27° Sobota
21 Lipca

Nie

Pon

Wt

Śr


Anna Sołtysiak

Strażnik jak „Batman”

12 lipca, ok. godz. 14.30 mieszkańcy osiedla Grunwaldzka mieli okazję obserwować nietypową akcję ratowniczą. Strażnik miejski w Grodzisku Mazowieckim spiesząc z pomocą wspiął się po balkonie na pierwsze piętro.

Straż miejska w Grodzisku Mazowieckim otrzymała zgłoszenie od starszej kobiety, która od dłuższego czasu nie mogła skontaktować się ze swoją siostrą. Z jej relacji wynikało, że mieszkająca samotnie 83-latka nie odbierała telefonów, a drzwi do jej mieszkania były zamknięte. Przebywający w pobliżu patrol rowerowy natychmiast udał się na miejsce. Bezskutecznie próbował skontaktować się z mieszkanką Grodziska. Jeden ze strażników miejskich wyszedł na zewnątrz budynku i wspiął się po balkonach na I piętro.

Gdy znalazł się na miejscu, przez okno zauważył starszą kobietę leżącą na podłodze. Dodatkowo usłyszał dziwne odgłosy dochodzące z wewnątrz. Funkcjonariusz dostał się do mieszkania przez okna. Na podłodze leżała 83-latka. Miała problemy z oddychaniem, nie mogła mówić. Strażnik udzielił kobiecie pierwszej pomocy, a następnie za pośrednictwem dyżurnego wezwano karetkę na miejsce zdarzenia.

Dzielny strażnik odnalazł klucze do mieszkania i przyjął ekipę pogotowia ratunkowego. Kobieta została przetransportowana do szpitala.


Aleksandra Szczepańska
kontak@wpr24.pl

Podobne artykuły


Komentarze | 6

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Ted

Mam nadziej, że strażnik miejski zostanie ukarany za złamanie procedur.

Gość

A co do tego ma Batman???

Gość

nasi straszacy pruszkowiacy rzadko wychodzą z samochodów bo otłuszczeni a tam po balkonikach .dałbym gościowi nagrodę i premię za godną naśladowania postawę obywatelską !

Gość

I dlatego przestałem pić ! zdarzało mi się wejść na czwarte.

konieczny

Pruszkowscy strażnicy to po schodach na pierwsze piętro mogli by mieć trudno wejść a co dopiero po balkonach... a po budynkach to się raczej Spiderman wspinał a nie batman...

wprrrrr

Wow jaki bohater