29° Sobota
18 Sierpnia

Nie

grodzisk.pl

Strażacy z Grodziska będą mieli nowy wóz pożarniczy

Umowa na zakup i dostawę nowego, ciężkiego samochodu ratowniczo – gaśniczego z napędem 4×4 podpisana! Pojazd wkrótce trafi do grodziskich strażaków ochotników.

Wartość samochodu to ponad milion zł. Zostanie zakupiony ze środków Marszałka Województwa Mazowieckiego, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Jedynie 100 tys. zł pochodzi ze środków gminy Grodzisk Mazowiecki.

– OSP Grodzisk to straż, która bierze udział w bardzo wielu akcjach, dlatego podjęliśmy decyzję, by ją wspomóc w zakupie nowego samochodu – mówił podczas podpisywania umowy burmistrz Grodziska Mazowieckiego Grzegorz Benedykciński. – Gmina nie musiała sporo zainwestować, ponieważ były tu duże środki pozyskane z innych funduszy. Dlatego możemy zadeklarować, że zakupimy samochód dla Państwowej Straży Pożarnej – dodał.

Co więcej, wybudowana zostanie nowa remiza OSP. Projekt dla tego zadania jest już na ukończeniu. Na przełomie września i października ma zostać ogłoszony przetarg. Nowa remiza ma zostać wybudowana tuż obok dotychczasowej. Natomiast ta stara część zostanie wyremontowana.

Paweł Simborowski, prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Grodzisku Mazowieckim wyjaśnił, że nowoczesny wóz, służący do ratowania mieszkańców gminy oraz ich mienia, będzie wyposażony w zbiornik mieszczący 5 tys. litrów wody oraz zbiornik na 500 litrów piany, a także w niezbędny sprzęt do wszystkich działań ratowniczych.

Przetarg na zakup i dostawę samochodu wygrała firma Wawrzaszek ISS z siedzibą w Bielsku – Białej. Samochód ma zostać dostarczony jeszcze w tym roku.


Seweryn Dębiński
seweryn.debinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 2

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

Dwaj dawni nauczyciele "dają wóz strażacki za nasze pieniądze przed wyborami. A kiedy będą karetki ratujące życie dla szpitala ? W Grodzisku Maz są tylko dwie karetki ratujące życie na ponad 40 tys mieszkańców, ale Burmistrzowie wolą wydawać miliony w tym roku na kwiatki i sadzonki. Czy zastępca Burmistrza już jako strażak sam przyznaje sobie samochody i jeszcze pyszni się na zdjęciu - a gdzie ginierał Pawlak ?. A może wice powie jak to odszedł na emeryturę i po wzięciu odprawy szybko powrócił. Cuda u ludowców to norma, z ZSL stali się Mikołajczykowym PSL i chwalą się stu letnią tradycją ludową zapominając o bratniej współpracy z PZPR.

Gość

To już będzie trzeci wóz bojowy grodziskiej OSP chyba, że jeden z dwóch posiadanych zezłomują. No i ważne, że będzie mógł zatankować wodę w Stawach Walczewskiego?