27° Niedziela
19 Sierpnia


strazmiejska.pruszkow.pl

Strażacy apelują: „Jest odwilż, nie wchodźmy na lód!”

Kilka cieplejszych dni sprawiło, że lód który skuł okoliczne zbiorniki wodne, zaczyna pękać przy niewielkim obciążeniu. Przed wchodzeniem na kruche tafle ostrzegają pruszkowscy strażacy.

Końcówka ferii i łagodna aura zachęcają do spacerów, także w okolice zbiorników wodnych, których nie brakuje w parkach i na terenach rekreacyjnych w naszym regionie. Nie trudno więc także ulec pokusie, aby poślizgać się lub przynajmniej postawić stopę na zamarzniętej powierzchni zbiornika. Taka zabawa może być jednak niebezpieczna.

O rozsądek i powstrzymanie się przed wchodzeniem na kruchy lód apelują pruszkowscy strażacy. – Kończą się ferie, mieszkańcy nadal spędzają wiele czasu na świeżym powietrzu. Prosimy o zachowanie ostrożności w okolicach zbiorników wodnych szczególnie dzieci, młodzież i wędkarzy. Kilka dni odwilży sprawiło, że lód się łamie – zaznacza st. kpt. Karol Kroć, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pruszkowie.

W tym sezonie w naszej okolicy nie było jeszcze przypadku załamania się tafli pod człowiekiem. Strażacy chcieliby, aby tak pozostało. – Przeprowadziliśmy ćwiczenia takiej akcji ratunkowej, ale na razie, odpukać, na ćwiczeniach się skończyło. Chcielibyśmy, aby ferie do końca przebiegły bezpiecznie – wyjaśnia st. kpt. Kroć. 


REDAKCJA
kontakt@wpr24.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 1

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

Gdzie ma wchodzić jak lodu nigdzie nie ma? A jak jest to taki, że pęka pod muchą