°


SD

Strażacy z dofinansowaniem

Dwie jednostki OSP z naszego regionu otrzymają dofinansowanie na zakup nowych pojazdów. Środki przekazał samorząd województwa mazowieckiego.

To już kolejna pula pieniędzy jaka z województwa trafia do strażaków. –Zawsze podkreślamy rolę ochotniczych straży pożarnych, bo ich wkład w zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom Mazowsza jest nieoceniony. Zwłaszcza, że heroiczna praca, jakiej się podejmują druhowie, jest wyrazem ich dodatkowych pasji i poczucia odpowiedzialności za lokalną społeczność – mówi Adam Struzik, marszałek województwa. – Niedawno przeznaczyliśmy 5 mln zł na remonty strażnic, teraz przyznaliśmy konkretnym gminom wsparcie na zakup samochodów, które są im niezbędne do prawidłowego przeprowadzania akcji ratunkowych. 

Dofinansowanie otrzymają również jednostki z naszego regionu. Do OSP Biskupice trafi 130 tys. zł na zakup średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego. Dofinansowanie tej samej wysokości otrzyma OSP z Grodziska Mazowieckiego, która planuje zakupić wóz nieco większych gabarytów. W grodziskiej strażnicyma siebowiem pojawić cieżki wóz ratowniczo-gaśniczy.

Dotychczas samorząd województwa przeznaczył na wsparcie OSP już 67,4 mln zł, co pozwoliło jednostkom na zakup 659 specjalistycznych wozów, 36 łodzi oraz ok. 690 pomp 


Anna Zwolińska
anna.zwolinska@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 4

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Zapora

Nie wiesz co oznacza słowo PIO i po co go używaż jesteś takim samym idiotom jak ten co podpisuje sie pis.

PiS

Jak wiadomo gdy zdobędziemy władzę w całej Polsce Nasz Pan Naczelnik Państwa Pan Prezes Jarosław Kaczyński będzie decydował o tym kogo dofinansujemy. Na pewni nie damy pieniędzy tam gdzie społeczeństwo nie poprze wielkiego dzieła Naszego Wodza.

Gość

Do Pio - tak bo jak będzie się paliło to będą się pytać czy głosowali na psl. hahahaha. Co za typ pisiurski?

Pio

Swoim dał?