19° Sobota
22 Września


KP PSP Pruszków

Strażacy z Pruszkowa strzelali niczym Lewandowski

Zawsze spieszą z pomocą, są niezastąpieni i niezwykle skuteczni. Także na boisku. Strażacy z Pruszkowa wygrali XV Mistrzostwa Województwa Mazowieckiego Strażaków w halowej piłce nożnej.

8 października Robert Lewandowski i spółka wprawili całą Polskę w euforię. Biało-czerwoni pokonali Czarnogórę 4:2, czym przypieczętowali triumf w grupie E i zapewnili sobie awans na mistrzostwa świata w Rosji. Strażacy z Pruszkowa pomyśleli wtedy „my też możemy” i ruszyli na halę. Obijali słupki, poprzeczki, ale wypracowali skuteczność oraz swój styl. W międzyczasie podglądali Messiego, Ronaldo, Lewandowskiego, Cavaniego, bramkarz zerkał na Buffona, Courtois czy Edersona. Strażacy trenowali, aby w mistrzostwach województwa mazowieckiego w Węgrowie zaprezentować się z jak najlepszej strony.

Osiem komend powiatowych i miejskich, osiemdziesięciu strażaków i jeden cel: wygrać. Od początku strażacy z Pruszkowa imponowali skutecznością. Szli jak burza i w imponującym stylu dotarli do finału, gdzie spotkali się z kolegami z Warszawy. Niezwykle zacięte i wyrównane spotkanie zakończyło się remisem 1:1, więc o wszystkim decydowały rzuty karne. Loteria. Jednak więcej zimnej krwi zachowali strażacy z Pruszkowa, którzy mogli cieszyć się z końcowego triumfu.

Cała drużyna spisała się na medal. – Jesteśmy dumni z tego historycznego sukcesu. Od kilku lat systematycznie poprawiamy swoje lokaty w zawodach rangi wojewódzkiej, jednak dopiero w tym roku, udało nam się stanąć na najwyższym szczeblu podium. Sukces ten nie byłby możliwy bez determinacji, ambicji i walki całej drużyny! – przedstawia st. kpt. Artur Wysiadecki, opiekun drużyny KP PSP w Pruszkowie.

Najlepszym strzelcem mistrzostw został Maciej Wyszogrodzki (KP PSP Pruszków), który zdobył siedem bramek. 


Jakub Małkiński
jakub.malkinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 3

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Głos

Strażacy strzelają a kamienica na Narodowej sama się nie zgasi...

Gość

Bardzo się cieszę. Gratulacje.

Radek

Lewandowski jest cienki i slaby !