16° Wtorek
16 Października

Śr

Czw

Pią

Sob


KPP Pruszków

Strzelał w okna szkoły, został aresztowany

Młody mężczyzna, który strzelał z wiatrówki w okna szkoły Liceum Ogólnokształcącego im. T. Zana w Pruszkowie został zatrzymany. Najbliższe dwa miesiące spędzi w areszcie. Grozi mu do pięciu lat pozbawienia wolności.

Przypomnijmy, że do zdarzenia doszło w środę przed południem. Nieznana osoba strzelała w okna liceum przy ul. Daszyńskiego, a w tym czasie trwały lekcje. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

– Mundurowi po przybyciu na miejsce niezwłocznie ustalili świadków, a następnie lokal, z okien którego  padły strzały. Policjanci udali się do tego mieszkania. Kiedy funkcjonariusze weszli do mieszkania zastali śpiącego mężczyznę – informuje podkom. Karolina Kańka, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie.

Chwilę później przebadano mężczyznę alkomatem. Wynik? To ponad 2,7 promila alkoholu w organizmie. Podczas przeszukania lokalu policjanci znaleźli pod wanną broń pneumatyczną, kilkanaście zapasowych nabojów gazowych i śrut.

– Wszystkie rzeczy zostały zabezpieczone, a mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do komendy. 34-latek po wytrzeźwieniu usłyszał dwa zarzuty: narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo oraz uszkodzenia mienia. Przyznał się do zarzucanych mu czynów – zaznacza podkom. Karolina Kańka. – Swoje zachowanie tłumaczył dużą ilością spożytego alkoholu – dodaje.

Na tę chwilę Sąd Rejonowy w Pruszkowie zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci aresztu na okres dwóch miesięcy.


Seweryn Dębiński
seweryn.debinski@wprmedia.pl

Podobne artykuły


baner

Komentarze | 19

captcha

Klikając "Dodaj komentarz", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Gość

TBS to niestety stan umysłu, chołota w większości przesiedlona ze starych kamienic.

Gość

Gość z POwskiej bojówki. W POkoju miał plakat z jego guru - rysiem cybą.

Gość

jak nie umiałeś pić to teraz siedź z bandziorami

aż przykre

z tego co czytam, co napisał Paweł to niezły bałagan, taki nowy slums powstał w tym TBS między Obrońców Pokoju, a Sienkiewicza... ładnie z wierzchu, od środka menelnia zaczyna się tworzyć..

Zapora

Dedektywie ty jeśteś członkiem i to złamanym!

Gość

Kradzieży paliwa ze zbiornikow bylo juz 5 lub 6 przypadkow na podziemnym parkingu przy budynku sienkiewicza 5 ale tbs ma to gdzieś pomimo że ludzie płacą im duże pieniądze za miejsca postojowe nie ma tam nawet monitoringu i każdy może sobie tam wejść i robić co mu się tylko podoba.. a ten patologiczny łeb co strzelal mieszkal tam od niedawna..

Paweł

do Gość 2018.10.01 17:36 Strzał padł od strony ul. Obrońców Pokoju przecież! i Jest tam TBS, który użytkowany jest od od 2014 r. z mieszkania z drugiego piętra, wstawili tam vis-a-vis jasną szybę od razu się rzuca w oczy, stłuczona była w ciemnej barwie jak pozostałe. Patologia, pomijając fakt, ze w garażu TBS podziemnym do którego każdy ma dostęp dziurawią w autach zbiorniki i kradną paliwo. Sytuacja się już powtórzyła trzeci raz bynajmniej o tylu mi wiadomo, w garażu patologia urządza sobie schadzki, wypisują na ścianach przekleństwa, sikają pomiędzy autami, rysują auta, zostawiają śmieci. TBS jak widać na to przyzwala... za każde miejsce postojowe mają dodatkowo płacone i to wcale niemało, trzeba byłoby monitoring ogarnąć pewnie, ale co to da jak woda śmierdząca od dwóch lat w kranie i nie ma reakcji ani mieszkańców ani TBS, oświetlenie vis-a-vis ZANA przy skrzynkach pocztowych dwa lata też nie działa... kamera od strony śmietnika od samego początku została przekoszona i nagrywa nieczystości jeżeli już w ogóle cokolwiek nagrywa. jednym słowem dziadostwo.

detektyw

Podobno to członek obrony terytorialnej czyli prawdziwy Polak patriota, który przed chwilą wstał z kolan

Gość

Do gosc z wlamaniem na Kopernika. Sklep po Akacją? Co sie stało?

Gość

Do Gość z 11.37 na Daszyńskiego nie ma tak nowego budynku, jedyny w miarę nowy budynek to tam gdzie HEBE oddany w 2011

Gość007

A czy coś wiecie o włamaniu do sklepu na Kopernika w podwórku? W niedzielę rano była tam policja i zbierała dowody...

Gość

Ręce mu połamać i po sprawie.

Gość

Ktoś napisał nie tak dawno odnośnie tych regionów koło szkoły, że sama patola tam mieszka (z nielicznymi wyjątkami). To samo było na słynnej Studziennej. Rozwalili te rudery i patoli nie ma.

Gość

Do gość z 11:12 - strzały padły z budynku oddanego w 2014 roku.

Rado

Psychol. Za duzo internetu!

Gość

Brawo!!! Jednego PATOLA mniej w Pruszkowie :-)

Gość

Tak będzie dopóki nie zacznie się wyburzać ruder w centrum Pruszkowa, w których zawsze się zagnieździ jakaś patologia. Bo kto normalny będzie chciał mieszkać w ruderze?

posterunkowy Cezary

34 lata to nie taki młody, przy 2,7 promila pewnie sam nie wiedział gdzie i w co celuje, wiatrówki bez zezwoleń można kupić i bawić się w gangsterkę, zima idzie będzie miał sanatorium ciepłe na koszt podatników

Daro

W leb niech sobie strzeli!!! Na komendzie jeszcze powinni dobrze mu wpi.... Na badania do psychiatryka, czy nadaje sie do życia z innymi ludźmi, bo takiemu to nie wiadomo co palnie do tego łba Kompletnie bez rozumu!