17° Piątek
27 Kwietnia

Sob

Nie

Pon

Wt

Śr

Czw
Archiwum

Strażnicy pomogli 90-latkowi

Starsi ludzie często są pozostawieni sami sobie. Tak było w przypadku 90-letniego mieszkańca Grodziska Mazowieckiego, który zmagał się z problemem braku ogrzewania w domu. Pomocy udzieliła mu straż miejska.

Przez kilka dni w domu mężczyzny nie działało ogrzewanie gazowe. 90-latek twierdził, że przyczyną może być opóźnienie w płatności rachunków. Z problemem postanowił zwrócić się do straży miejskiej. – Słyszał, że straż miejska w Grodzisku udziela pomocy osobom starszym w okresie zimowym, a on nie może liczyć na żadną zewnętrzną pomoc bo jak stwierdził jest stary, chory i niestety samotny – przedstawiają strażnicy.

Starszy mężczyzna otrzymał kompleksową pomoc. Dyżurny straży miejskiej wysłuchał relacji 90-latka i skontaktował się z pogotowiem gazowym. Okazało się, że starszy mężczyzna nie zalega z opłatami. Pogotowie gazowe sprawdziło instalację w domu mężczyzny i stwierdziło niesprawność pieca, który był zapowietrzony. 

Straż miejska postanowiła wesprzeć 90-latka w zakresie naprawy pieca. Zaangażowanie strażników i jednej z firm sprawiło, że mężczyzna może korzystać z ogrzewania. Naprawa została wykonana bezpłatnie.

Pamiętajmy, że w okresie zimowym na niebezpieczeństwo narażeni są nie tylko bezdomni, ale również osoby starsze. Bądźmy wrażliwi na ich los. W każdy przypadku warto zawiadomić straż miejską, która wspiera takie osoby i udziela im pomocy. Telefon kosztuje niewiele, a może komuś uratować życie.


Jakub Małkiński
jakub.malkinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 5

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

Bardzo ładna akcja. Poza tym, za przeżycie w tym kraju 90 lat powinni dawać medal.

Gość

Tymczasem w Pruszkowie...

Gość

Brawo!

Gość

Do olo - "pomaga się po cichu" - przecież firma pomogła po cichu, bo nie wymieniono żadnej nazwy.

olo

Pomaga sie po cichu. A nie nagłaśnia się. W wawce babcia z pietruszka dostaje 200zl mandatu za handel a te 200 idzie na darmozjadów miejskich i zupki dla bezdomnych pijaków