19° Sobota
22 Września


Anna Zwolińska

Strefa płatnego parkowania w Pruszkowie – przyjdź na spotkanie

Pruszkowskie starostwo powiatowe zaprasza mieszkańców Pruszkowa na spotkanie, którego głównym tematem będzie strefa płatnego parkowania w Pruszkowie.

Pomysł stworzenia strefy płatnego parkowania w Pruszkowie pojawił się już kilka lat temu. Później jednak trafił do szuflady. Wszystko przez problem z uzgodnieniami na linii miasto – starostwo. Te ustalenia są konieczne, bowiem cześć parkometrów miałaby zostać ustawiona przy ulicach powiatowych.

Zdania na temat strefy płatnego parkowania w Pruszkowie są podzielone. Jedni twierdzą, że ułatwiłoby to na załatwienie spraw w urzędach, zakupy w sklepach czy skorzystanie z punktów usługowych, dziś jest to ograniczone, bo osoba, która chce coś załatwić nie ma gdzie zostawić swojego samochodu. Inni kategorycznie sprzeciwiają się temu pomysłowi, twierdząc że to próba wyciągnięcia kolejnych pieniędzy od mieszkańców.

Władze starostwa powiatowego przed podjęciem decyzji dotyczącej SPP postanowiły zapytać o zdanie mieszkańców. – Od 6 października do 3 listopada razem z Fundacją Upstarter zbieraliśmy ankiety w tej sprawie. Swoją opinię mieszkańcy mogli wyrazić na wiele sposobów: przez Internet, w siedzibie starostwa, na ulicach Pruszkowa, czy poprzez lokalne portale i prasę. Ilość zebranych odpowiedzi pozwala stwierdzić, że wyniki są reprezentatywne. Łącznie w badaniu wzięło udział 1390 osób, z czego 1303 wypełniło ankietę elektronicznie, a 87 w wersji papierowej – czytamy na stronie internetowej starostwa.

Ankiety to jednak nie wszystko. Już 29 listopada zostanie zorganizowane otwarte spotkanie dla mieszkańców. Będzie to okazja nie tyko do zaprezentowania wyników ankiety, ale również do szerszej dyskusji na temat strefy płatnego parkowania. Spotkanie odbędzie się o godz. 18.00 w Liceum Ogólnokształcącym im. Tomasza Zana w Pruszkowie (ul. Daszyńskiego 6).


Anna Zwolińska
anna.zwolinska@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 20

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

Pruszkowie nic się nie uda a szkoda. Powinna być rotacja parkujacych a nie stać przez cały dzień.

Gość

w Wawie płaci sie za parkowanie, a i tak nie można miejsca znaleźć...

Gość

Tak platne tylko dla osob ktorzy nie sa mieszkańcami pruszkowa.

Gość

No to teraz mieszkancy prosze bardzo bedziecie parkowac pod domen i placic za to. Bo pewnie jak to bedzie dzialac to od 18 do 8 rano nie bedzie platne i bedzie trzeba przestawiac rano samochod aby mandatu nie dostac chyba ze wiekszosc pracuje na 1 zmiane. Ja wracam do domu wieczorami i tak nie mam gdzie zaparkowac.... co to da? Zarobek tylko i wyłącznie zarobek dla miasta. Najpierw ankiety teraz spotkania po co? Bo nadal wiekszosc ludzi jest przeciw temu

Gość

Jeśli rozwiązaniem będą parkometry to będzie oczywiste, że to jest interes robiony pod krewnego lub znajomego. Czysty, nieposkromiony nepotyzm. Będzie tak jak w Warszawie, spółka zarządzająca (WaPark) będzie ściągać 90% dochodów z maszyn zarabiając miliony rocznie, a miasto jakąś minimalną jałmużnę.

Gość

Zróbmy strajk i pikietę po Starostwem i Urzędem Miejskim. Nie dla nowego podatku dla posiadaczy samochodów.

Gość

do Gość 14:53 - Nie kłam. Jaki Gołoś? Gołoś jasno powiedział, że nie chce stref płatnych i że jeśli z ankiety wyjdzie że ludzie nie chcą stref to się na nie nie zgodzi. Masz tu kłamco link do uchwały Miasta z 2011 roku! Wtedy też Gołoś chciał wprowadzać? Starzyński i Kurzela to oni bez wiedzy mieszkańców i po cichu chcą to wprowadzać.

Gość

Przeczuwam aferę. Zarobi producent parkomatów, serwis montujący to ustrojstwo oraz firma, która będzie zbierać opłaty. To pewnie jakiś krewny lub znajomy pomysłodawcy tej chorej strefy. Nowe miejsca z tego nie powstaną.

Gość

Gołosiowi brakuje na 500+ i teraz nagania na robienie nowych podatków. Trzeba wprost się przyznać, że kasy brakuje. Miasto ma płatny parking pod Urzędem.

Gość

Matko jak czytam jakie matoły tutaj się wypowiadają to krew zalewa... Przeciez pewnie do godziny czy jakiegoś tam czasu zrobiią za darmo, wiec jak straca sklepikarze? Chyba zyskaja i to bardzo

Gość

Stracą sklepikarze bo ludzie zamiast płacić za parking pojadą sobie do marketu za miasto np. do Jenek, Podkowy czy Warszawy. Komuś bardzo zależy na uwaleniu handlu w Pruszkowie.

Gość

Do gościa z 11:35 - mieszkam na jednej z ulic teoretycznie objętych strefą i wszyscy są na tak. Dziś jest tak, że wracam z pracy przed 17 i nie ma gdzie szpilki wcisnąć, bo wszystko zastawione. A o 20 po ulicy hula wiatr i mogę stanąć pod oknem. To kto te miejsca zajmuje? Ludzie robiący sobie P&R.

Gość

Ja z tego upadajacego miasta wyprowadzilem sie cztery lata temu i jestem zadowolony z tego.

Xiao7

Gość... 2017.11.29 09:59... Nie tak do końca jest jak piszesz. Spora część mieszkańców ulic na których ma powstać strefa płatnego parkowania też jest przeciwna temu pomysłowi. Najwidoczniej sam nie jesteś mieszkańcem właśnie w tych okolicach lub nie znasz nikogo kogo obejmie strefa płatnego parkowania i dlatego piszesz takie dyrdymały.

Gość

NIE BĘDZIEMY BO TO SZKODA CZASU NA TĄ propagandę wyborczą gołosia.

Gość

Jeżeli mam płacić za parkowanie w Pruszkowie pod swoim blokiem, wolę wyprowadzić się za miasto i tam parkować na swojej posesji za darmo. Pruszków będę omijać szerokim łukiem. To miasto przestaje być atrakcyjne dla mieszkańców.

Gość

Prawda jest taka, że najbardziej na NIE krzyczą ludzie, którzy z centrum miasta robią sobie P&R, zostawiają tam samochody i jadą komunikacją do Warszawy. Być może oni nawet nie są z Pruszkowa. Nikomu innemu to nie zaszkodzi. Ludzie chcący załatwić coś w centrum tylko na tym zyskają, bo nie będą musieli jeździć w kółko szukając miejsca. Mieszkańcy centrum też nie będą poszkodowani, bo przecież oni będą płacić zryczałtowany abonament (w Warszawie jest to 30zł rocznie), a też łatwiej im będzie znaleźć miejsce. Tak więc ja jestem na TAK. A osoby które traktują Pruszków jak parking niech płacą albo przesiądą się na autobus.

Gość

Przyjdź na potkanie i weź ze sobą taczki. Strefa płatnego parkowania to jest poroniony pomysł.

Gość

Tylko sensowna i ekologiczna komunikacja autobusowa może rozwiązać problem korków i miejsc na parkingach. Wymaga to pełnej koordynacji władz powiatu z gminami. Trzeba zachęty a nie zniechęcenia dla posiadaczy czterech kółek. Starostwo stara się wsłuchiwać co mieszkańcy mają do powiedzenia i jest to właściwy sposób komunikacji społecznej.

Gość1

BĘDĘ !!!