19° Sobota
22 Września


Bolo Skoczylas

Strefa płatnego parkowania w Pruszkowie [SONDA]

Temat stworzenia w Pruszkowie strefy płatnego parkowania systematycznie powraca. Jedni są za, a inni przeciw. Jakie jest Wasze zdanie?

Problem z parkowaniem w centrum Pruszkowa jest dość duży. Pozostawienie auta na pięć minut, by załatwić coś w urzędzie lub zrobić szybkie zakupy, wymaga poświęcenia 15, a niekiedy i 20 minut poszukiwania miejsca, na którym można byłoby zostawić auto. Strefa płatnego parkowania wymusiłaby rotację na miejscach parkingowych i sprawiła, że łatwiej byłoby zaparkować. To jeden z plusów.

Jednak nie brakuje też minusów. Jeśli w mieście miałaby się pojawić strefa płatnego parkowania, to należałoby zadbać również o odpowiednią liczbę miejsc poza jej obszarem. Tak by, ci którzy zrezygnują z przyjazdu autem do centrum Pruszkowa mieli gdzie zostawić swój samochód.

Nasza redakcja przygotowała dla Was sondę internetową. Nie chcemy wchodzić tu w szczegóły funkcjonowania, wytyczanie obszaru czy ustalanie stawek. Pytamy jedynie czy strefa płatnego parkowania w Pruszkowie Waszym zdaniem jest potrzebna.
 

 

Jeśli chcecie wyrazić szerszą opinię na temat strefy to zachęcamy do wypełnienia ankiety przygotowanej dla Starostwa Powiatowego w Pruszkowie przez fundację UpStareter. Link do ankiety znajdziecie tutaj.


Anna Zwolińska
anna.zwolinska@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 46

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gośćolo

Jeszcze raz zwracam się do pruszkowskiej patologii - jak cię nie stać na garaż albo chociaż miejsce parkingowe to autobus polecam. Nie jęczeć wypierdki!

Gość

skończą NOWĄ STACJĘ to w centrum miejsca parkingowe nie będą potrzebne. I tak nikt nie będzie tam jeździł.

Gość

starostwo parkuje na parkingu miedzy blokami niepodleglosci 14 a basniowa 3 i5

PIXELl

Jestem ciekaw ile włodarze Pruszkowa wzieli w lape za parking na polnej gdzie bylo można zaparkowac samochody okolo 40 teren ogrodzony dwa szlabany wczesniej teren ogólnodostępny

Gość

starosta i starostwo do likwidacji natychmiast .

Tymek

Cała ankieta /sonda bez sensu , a ta że starostwa powiatowego to kolejna podkładka, Cała ankieta powinna być tak zbudowana że jak ktoś odpowiada że nie ma problemu z parkingami to na tym etapie powinna ona się zakończyć, a niestety czy chce czy nie to musi odpowiadać na kolejne pytania... Dodatków skoro każdy może ja odpalić wiele razy to nawet mieszkańcy Wołomina i Pcimia Poznania i Krakowa mogą decydować.. a za kilka set złoty zamówimy skrypt i kilkatysiecy ankiet wypelni sie "same automatycznie z zgodnie z oczekiwaniem zamawiajacego", nie pokusili się nawet o najprostszy mechanizm zabezpieczajacy Captcha który na prostej stronie wpr24 jest od lat... A tak na poważnie to 1.ile miejsc parkingowych przybędzie w Pruszkowie w centrum itd po wprowadzeniu spp? Niech pokażą urzednicy i zwolennicy jakieś benchmarki np z innych polskich miast mających podobna liczbę mieszkancow. Najlepiej wziaac miasta gdzie takie strefy są i działają z powodzeniem od kilku lat, 2. Czy takie strefy płatnego parkowania w tych miastach rozwiązały problem wolnych miejsc parkingowych? Jeżeli tak to niech udowodnią konkretnym case study piorąc na stół przykład konkretnego polskiego miasta. 3 . Na co miasto /starostwo przeznaczony środki z opłat parkingowych? I czy mieszkańcy będą mieli pełna transparentność w zakresie audytu na co te środki są wydawane? 4. Kto i za czyje pieniądze postawi maszyny wyznaczy strefy parkowania oraz będzie opłacał pensje rzeszy pracowników tej spółki celowej zatrudniającej "kontrolerów" oraz co najmniej kolejnych 15osob do obsługi tego pomysłu? Domyślam sie że entuzjasci którzy tu się wypowiadają w samych pozytywach o tej inicjatywie to potencjalni wykonawcy tego kontraktu na spp lub już nawet przyszli pracownicy którym obiecano wysoko płatne stanowiska w nowo tworzonej spółce . Mieszkańców tego miasta mało kto traktuje poważnie , bo takie kity o tym że spp poprawi cokolwiek w kwestii miejsc parkingowych to możecie sprzedać dzieciom w przedszkolu i to tylko w przedszkolu!, Ankieta to tylko podkładka żeby jak coś odpowiedzialność za tą strefę i cały przekręt rozmyć .. no bo przecież my tacy dobrzy urzędnicy i chcemy wam mieszkańcom rozwiązać sprawę to się was pytalismy w 2017 czy chcecie? Chcieliscie to płacicie

Gość

@ Mieszkaniec miasta o 2017.10.25 11:17 Święte słowa, w Stolicy za free macie wszystko ale u Was przyjezdny to wróg.

hiu12

Pytanie o parking od strony Waryńskiego. Będzie czy nie? Miał być już dawno robiony. Może redakcja się tym zainteresuje i znajdzie jakieś odpowiedzi...

Kris

Proponuję strefę parkowania przy dworcu PKP i WKD, korzystający z transportu publicznego bardzo się ucieszą i będą dumni, że mogą wspomóc budżet powiatu. Poza tym przecież Pruszków jest obsługiwany przez fantastyczną, gęstą i punktualną komunikację miejską, co krok przystanki, tyle linii, tyle autobusów i jakie nowoczesne, czyste i pachnące!

Mieszkaniec miasta o

W podatkach zapłaciliśmy już za te miejsca parkingowe które powstały, wiec dlaczego mamy płacić ponownie w naszym mieście za te same miejsca? Czy to ma służyć temu żeby pobierać opłaty od rodowitych mieszkańców bo goście z pobliśkich miejscowości nie maja gdzie zaparkować? , to może niech goście się dostosują i przyjadą do Pruszkowa komunikacją miejska, pociągami , wkd itd... Problem jest z parkingami bo nabudowali osiedli i urzędnicy doskonale zdawali sobie sprawę, że developerzy nie będą budować miejsc parkingowych tylko każdy metr działki zagospodarują na budowle mieszkaniowe... teraz chcą problem rozwiązać w ten sposób żeby jesszcze dodatkowo w nagrodę kazać płacić za to że sprowadzili się do pruszkowa ze swoimi samochodami , wynajmują lub kupili mieszkania. Super... Proponuje żeby jeszcze na wzór wielkich metropoliii wprowadzić zakaz ruchu w centrum miasta.. np wyłaczyć Kraszewskiego Prusa z ruchu i tylko elektryczne auta mogły jeździć... chory pomysł z SPP ale cóż...

Jasio

Jest potrzebna. Wynik sondy oczywiscie na nie, bo zawsze jest opor przeciw takim decyjom. Tak to dziala i tego nie zminimy. Dlatego wybieramy rade miasta aby podejmowali racjonalne decyzje.

ferdynando

Co to za sonda, którą jedna osoba może wypełniać wielokrotnie? Co to ma wspólnego z rzetelnością i późniejszym uczciwym prezentowaniem wyników? Proponuję przy wyborach podobne rozwiązanie, kto ma ochotę, niech idzie głosować raz za razem.

Gość

Strefa powinna działać w centrum i przy dworcach kolejowych . A straż miejska powinna kasować parkujących na dziko na chodnikach i trawnikach .

Gość

Dawno powinna już działać strefa płatnego parkowania a jak dziadostwa nie stać to niech chodzą na piechotę

Gość

Sonda dotyczy parkowania ,czy wyłudzenia danych ,bo podawanie daty urodzenia i na jakiej postawie umowy o pracę ,ktoś jest zatrudniony -to są dane wrażliwe. Ankieterzy przegięli .Uwaga n a sondę.

leonardo dicaprio

chyba żart.... i tak nie ma to mam jeszcze płacić.... żart żart

mgr JS

Ruch i zdrowie to nasze hasło. Zakaz wjazdu samochodem do Pruszkowa. Jest kolej, WKD. Nie będzie smogu. Jest prężnie działająca komunikacja miejska. Zaoszczędzicie na parkingu, benzynie, oc i td.

Do Magdy

Magdo, zrozumiałam Twoją ironiczną wypowiedź, pomimo błędów wynikających jak się domyślam ze złości, po pierwsze rok ma 52 tygodnie i dalej licząc wg Twoich wytycznych wychodzi prawie 21km, a nie 2km, ale to tylko taka drobna uwaga, jak się domyślam samochodu nie posiadasz, a ja mimo, że posiadam nie mam tłustej d....

Gość

Żadne strefy! Dość podatków dla kierowców.

Gość

Jestem za strefami płatnego parkowania, ale na dosyć specyficznych warunkach, których nie mam najmniejszej ochoty wyjaśniać w tej chwili.

Gość

@Magda: Może jeszcze Rossman powinien mieć "drive through" żeby jaśnie wielmozna paniusia nie musiała w ogóle wysiadać z samochodu? Do czego to doszło, żeby wymagać od ludzi ruchu?! Przecie d*py same nie urosną jak nie będą wygodnie rozwalone na zapierdziałych fotelach.

Gość

@Dolejlama: tylko, że koszt parkowania będzie większy niż koszt benzyny. Policzmy: 20 000 km {bo tyle jeździ statystyczny samochód} x 7 litrów paliwa na 100 km x 5 złotych za litr paliwa. Masz koszt ok 7000 za paliwo. Teraz policz koszt parkowania: 360 dni w roku, z czego samochód stoi co najmniej połowę, czyli 180 dni. Niech to będzie 10 płatnych godzin dziennie po 5 zł za godzinę, a wyjdzie 180 x 10 x 5 = 9 000 złotych za samo parkowanie. Nie wiem ilu będzie stać na coś takiego. Dlatego dla mieszkańców miasta parkowanie powinno być za free.

Magda

Jeżdżę do rossmana na prusa 2 razy w tygodniu. Nie bede parkowala 200 m dalej. 2 razy w tygodniu pomnozone przez 54 tygodnie w roku to ponad 2km. Chce stanac pod rosmanem i tyle. Kto mi zaplaci za dpdatkowe 2km w roku?!

Gość

Wszystko co się da , sprzedaje się deweloperom , czy ktoś myśli o tym , że znowu zmniejszy się ilość miejsc do parkowania ? , że nie przybywa dróg dojazdowych , a stare drogi remontowane są latami i jeszcze bez wyobraźni ? , a koszty można tradycyjnie zrzucić na mieszkańców.

Gość

Gość

Zrobią strefę na Drzymały, zawalona będzie Trąbalskiego, Tomcia Palucha, Baśniowa i Kubusia Puchatka. Strefa to jest chory pomysł. Czy pomyślał ktoś np. o mieszkańcach z ulicy Trąbalskiego?

Dolejlama

Jak Was nie stać na parkowanie to znaczy, że Was nie stać na samochód!

Gość

Jeśli wprowadzą płatne parowanie np. na Kościuszki, zawalone będą inne ulice w centrum w tym: Chopina, Daszyńskiego, Obrońców Pokoju, Owocowa, itp. Jeśli wprowadzą opłaty na Kraszewskiego, zawalona będzie Berenta, Kościelna, Lipowa i Hubala. Dlatego płatna strefa to jest chory pomysł bo opłaty dotkną tysiące mieszkańców.

Och

A sonda dotyczy drog pod zarzadem miejskim, powiatowym czy wojewodzkim?

t

na takiej ulicy Kraszewskiego jak najbardziej powinno być płatne parkowanie a nawet całkowity zakaz parkowania. jest to jedna z niewielu ulic w pruszkowie o jakichkolwiek walorach estetycznych, bez pojazdów spokojnie mogłaby służyć jako deptak, tym bardziej, że obok są przynajmniej trzy miejsca, gdzie można coś zjeść na zewnątrz

Gość

Po co komu chodniki, tylko buraki chodzą na piechotę. Trzeba zrobić więcej miejsc parkingowych.

Gość

Po co przecież można Park Kościuszki przerobić na parking wielopoziomowy przy PKP. A Potulicki na parking przy WKD.

Gość

Nie ma mowy, nie będę chodził na piechotę do żabki jak jakiś burak.

Gość

Temat wraca nie systematycznie tylko co 4 lata jak kiełbasa wyborcza. A ten problem idealne obrazuje Niedasie.

Gość

Powinna być, tylko czy prezydent się odważy, jak za rok wybory? On raczej z tych, co nic nie robią.

Gość

A może ktoś w końcu pomyśli o piętrowym parkingu np w centrum miasta. Piękne tereny były ale się sprzedały : Armii Krajowej koło blaszaka, Al Wojska Polskiego za bankiem Pekao, teren po Manhattanie (małym) Al. Woj Polskiego i Kościuszki lokalizacja wyśmienita dla klientów Starostwa, Urzędu Miasta, banków itp . Ale przeszło koło nosa a mieszkańcy starych bloków najlepiej jak będą wciągać swoje samochody na linkach pod okna

Gość

Chyba was pogrzalo ze zaznaczacie TAK, brak słów...

Gość

A może by tak urzędnicy jeździli rowerem? Zawalają większość miejsc w Centrum.

Gość

Kto wpadł na tak idiotyczny pomysł? To będzie nowy podatek od posiadania samochodu.

Gość

Trzeba wprowadzić bezpłatne karty dla mieszkańców centrum. Gdzie niby mają parkować? Na Żbikowie?

Gość

Parkowanie w Pruszkowie dla mieszkańców tego miasta powinno być darmowe. Może by połączyć to z kartą mieszkańca?

Gość

Wydział komunikacji trzeba przenieść w inną część miasta. Wtedy w Centrum będzie dużo luźniej. Można to przenieść np. na Gąsin czy Żbików.

Gość

Potrzebne są nowe parkingi, a nie płatna strefa.

Gość

Płatna strefa oznacza zatkanie parkingów osiedlowych.

Gość

Jakie 20 minut szukania miejsca parkingowego? Spokojnie da się to zrobić w dwie minuty tylko trzeba przejść 100-200 metrów od miejsca docelowego.

Gatti

Parkowanie powinno być płatne wszędzie tam , gdzie są miejskie miejsca parkingowe.Dla mieszkańców danej ulicy powinna być symboliczna opłata np. abonamentowa za parkowanie pod domem i w wyznaczonej , pobliskiej strefie. Za parkowanie w innych miejscach w Pruszkowie opłata jak dla pozostałych.