kumoterstwo w Polsce bo nic nie wskurasz, a jeszcze sobie wrogów narobisz.

B.art

No i pięknie. Zaczęło się od budowy stacji benzynowej, a skończyło na tym, że dyrektorka przychodzi na bani do roboty. Nieźle dyskusja poszła.

Gość mm

Policji

kakum21

do Gość 2017.07.13 10:17 Komu taką sprawę należy zgłosić ?

Gość

Do kakum21: To bardzo ciekawe co piszesz. Jeżeli to prawda, że przychodzi pod wpływem do pracy i masz na to jakiś dowód to zgłoś to jak najszybciej. Przecież to jest skandal

kakum21

Rozumiem jakby stacja była po drugiej stronie ulicy, ale płot w płot z przedszkolem to według mnie przesada. A odnoście p. dyr przedszkola to również masakra, że placówką kieruje osoba, która ma problem z alkoholem i na rauszu opiekuje się naszymi dziećmi.

Gość

O co tym ludziom chodzi? Wolny rynek kurna, co z tego, że 300 metrów dalej jest inna stacja, skoro ktoś przeliczył, że wyjdzie na swoje niech budują, konkurencja to tylko z korzyścią dla nas klientom. Malkontentom - rodzicom dzieciaków z Przedszkola 8 proponuję przeprowadzić się na wieś - będą mieli ciszę, spokój, żadnej stacji, a to jednak jest MIEŚCINA, a nie wieś

Gość

Ci co tak najmiocej krzyczą pierwsi popędzą na stację, od dawna było wiadomo że powstanie stacja a teraz się obudzili.

Tata malucha

Witam. Przedszkole powinno już być dawno rozbudowane tyle działki tam jest ze powinno powstać tam sporo pawilonów. A do tego gruntowny remont całego przedszkola i jego plac zabaw który jest w opłakanym stanie. I zmienić Panią dyrektor którą siedzi od ponad 20 lat na krześle i pierdzi w stołek i nic nie robi pozytywnego dla dzieci. Szok i masakra z nią.

Gość

Niech pan wiceprezydent mur wystawi sobie pod oknami i go obsadzi. Jak zawsze Niedasie.

Gość

Od dawna mówiło się o poszerzeniu Poznańskiej, czy to już nieaktualne definitywnie czy poszerzenie będzie wyłącznie po drugiej stronie Poznańskiej?

Tomasz

Dobrze że w planach będzie rozbudowa tego przedszkola. Szkoda że wejscia nie będzie od Poznańskiej bliżej by było do przedszkola

Gość

Mam 5 letniom curke i sobie nie zycze! Rzondam zaprzestania budowy!

Gość

Cóż, histerycy i histeryczki zawsze się znajdą. Powiem tyle - Witamy w mieście.

Gość

W końcu cywilizowany wyjazd z Gąsina super ale w którym roku 2020?

Gość

Ludzie żyjemy w wolnym kraju. Prawo własności i plan pozwala na budowę dlatego zgodnie z prawem mogą budować. W centrach miast s stację i nikt się nie sprzeciwa. Orlen od wielu lat jest koło SP 1 i jakoś nikomu to nie przeszkadza.

Gość

Czy ja dobrze czytam? Po tylu latach Gasin doczeka się wylotu z dzielnicy???pal licho stacje. Dajcie nam nowoinzynierką. Mam w nosie Hej!! !!! ChcemChcemy ulice z zamordowanego Gasina. Nowe bloki będą czyli kolejne samochody. Więc ulica będzie wybawieniem

Gośćaaa

Jeśli włodarze rozbudują przedszkole to ok

Michał

Święte prawo własności...papiery są, plan zagospodarowania przestrzennego pozwala na taką inwestycję...do tego, na 100% sąsiedzi za miedzy ( w tym administrator przedszkola ) od pół roku dostawali listy z Urzędu Miasta, informujące o etapach przygotowania do inwestycji ( wtedy najlepiej zablokować ewentualnie )...więc dajcie ludzie spokój, musimy szanować prawo własności, bo przychodzi w życiu taki moment, że każdy chce z niego skorzystać.

Gość

Mam nadzieje ze szybko splajtuje ta stacja

Gość

ludzie maja zawsze problemy

Gośćolo

Do 7dmego roku życia w przedszkolu?