27° Niedziela
15 Lipca


Archiwum

Strażacy usuwają skutki wichur

Intensywne opady deszczu i silne wichury wyrządziły wiele szkód na terenie powiatu grodziskiego. Strażacy mają ręce pełne roboty.

Czytelnicy informują o skutkach popołudniowych ulew i wichur. – Powalone drzewa w Milanówku przy Królewskiej, w Grodzisku Mazowieckim przy budynku sądu. Na ul. Okulickiego, skrzyżowanie z Sienkiewicza, uszkodzona sygnalizacja świetlna – wyliczają.

Strażacy przyjmują kolejne zgłoszenia i usuwają szkody. – Otrzymaliśmy około 50 zgłoszeń w sprawie uszkodzeń po wichurach. Głównie chodzi o powalone drzewa i połamane gałęzie. Jednostki straży pożarnej wyjeżdżają do kolejnych miejsc. Cały czas pracujemy – mówi nam bryg. Krzysztof Tryniszewski, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grodzisku Mazowieckim.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.


Jakub Małkiński
jakub.malkinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 12

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

@Kkk Jakby burmistrz chciał to by to dla gminy załatwił w MZDW. Zauważ, że gmina Brwinów ma też najgorsze drogi w okolicy. Co dziwniejsze burmistrz jest specjalistą od budownictwa, pracował kiedyś w MZDW, więc powinien mieć tam jakieś kontakty i powinno mu być łatwiej.

Kkk

@brwinowianin przy WKD w Otrębusach znajduje sie droga WOJEWÓDZKA 720 i odpowiedzialności burmistrza Brwinowa za wszelkie klęski żywiołowe jest stanowczo złym adresem.

Gość

nie rozumiem , w Grodzisku powaliło drzewa, a w okolicy Strzeniówki znów brak prądu.,miałam nieszczęście zamieszkać na Osiedlu Słonecznym tuż przy Strzeniówce, jak tylko coś się powali w okolicach Brwinowa,Grodziska czy Milanówka to prądu nie ma , do Grodziska od nas to będzie z 25km, do Pruszkowa z 5km,wnoszę ,że jesteśmy podłączeni do powiatu grodziskiego

brwinowianin

w sobotę nieopatrznie umyłem samochód by w niezielę mieć cały brudny bo takie jest zasyfienie lokalnych ulic gminy Brwinów i oczywiście jak zawsze "jezioro" w Otrębusach przy WKD, które występuje po każdej burzy ! Jakoś lokalni samorządowcy nie garną się do poprawienia tego odwiecznego problemu Otrębus! Gdyby ktoś zgłosił problem burmistrzowi , ten by odpisał - ta ulica jest powiatowa, albo jakaś jeszcze inna, za którą gmina bezpośrednio nie odpowiada :)! - To jest taki standardowy mail Burmistrza Kosińskiego.

Gość

Odkąd zamieszkałem w Otrębusach mam wrażenie, że po każdej wichurze jest problem z prądem. Po wczorajsze wichurze znowu nie ma prądu. Czy lokalne władze naprawdę tego nie dostrzegają i nie planują nic z tym robić? Wichury będą zawsze i tu nic nie poradzimy, ale może coś jest nie tak z liniami elektrycznymi. Może pora je schować pod ziemię, albo wyciąc niestabilne drzewa które rosną za blisko? W cywilizowanym świecie kiedy wiadomo, że problem może wystąpić, stara się zminimalizować prawdopodobieństwa jego wystąpienia oraz jego skutki.

Gość

Wróciłem z urlopu. Nędza znowu nie ma prądu , woda na prad. Tylko ganiać komary . Za te wyłączenia powinni płacić odszkodowania ludziom . Popada, zawieje i drzewa już leżą . Gaz tylko zostaje ....

brwinowianin

może i usuwają skutki wichury, jeśli akurat drzewo legło na drogę, gorzej z ziemią i piachem, który niesprzątany miesiącami teraz wypłynął na środek jezdni i drogi stały się niebezpieczne zwłaszcza dla motocyklistów ...Bo co jak co, ale dróg w gminie Brwinów to nie sprząta się już w ogóle z tego co obserwuję !

Gość

Brawo dla strażaków! Znowu będą pracować kilka dni bez przerwy.

Gość

Dobrze gość z 20:01 gada jestem za...

Gość

20.01 co racja to racja

Stefam

Trzeba podziękować Tedowi i innym którzy dzięki opisywaniu w necie nieporadności policji i straży spowodowali, że policjanci z Grodziska Mazowieckiego potrafią w pełni wykorzystywać system EDACS. Gratuluje po 25 latach od wprowadzenia do użytkowania już się nauczyli a może i przeczytali instrukcję ... i zrozumieli .... NIE KAŻDY NADAJE SIĘ NA STRAŻAKA I POLICJANTA. Ci którzy potrafią czytać się nie dostają ...

Gość

Strażacy, to jedyna służba która powinna mieć FULL social i wakacje za FREE w dowolnie wybranym miejscu na świecie. Reszta pseudo "służb" to zwykłe biorące za nic kasę ci..py. !!